STROJNISTVO.com • Poglej temo - Rabim razlago oznake

Rabim razlago oznake

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Rabim razlago oznake

OdgovorNapisal/-a papige73 » 28.1.2014 19:24

Rabil bi razlago kaj pomeni določena oznaka H7 zraven premera 40 (Prilagam sliko).Predvidevam da je to oznaka za prehod ali se motim?
Priponke
Untitled1_001.jpg
Untitled1_001.jpg (36.99 KiB) Videno 2789 krat
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Rabim razlago oznake

OdgovorNapisal/-a tborstnar » 28.1.2014 19:48

Oznaka H7 pomeni zahtevano toleranco (dopuščen odstopek od imenske mere).
Konkretno za premer 40 mm toleranca H7 dopušča odstopek 25 µm v plus, v minus pa 0.
tborstnar
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 1.1.2012 20:27

Re: Rabim razlago oznake

OdgovorNapisal/-a vili » 28.1.2014 22:39

v rubriki "baza znanja" imaš .exe tabeli toleranc za čepe in luknje, odstopki so v mikrometrih, tisočinkah milimetra
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Rabim razlago oznake

OdgovorNapisal/-a papige73 » 29.1.2014 14:55

Hvala Vili za informacijo.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov