STROJNISTVO.com • Poglej temo - BALADA O STRUGARJU

BALADA O STRUGARJU

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

BALADA O STRUGARJU

OdgovorNapisal/-a janz » 24.10.2012 17:13

Jana Kolarič BALADA O STRUGARJU

Delavc je živel, strugar,
stregel stroju za denar.
Kupil z njim si bo kvartir,
tam imel svobodo, mir.

Stradal, trgal si od ust
in nikdar šel na dopust.
Delal je več let in v banki
so nabrali se prihranki.

A v tovarno trešči grom:
kar čez noč zgodi se zlom.
Njen direktor – špekulant
spravi jo nalašč na kant.

Ref.: Sredi minusa števil
se sesul je skupni cilj:
»Progresivnost in razvoj, proti recesiji boj!«

Ni obupal naš strugar,
čakal je na svoj denar, t
retji mesec že brez plače,
saj četrti bo drugače …

Strgal čevlje je in hlače,
žulil suh kruh, brez pijače …
Mine leta pol in v banki
so skopneli mu prihranki.

Mine mesecev še šest,
delovnih vse manj je mest,
delavci še kar brez mezd,
stiska se v nemoči pest …

Po pol leta agonije
v črno se obrat zavije.
Ker le minus proizvaja,
marš na zavod, lena raja!

Ref.: Sredi minusa števil
se sesul je skupni cilj:
»Progresivnost in razvoj,
proti recesiji boj!«

Skorumpiran sindikat
spremlja delavce do vrat:
»Kaj koristil bi prevrat,
prav ima, kdor je bogat!«

Hiter konec z malo hrupa –
prednje menedžer ne upa.
V medijih »modrost« razkrije:
»Vsi smo žrtve recesije.«

Pa odpelje se na ranč
jahat konje kot Komanč.
V sluh zareže se strugarja
le pospešek jaguarja.

Ref.: Sredi minusa števil
se sesul je skupni cilj:
»Progresivnost in razvoj,
proti recesiji boj!«

Kam si šel, strmi strugar,
moj prisluženi denar?
Gre v bife in flašo spije.
Zdi se: svet smrdi in gnije …

Na tovarne je oltar
dal življenja vsega dar,
le dajal, garal kot mula,
rezultat pa – minus nula.

Ko domislil je strugar
in pretuhtal celo stvar,
na tovarnarjev je ranč
tiho šel kot kak Komanč.

V gaju pomaranč se skrije
in tovarnarja – ubije.
Rekel bo ljudem s sodnije:
»Vsi smo žrtve recesije …«
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

OdgovorNapisal/-a drejer » 24.10.2012 18:36

Ta prava drejerska,sedi pet
Drejem in se smejem.
drejer
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 13.2.2012 21:40

OdgovorNapisal/-a dakomat » 24.10.2012 19:10

Žal je to tudi vse prevečkrat slišana zgodba delavcev z poštenimi nameni. :cry:
Nič na svetu ni razdeljeno bolj pravično kot inteligenca - vsak misli da je ima dovolj!
dakomat
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 945
Pridružen: 26.10.2011 11:53

OdgovorNapisal/-a predator3 » 25.10.2012 13:28

Bravo najbolj se mi dopade tazadnja kitica,še lepše bi bilo če bi se uresničila.LP :D
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Slavc » 25.10.2012 14:21

Najbolj žalostno pa se mi zdi to, da se to nanaša na dogajanje po osamosvojitvi.

V tisti "gnili" Jugoslaviji je bilo vseeno precej drugače.
Brez nič ni nič
Slavc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 726
Pridružen: 27.8.2003 17:04

OdgovorNapisal/-a Krajnčan » 26.10.2012 8:50

Slavc napisal/-a:Najbolj žalostno pa se mi zdi to, da se to nanaša na dogajanje po osamosvojitvi.

V tisti "gnili" Jugoslaviji je bilo vseeno precej drugače.


Pozdravljeni,
trenutno stanje v Sloveniji me močno spominja na stanje v Jugi konec osemdesetih.
In, če pogledam imena visokih predstavnikov obveščevalnih služb v Jugi in novih slovenskih tajkunov, lahko potegnem kar enačaj!

V zvezi s politiko pa samo toliko: igralci so na odru, režiserji pa v ozadju ...

Lep dan še naprej,
Ni lepše rožice na svet, kot je ta vinska trta...
Krajnčan
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 209
Pridružen: 28.3.2008 9:16

OdgovorNapisal/-a Brusilec » 26.10.2012 8:59

no, to bi lahko bila pa himna tega portala.

odlično spisano!
Brusilec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 3.6.2007 8:31

OdgovorNapisal/-a xstrojnik » 26.10.2012 11:39

Glede na srečen konec, jaz temu niti nebi rekel balada... :wink:
xstrojnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 552
Pridružen: 20.2.2003 10:37

OdgovorNapisal/-a Kawasaki z1000 » 26.10.2012 16:21

hehehe. tole je pa pr ns na oglasni deski visel :)
če ne veš vprašaj
Kawasaki z1000
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 15.2.2012 21:26

OdgovorNapisal/-a ALG200 » 26.10.2012 18:36

Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.
ALG200
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 417
Pridružen: 27.1.2010 19:05

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 26.10.2012 18:49

predator3 napisal/-a:Bravo najbolj se mi dopade tazadnja kitica,še lepše bi bilo če bi se uresničila.LP :D


Slovenčki se raje v kleti obesimo, kot da bi se kaj takega uresničilo.

Za kaj takega moraš imeti gene upornikov...
http://www.youtube.com/watch?v=qlZh9-NQEyI
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

OdgovorNapisal/-a Krpan » 26.10.2012 20:00

Za slovence je bolj značilen tale komad (v oštariji smo namreč vsi zgovorni in močni, doma pa v firmi pa lepo tiho):

Iztok Mlakar - Blues


Dns bom zabluzu,
kej čem druzga nardit s sabo,
zato, ker tudi boh na mene je pozabu.


Čuj! ma kako glih na mene je mogu pozabit,
jest tega prou rjes ne razumem.
zato ker jest se njega zmislim zmeram,
ben vsaj tist bot, kdr kunem.

Dns bom zabluzu, dns ku človk se bom napil,
k tud boh ni več tisto kar je bil.

Ne se smejat, k je rjesna ta zadeva,
tiho! Da nabo kšn vidu svoja lastna črjeva.
Ne,ne,ne,ne,ne se smejat, ne se smejat,
da ne bo kdu ncoj še joku,
k dns, ej dns imam stršnu tšku roku.

Dns bom zabluzu, dns usega sm kapac
su vrgli s službe me, ku en par škovac

Oštjer dej enu flašu,
ma ne,ne,ne dej kr ti rajši ceu flaškon,
zatu, da ne boš stalno prnašu.

An pole skri s u kanton
k ncoj bom zabluzu,
ncoj bodo glaži letjeli okroh,
dijo di boh.
K ncoj bom zabluzu,
ncoj se mi zmknte vsi izpod noh.

Tiho, tiho če česte dobro svojim zobom,
neč ne bom reku, ne neč ne bom reku, ma ben,
mouču pa tud ne bom.



Naš direktor, o inteligenca,
pravjo da je hodu u šule.
Ben, če mene vprašaste,
jest mu nebi pustu vozit nankar karjole.
Res grozno moreš bet študeran,
tak velik talent, da spraviš cjelu firmu u faliment.


Tak človek, ma ne človek, usranc!
Tak bo mene na cjesto metu,
ma dijo bono, k ga primem za jezik
in ga obrnem okrog ku kejšnu kalcetu.


Ma, zmerom po poplavi bo prvi drek na vrh prplavu.
Ma, da mi nbo kdo slučajno že od kakga sindikata pravu!
Kdr je treba kej nardit, začne mncat sindikat,
ku ta bolan, k ga prtisne srat.


Buh se me usmili,
res mlčk grob sm, pardon,
sej vjeste,
mene maner so učili profesorca šubla in doktor pikun.



Jest ncoj bom zabluzu,
oštjer neč ne glej, ti neč ku dej, ni važno kej,
pej mahar petrolej.
Ncoj bom zabluzu,
cjelu noč, k jutre sem cel dan frej.

Moji prjatli, moji sodelouci,
k smo tolko ljet ukop garali,
an k reveži kukr jest sm, kukr, d me nebi več poznali.


Ne, k sm šou iz ferme,
me še pozdravu ni nobeden,
kukr da me ni več,
kukr da nism enga bozga adijo uredn.

Vsak ahta samu to, da ma na gorkem svoju ret
ma ben, nej bo če že more taku bet.

Oštjer kej čakaš? Hitro!
Kej bo pila klapa praši,
k če že morem brez plehmuske it po riti h maši,
ta večer usim, kar vas je tolje u oštariji zbranih,
pit bom storu, da boste vidli kako je,
kadar en revež gre v maloru.


Pa magari, še sam boh za mene slišat niče več.
a mene ne, jest se ne pustim vržt kr tku neč ne,ne,ne.

Oštjer dej vsim pijaču,
k če ne, bo kažin.
Ne,ne,ne,ne se bat jest bom plaču.
Na, tolje jmaš moj takvin.


Mene na cjesto,
dns so vrgli še en bot.
So rekli, da sem tehnološki višek.
Čuj! ma pero iz oštarije vn,
a ne,ne,ne, čakte klapa,
iz oštarije vn bom šou pej sam,
kadr jest bom tou,
lepo počasi an kukr gospod.
Z znanjem raste dvom!
Krpan
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 579
Pridružen: 24.2.2008 8:02

OdgovorNapisal/-a janz » 26.10.2012 20:04

a kupmo eno tako žverco od kake stečajne mase?
grem stavit da se kak mojster ve kako se je tanke delalo:) pa če se odpovemo piru za en mesec mamo za "opremo" pol pa gremo na obisk na Šubičevo pa se mal pogovorimo:)
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 26.10.2012 21:43

http://www.had.si/blog/2012/10/23/nutel ... -policijo/

Ni dobro v takem tonu pisat, čeprav za šalo :P
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

OdgovorNapisal/-a janz » 26.10.2012 22:51

janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost