Napisal/-a SAJKO » 15.6.2019 18:00
Ni tak problem te utore porezkati, problem je zato, ker ostane osnovna plošča zelo tanka. Pri rezkanju so kar konkretne sile, zato je treba imeti obdelovanec nekako vpet, kar je pa pri tolikšni površini težko. Na magnet jo ne moreš dati, v poštev pride kakšna vakuumska miza mogoče ( ne poznam, ker delam vedno z jeklom), kjer pa kakšne velike sile ne pridejo v poštev, zato moraš rezkati z malimi odvzemi, kar pa traja, zato je drago. Svoje naredijo še termični raztezki zaradi vnosa toplote z odrezavanjem. Če bi to bla plata, kjer ostane spodaj 20 mm mesa, je to čist druga pesem. Samo zato so ti takoj vsi rekli, da bo drago. Noben problem ni na 50mm plati porezkat tri utore 10mm globoko, tu je pa čist druga pesem-najbrž 90 % odvzetega materiala, pa nobene osnove, kjer zadevo vpneš. Zato se take stvari ne delajo z rezkanjem iz polnega.