STROJNISTVO.com • Poglej temo - Sladkor v bencinu?

Sladkor v bencinu?

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Sladkor v bencinu?

OdgovorNapisal/-a Polimeris » 1.2.2016 20:00

Iz čistega firbca me zanima, kaj se pravzaprav zgodi pri vsutju sladkorja v bencin?

Na Guglu sem bil, kamor me bo predvidevam najprej kdo poslal. In ko sem se načital sesirjenih oktanov in karameliziranih batov, sem predvideval, da bo tule bolj smiselno vprašati.
Polimeris
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 7.10.2011 17:09

Re: Sladkor v bencinu?

OdgovorNapisal/-a ALG200 » 1.2.2016 20:50

Več ga boš vsul bolj sladek bo, pa na zdravje.
Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.
ALG200
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 417
Pridružen: 27.1.2010 19:05

Re: Sladkor v bencinu?

OdgovorNapisal/-a tra » 1.2.2016 21:31

ne bo, ker se ne topi v bencinu.

Nalagal se bo na dnu rezervoarja.

še link:

http://chemistry.about.com/od/weirdscie ... appens.htm
tra
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 19.1.2016 21:05

Re: Sladkor v bencinu?

OdgovorNapisal/-a Polimeris » 1.2.2016 21:42

No, pa bom. Če češ pa lahko prideš na deci. :)

Ne me zdaj razumet kot smrkavca, ki bi ošečeril benz da bo flexer bolj letel.
Samo svojo radovednost bi rad potešil o tem, kaj sezgodi, če nasuješ sladkor v tank. Zadnja leta o tem res ni veliko govora, pred desetletji je pa krožila fama, da če nekomu nasuješ cuker v tank gre vse v tri krasne.
Spomnil sem se ravno na to in ne znam povezati, kakšne so posledice. Eni pravijo, da nič. Spustiš ven bencin in preverglaš, drugi spet da gre motor k hudiču.

Če je pa vprašanje res tako trapasto pa ajde. Pa ne odgovorit, ampak namen pa ni bil tak.
Polimeris
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 7.10.2011 17:09


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost