Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)
Moderator: -M-
Napisal/-a papige73 » 28.1.2014 19:24
Rabil bi razlago kaj pomeni določena oznaka H7 zraven premera 40 (Prilagam sliko).Predvidevam da je to oznaka za prehod ali se motim?
- Priponke
-

- Untitled1_001.jpg (36.99 KiB) Videno 2789 krat
-
papige73
- Strokovnjak

-
- Prispevkov: 79
- Pridružen: 14.12.2013 21:33
Napisal/-a tborstnar » 28.1.2014 19:48
Oznaka H7 pomeni zahtevano toleranco (dopuščen odstopek od imenske mere).
Konkretno za premer 40 mm toleranca H7 dopušča odstopek 25 µm v plus, v minus pa 0.
-
tborstnar
- Sodelavec

-
- Prispevkov: 54
- Pridružen: 1.1.2012 20:27
Napisal/-a vili » 28.1.2014 22:39
v rubriki "baza znanja" imaš .exe tabeli toleranc za čepe in luknje, odstopki so v mikrometrih, tisočinkah milimetra
-
vili
- Strokovnjak

-
- Prispevkov: 7415
- Pridružen: 26.1.2005 10:24
Napisal/-a papige73 » 29.1.2014 14:55
Hvala Vili za informacijo.
-
papige73
- Strokovnjak

-
- Prispevkov: 79
- Pridružen: 14.12.2013 21:33
Vrni se na Vse ostalo
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov