STROJNISTVO.com • Poglej temo - Varstvo pri delu

Varstvo pri delu

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Varstvo pri delu

OdgovorNapisal/-a Marko73 » 18.12.2009 14:06

Pozdravljeni,
Zanima me ali morajo imeti vsi opravljen tečaj varstva pri delu, vključno s tistimi, ki si so samozaposleni (npr. obrtiniki, razni sp-ji). Kakšne pravice pridobiš s tem ko si samozaposlen in opraviš ta tečaj, oz. kaj se ti lahko zgodi, če tega nimaš.
Zmeraj sem imel v glavi, da je varstvo pri delu potrebno, da delodajalec poduči delavca kaj ne sme delati in s tem se v primeru nezgode reši krivde, če si samozaposlen pa itak nosiš vso odgovornost, torej ali je varstvo pri delu sploh potrebno opraviti če si sampozaposlen.
Marko73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 198
Pridružen: 21.9.2006 14:58

OdgovorNapisal/-a KLAN » 18.12.2009 16:20

vsekakor! današnja zakonodaja je taka, da za samo odprtje podjetja oz. s.p.-ja ni potrebno predložiti takih dokazil, vendar se smatra, da podjetje že samo zagotovi vse zakonsko predpisane zahteve od prvega dne delovanja. Varstvo pri delu mora delavec opravljati vsakič, ko začne na novo in tudi, kadar zamenja delovno mesto, prav tako je potrebno obnavljati, mislim da na vsake 2 leti oz. to določi inženir varstva pri delu.
V kolikor boš odprl proizvodnjo, potem ti naredijo pregled prostorov in strojev, pomerijo razne meritve, glede na proizvodnjo, polepijo z opozorilnimi nalepkami vse kar se polepiti da in ugotovijo,kaj je potrebno še postoriti, da bo delovno mesto varno. Pri tem ni treba biti paničen, saj dobiš določen razumen rok za odpravo pomanjkljivosti.
KLAN
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 30.8.2004 18:51
Kraj: Ribnica

Re: Varstvo pri delu

OdgovorNapisal/-a spidi64 » 26.5.2013 8:56

spidi64
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 10.1.2013 18:49


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost