STROJNISTVO.com • Poglej temo - Odtrgalo vlečno kljuko

Odtrgalo vlečno kljuko

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Odtrgalo vlečno kljuko

OdgovorNapisal/-a masinist » 2.5.2011 10:21

Zanima me ali ima kdo obrazložitev, zakaj je možno, da bi odtrgalo vlečno kljuko na avtu? To se je zgodilo včeraj v Novem mestu.
http://www.radiokrka.com/Novice/Novica/tabid/90/selectmoduleid/368/ArticleID/139088/Default.aspx
A dvoosna prikolica bolj obremenjuje kljuko, kot enoosna?

lp, masinist
masinist
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 813
Pridružen: 18.12.2008 16:46

OdgovorNapisal/-a magnum44 » 2.5.2011 11:32

Dvoosna pravilno naložena - v težišču vsekakor manj obremenjuje vlečno kljuko. Jo imam tudi sam, samo kot informacija, s katero se sicer ni za hvaliti: iz Ormoža na Gogiško sem peljal 1200 kg težak stroj po avtocesti s hitrostjo tudi preko 160 km pa ni bilo nobenega nihanja, zanašanja, opletanja ali problemov z zaviranjem. Zakaj je konkretna kljuka počila pa vprašanje: nepravilno naloženo, slaba - poškodovana kljuka ali priključek na prikolici (saj se ne ve točno kje je počilo), nepravilen priklop - se mi je že zgodilo, se mi je pri vzvratni vožnji odklopilo, potem sem z odbijačem avta porinil prikolico nazaj. Ali pa pozabil priključiti kabel za signalizacijo in varnostno zanko, ki zavre prikolicu ob lomu kljuke (za mano je vozilo 6 policijskih motoristov skoraj 40 km daleč, pa me niso ne opozorili ne ustavili, očitno so bili na spomladanski uživaški vožnji)
magnum44
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 584
Pridružen: 20.3.2009 15:31

OdgovorNapisal/-a Sergej » 2.5.2011 13:11

Tako čez palec bi rekel, da preveč nemške preciznosti in premalo ruske elegance.
Sergej
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 752
Pridružen: 1.2.2007 13:56

OdgovorNapisal/-a masinist » 2.5.2011 13:47

Kaj pa če je bil priklop na avtu prenizek? Se mi zdi, da je dvoosna prikolica bolj občutjiva na višino kot enoosna?

lp, masinist
masinist
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 813
Pridružen: 18.12.2008 16:46

OdgovorNapisal/-a bpod » 2.5.2011 19:39

Takole ugibati zakaj se je to zgodilo je precej nesmiselno. Niti ne vidiš mesta loma, kako bi potem sklepal? Lahko je kdo kdaj prej krepko tresnil s kljuko v kakšno škarpo, posledica pa je to kar se je zgodilo... Sicer pa prikolica ne izgleda pretirano vzdrževana. Lahko je krivda tudi na prikolici.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 2.5.2011 20:16

Dvoosovinka, pa brez naletne zavore?? Vsaj videti jo ni. Pa prikolice ponavadi nimajo dveh osi zato, da pelješ gor 100kg. Če bi zadeva imela zavore, bi se vsaj ustavila takoj, ko jo je odtrgalo. Prikljušek pa verjetno tolk star, da ga je sam rjavina skup držala.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

OdgovorNapisal/-a hscnc » 2.5.2011 21:52

He, he, bi rekel da je krivda v Mercedesu,...saj veste kako je to, ni važno kakšen je, le da je Mercedes.
hscnc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 673
Pridružen: 12.2.2009 10:20

OdgovorNapisal/-a magnum44 » 3.5.2011 15:37

hscnc napisal/-a:He, he, bi rekel da je krivda v Mercedesu,...saj veste kako je to, ni važno kakšen je, le da je Mercedes.

Znanec, ki je pred leti delal nekaj let v Nemčiji mi je pripovedoval o dogodku, ko je čakal na avtobus.Proti avtobusni postaji je peljal Mercedes, naenkrat je zaropotalo, mimo čakajočih na postaji se je prikotalilo kolo Mercedesa, avto se je pa ustavil zraven njih. Tudi Mercedesu se to lahko zgodi. Seveda je dogodek star kakega četrt stoletja.
magnum44
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 584
Pridružen: 20.3.2009 15:31

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 3.5.2011 15:46

seveda bom stopil v bran Mercedesu :D :D :D
in bom rekel: krivca iščimo v napačni montaži kljuke oz. v nepravilni obremenitvi le te
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

OdgovorNapisal/-a KY » 3.5.2011 15:54

Ko so kljuke standarnizirali niso POKA-YOKE poznali. :P
Ko bom velik, bom delal stroje!
KY
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 693
Pridružen: 1.2.2007 12:26


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost