STROJNISTVO.com • Poglej temo - Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a ALG200 » 11.12.2014 9:43

Akrapovič piše zgodovino novih dizajnov motociklov - FULL MOON .
http://www.designboom.com/technology/ak ... 2-12-2014/
Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.
ALG200
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 417
Pridružen: 27.1.2010 19:05

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a M5 » 14.12.2014 14:29

Res se ne znam odločit ali mi je všeč ali mi ni. Ampak da je zbudil tolikšno zanimanje je vsekakor pozitivno in jim za to lahko samo čestitam. Le tako naprej. :o
Zateguj vijak z glavo ne z roko
M5
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 10.1.2007 18:43

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 14.12.2014 17:20

Reklamo si dela, nič drugega. Če si plačaš reklamo po raznih revijah si takoj verjetno ob par miljonov evrov. Še na naši RTV je minuta reklame par k€.


Pač bo ene 5 prototipov po salonih in to je to. Men drugač pa zgleda, kot nekaj med specialko spredaj in kitajskim scooterjem zadaj.

Tile so vsako oddajo 2 zmazka naredili taka http://www.orangecountychoppers.com/
V solidworksu :lol:


Grozno so moral mozgat...
Slika
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a bpod » 14.12.2014 18:42

Ko bo izdelal in po zasoljeni ceni prodal kakšnih par tisoč kosov, se bo temu reklo "pisanje zgodovine" ali še bolje postavljanje smernic v razvoju motociklov. Če pa bo ostalo pri tem prototipu, pa ne morem drugače reči kot slovenceljsko vrtičkarstvo. Dokažeš, da znaš, potem pa drugi služijo mastne denarje s kopiranjem tistega kar sam nisi bil sposoben spraviti na trg.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 15.12.2014 8:29

Nič novega ni odkril! Malo bolj je pretiraval z obliko in to je to! Ni to nek oblikovalski presežek. Zna dvigati prah in če bo uspel to prodajati Ok, če ne pa bo šlo v pozabo.
Zna si delati reklamo. Izpušne sisteme obvlada, če se pa ukvarja še š čim drugim, pa tudi OK. Mogoče pa bodo še kakšna nova delovna mesta.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a bpod » 15.12.2014 9:11

Na svetu je dovolj ekscentrikov, ki so ravno dovolj bogati in ravno prav željni razkazovanja v javnosti, da bi si tole takoj kupili. Ampak, če tega ne bo ponudil Akrapovič, bo nekdo drug naredil nekaj podobnega in prodajal... To sem hotel povedati.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a masinist » 15.12.2014 9:32

Ampak po moje je to zanimivo samo če bo proizvajal in prodajl Akrapovič. Če bi kdo drug to naredil bi vsi imeli ogromno vsega za povedat. Akrapovič pa je znamka, zato je to ful super mega OK.

lp, masinist
masinist
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 813
Pridružen: 18.12.2008 16:46

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a Slavcr » 16.12.2014 8:37

Hehe, kaj nastane, če "oblikovalec" načrtuje tehnični izdelek ... Upam, da se bo tudi prvi peljal z njim: Po gladki cesti naravnost bo šlo lepo, v prvem ovinku pa bo z naslonjali za noge zapel v tla (kot se je dogajalo z vespami in podobnimi) ter konkretno ugotovil, kakšno skrpucalo je "zdizajniral" ...
Reklama je pa dobra, ja. Pubertetniki bodo navdušeni; tudi tisti v drugi puberteti. :D
Slavcr
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 714
Pridružen: 14.8.2006 12:58

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a damjan333 » 16.12.2014 9:22

Jao jao očitno niste motoristi. To je custom motocikel in ni namenjen serijski proizvodnji (po moje bo ostal unikat), prvotnega pomena je unikatnost in design.

Voznih lastnosti pa itaq pri nobenem tovrstnem motociklu niso kaj prida ... in tega se tudi Akrapovič najbrž zaveda, ali mislite, da je naredu motocikel pol je pa videl da se ne pelje enako kot Rossijeva M1, za katero je naredil izpuh?

Aja Slavcr tile "oblikovalci" med drugim izdelujejo tudi najboljše izpušne sisteme na svetu...
damjan333
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 22.9.2013 11:37

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a bpod » 16.12.2014 10:50

@Damjan333:

"Jao jao očitno niste motoristi. To je custom motocikel in ni namenjen serijski proizvodnji (po moje bo ostal unikat), prvotnega pomena je unikatnost in design..."

"Aja Slavcr tile "oblikovalci" med drugim izdelujejo tudi najboljše izpušne sisteme na svetu..."

Jaz res nisem motorist. Pa kot vse kaže, se moram za to dejstvo krepko zahvaliti Bogu, ker je to očitno velik dar, če motoristi razmišljate tako kot ti pišeš.
Ves svet občuduje tale motor in zdaj, ker se temu menda reče "Custom Bike", se tega ne sme proizvajati serijsko... he he he. Zato pa gazimo tole Šentflorjansko blato do onemoglosti, ko imamo črnogorsko mentaliteto.
In zakaj nebi proizvajal še vrhunskih motociklov, če jih je očitno sposoben proizvesti?
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 16.12.2014 10:56

Sicer ima ta sekret neko hidravliko ,ki naj bi ga dvignila da naj bi bil vozen ampak je vseeno drekpumpa.
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a damjan333 » 16.12.2014 11:59

@bpod
si me narobe razumel, motorje tipa Custom izdelujejo po željah naročnika, in tudi tega so izdelali tako v podjetju dreamachine motorcycles http://www.dreamachine-motorcycles.com/ verjetno po naročilu in željah Akrapoviča... Aja pa to ni prvi Akrapovičev motor, pred tem je bil Morsus, katerega so izdelali v isti delavnici (na navedeni spletni strani pod Show Bikes).
S serijsko proizvodnjo pa se izgubi ves čar tega, sicer pa je v Sloveniji nekaj delavnic, kjer delajo tovrstne motorje in predelave.

@kouter
tista hidravlika je zato, da motor sploh je vozen, spuščen je samo parkiran... in ni nič novega

Glede na prejšnje poste sem želel samo povedati, da pri teh motorjih ni pomen v uporabnosti in nevem kakšni tehnični dovršenosti temveč unikatnosti.

Sicer pa ti motorji niso po mojem okusu in tako kot Harliji in ostalo en kup železja, ki ga je traba non stop šravfat. Za ceno takega motorja si lahko kupiš repliko motogp Ducati Desmosedici ali pa morda Honda RC213V če bo prišla ven...
Zadnjič spremenil damjan333, dne 16.12.2014 12:06, skupaj popravljeno 1 krat.
damjan333
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 22.9.2013 11:37

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a kojot » 16.12.2014 12:05

Folk ima Paris Hilton za eno blond glupačo in to tisti folk, ki v življenju ne bo zaslužil toliko kolikor ona pokasira v enem tednu-temu se reče sposobnost prodati se-večina povprečne raje ve, da obstaja bjonda, ki se piše Hilton, hkrati pa ne vedo, da je to tudi ime verige hotelov in to že skoraj celo stoletje. A si slučajno kdo predstavlja, koliko bi ta ista veriga hotelov morala plačevati za marketing, če bi hoteli plačevati oglase v vseh revijah, TV shovih itd... kjer paradira ta gospodična ???
Podobna stvar je z Akrapovičem-zakaj bi za krepitev blagovne znamke plačeval bajne milijone oglaševalcem, če pa lahko na tak način vzbudi pozornost svetovne javnosti ? Temu se reče umetnost trženja, kako z najmanjšim možnim vložkom doseči največ, denar namenjen oglaševanju pa lahko nameni za druge stvari, kot je npr. razvoj novih izdelkov. Kako pa se pelje oz. se ne pelje to čudo (kot nekdanji motorist menim da pride bolj v poštev druga možnost) je tukaj povsem postranskega pomena, celotni ekipi Akrapoviča lahko zgolj čestitamo in jim zaželimo obilo uspehov tudi v prihodnje, glede na videno v preteklosti je več kot očitno, da vedo kaj delajo...
kojot
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 8.1.2007 10:48

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 16.12.2014 14:37

kojot napisal/-a:Folk ima Paris Hilton za eno blond glupačo in to tisti folk, ki v življenju ne bo zaslužil toliko kolikor ona pokasira v enem tednu-temu se reče sposobnost prodati se-večina povprečne raje ve, da obstaja bjonda, ki se piše Hilton, hkrati pa ne vedo, da je to tudi ime verige hotelov in to že skoraj celo stoletje. A si slučajno kdo predstavlja, koliko bi ta ista veriga hotelov morala plačevati za marketing, če bi hoteli plačevati oglase v vseh revijah, TV shovih itd... kjer paradira ta gospodična ???


Kaj bom še prabral...

Prestižni hoteli in blond k*rba (tudi če je vnukinja od lastnika) so pa različne zadeve. Kvečjemu so zadeve obratne, da se ona reklamira z imenom hotelov. Brez priimka, bi bila pa čist navadna pocestnica, katera snema zeleno-črno porniče. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=4Z-ocRmfBnI
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovič piše zgod. novih dizajnov motociklov

OdgovorNapisal/-a kojot » 16.12.2014 15:50

ktm1001 napisal/-a:
kojot napisal/-a:Folk ima Paris Hilton za eno blond glupačo in to tisti folk, ki v življenju ne bo zaslužil toliko kolikor ona pokasira v enem tednu-temu se reče sposobnost prodati se-večina povprečne raje ve, da obstaja bjonda, ki se piše Hilton, hkrati pa ne vedo, da je to tudi ime verige hotelov in to že skoraj celo stoletje. A si slučajno kdo predstavlja, koliko bi ta ista veriga hotelov morala plačevati za marketing, če bi hoteli plačevati oglase v vseh revijah, TV shovih itd... kjer paradira ta gospodična ???


Kaj bom še prabral...

Prestižni hoteli in blond k*rba (tudi če je vnukinja od lastnika) so pa različne zadeve. Kvečjemu so zadeve obratne, da se ona reklamira z imenom hotelov. Brez priimka, bi bila pa čist navadna pocestnica, katera snema zeleno-črno porniče. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=4Z-ocRmfBnI



Verjemi, da 99 % tistih, ki kupujejo proizvode z njenim imenom (parfumi, nakit, oblačila, torbice...) še nikoli ni slišalo za Conrada Hiltona ali njegove hotele in priimek Hilton jim je poznan zgolj zaradi nje (ja res pa je, da je v javnost za njo slišala šele ko je posnela "umetniški" filmček) Podoben fenomen je npr. tista Kardashian, "naša" Severina itd... Obstaja kup lepših, boljših itd. a se ne znajo prodati tako kot one in medtem, ko omenjene živijo življenja, ki jih navadni smrtniki lahko samo sanjajo, se strojniki tukaj prepucavate ali je primerna plača inženirja 800 ali 900 € in kakšni prasci so izkoriščevalski delodajalci. Verjemi, da nisem nikakršen fan nobene od zgoraj naštetih (pravzaprav celo obratno) pozdravljen pa bodi dan, ko bodo zaplankani Slovenci spoznali, da švicanje ob mašinah, prekladanje kosov na tekoči trak in pizdenje čez delodajalce ne bodo rešili te državice-ironično, je da en maček Tom (Outfit) prinese več denarja, kot pa ne vem kakšni sploh in oh izdelki naših genialnih inženirjev (ja tudi meni se to zdi neumno, a tako pač je) Akrapovič je tukaj svetla izjema in znamka poznana po vsem svetu (naletel sem na ljudi, ki niso še slišali za Slovenijo, poznajo pa Akrapoviča), fantje pa so s tem famoznim motociklom (saj je bilo na začetku govora o tem mar ne) pač poskrbeli za publiciteto in pri tem se lahko od njih samo učimo...
kojot
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 8.1.2007 10:48

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost