Napisal/-a KLAN » 18.12.2009 16:20
vsekakor! današnja zakonodaja je taka, da za samo odprtje podjetja oz. s.p.-ja ni potrebno predložiti takih dokazil, vendar se smatra, da podjetje že samo zagotovi vse zakonsko predpisane zahteve od prvega dne delovanja. Varstvo pri delu mora delavec opravljati vsakič, ko začne na novo in tudi, kadar zamenja delovno mesto, prav tako je potrebno obnavljati, mislim da na vsake 2 leti oz. to določi inženir varstva pri delu.
V kolikor boš odprl proizvodnjo, potem ti naredijo pregled prostorov in strojev, pomerijo razne meritve, glede na proizvodnjo, polepijo z opozorilnimi nalepkami vse kar se polepiti da in ugotovijo,kaj je potrebno še postoriti, da bo delovno mesto varno. Pri tem ni treba biti paničen, saj dobiš določen razumen rok za odpravo pomanjkljivosti.