STROJNISTVO.com • Poglej temo - Uvoz iz kitajske

Uvoz iz kitajske

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Uvoz iz kitajske

OdgovorNapisal/-a janz » 20.4.2012 11:01

Vem da mogoč ni najboljši forum, se pa tu dobi najboljše in uporabne nasvete:)
Ima kdo izkusnje z uvozom iz kitajske? uvozil bi kako tono PP in PE vrvice za pašnik, cena je tu enostavno too much! sedaj pa me zanima kako ste vi ki ste ze počeli kaj podobnega ugotovili kako se plača carina koliko je to itd...
sedaj sem na koncu poggajanj za ceno in količino s FOB Koper, zdaj pa me skrbi da ne bo roba lezala teden ali več v skladiscu zaradi stroskov.
Hvala za nasvete!
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak

OdgovorNapisal/-a borisk » 20.4.2012 11:17

Stopnjo carine najdeš v TARIC katalogu. Pred tem poskrbi da boš izbral špediterja, ker če pride roba, pa nimaš tam svojega, ti uturijo najdražjega od benetk do splita. Končna cena je (nabavna cena+transport do carine)+carina+ddv+ stroški carinjenja
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak

OdgovorNapisal/-a tislartomi » 20.4.2012 12:37

Jaz sem februarja uvozil paket iz Kitajske. Paziti moraš na naslednje stvari:
- masa paketa, ki jo navaja kitajc ni nujno, da drži. Men je na vseh papirjih pisal, da ima paket 1 tono, ko pridem na intereuropo mi povejo, da paket tehta preko 2 tone :) to lažejo zaradi cenejšega prevoza...
- pozanimaj se koliko te pride dodatni davek, ker je paket iz Kitajske ( CISF ). Ta davek se plača glede na volumen paketa. 1 kubik mislim, da je nekje 80$... Plača ga vedno uvoznik...
- če ti rihta prevoz Kitajc, potem ti naj da kontakt od špediterja, ki bo prevzel tvojo robo. Hitro se naredi, da imaš ti zmenjeno do luke Koper, pa ladja raztovori v Hamburgu, potem pa pride s tovornjakom v Slovenijo.

Če ti plačas paket s prevozom, glej da ti piše na paprijih B/L fair prepaid!

Lep pozdrav
tislartomi
Pripravnik
Pripravnik

OdgovorNapisal/-a bpod » 20.4.2012 13:03

Večkrat uvozim kakšno zadevo, ampak so to vedno majhni paketi. Ko pride v Slovenijo, me carina obvesti o prispeli pošiljki in naj dostavim dokumente o vrednosti blaga (račun, PayPal izpisek itd.), mi zaračunajo kar pač morajo in je stvar rešena.

Imam pa občutek, da pakete vzorčno carinijo, ker se je že nekajkrat zgodilo, da je paket, ki bi glede na vrednost moral biti ocarinjen, prišel do mene brez vseh dajatev.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov