STROJNISTVO.com • Poglej temo - Slepa matica

Slepa matica

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Slepa matica

OdgovorNapisal/-a papige73 » 4.2.2015 11:24

Imam zopet vprašanje in sicer me zanima glede slepe matice.Vsaj upam da se tako reče zato prilagam sliko.
Slika
Ker se ne spoznam na matice in navoje bom dal mere.Namreč rabil bi tako matico za ta del na sliki.
Slika
Na sami sliki so podane mere navoja.sam navoj pa je 1,5.Se da dobit take matice z takim navojem ali je to potrebno dat delat?
Se opravičujem za mojo nestrokovnost in pocarske slike :oops: .
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a Ranger » 4.2.2015 11:37

Mogoče povprašaš v Kamm... http://www.kamm.si/

DIN 1587.png
DIN 1587.png (512.12 KiB) Videno 5293 krat


M24 / fini navoj / 1,5 korak

korak.png
korak.png (48 KiB) Videno 5293 krat
Ranger
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 195
Pridružen: 13.7.2010 1:05

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a papige73 » 4.2.2015 12:26

Ranger hvala.
Joj pozabil sem napisat da iščem te matice v inox izvedbi.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a gojgl » 4.2.2015 14:17

Pozdrav vsem. Takšni matici se reče, oz.se je vsaj nekoč reklo, šestroba matica z visoko kapico. Tako je bilo predpisano po JUS M.B1.001. V prevodu pa "domed cap nut" in "hohe Hutmutter".

Pa lep pozdrav.
---
Patentni zastopnik
gojgl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 78
Pridružen: 19.9.2009 10:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 16.11.2015 14:34

Vidim sicer da je malce pozno pa vseeno bi tudi jaz vprašal kje bi dobil tako matico?Na avtorja sem se obrnil z zs pa mi ne odgovori.Poklical sem vse trgovine za katere sem upal da bi lahko dobil tako matico pa obstaja samo varianta z navadnim navojem (zdi se mi da je 3,0).Prosim če mi lahko gdo da kako smernico na koga se obrnit.Lahko je tudi kaka spletna stran preko kere se da naročit tako matico z 1,5 navojem.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a jan.23 » 16.11.2015 16:33

Piše, da jih imajo... res, da je cena v oblakih.
https://online-schrauben.de/shop/Mutter ... ostfrei-A2
Lep pozdrav, Janez
jan.23
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1202
Pridružen: 12.6.2005 13:02

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a Demz » 16.11.2015 17:12

Kaj komplicirate, Merkur jih ima vedno na zalogi. Če se gre pa za večje količine, je pa Kamm, Tehnocom, Kovinakrom Burja iz Jesenic na dolenjskem, ... ni da ni.

Na prvi sliki iz daljne preteklosti se mi pa zdi, da je nek fini navoj, na drugi strani gredi morda celo levi. To bi pa morda bil problem, ja. :roll:
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 16.11.2015 19:05

Moja napaka da nisem podal dobre informacije.Namreč rabim tako matico M24 z navojem 1,5 vendar v inox kvaliteti(A4).Zaradi tega pa sprašujem ker v omenjeni izvedbi nisem uspel najti te matice.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 27.11.2015 12:16

Povprašal vse možno vendar inox matic v A4 kvaliteti z navojem 1,5 nikjer ni za dobit.Možno da bi se dalo dobit večje količine ampak jaz rabim samo 2 komada.Pa me zanima ali bi mi gdo bil pripravljen naredit tako matico.Material lahko jaz nabavim.Če je gdo ki bi to naredil prosim kontaktiraj me na zs.
Hvala
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a Demz » 27.11.2015 13:02

Pošlji dve NR matici z odgovarjajočim navojem in ti privarim tisto kapico gor.

Cena: saj veš, čim več. Npr. 35 Ejev.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 27.11.2015 13:16

Demz hvala za ponudbo.Zaenkrat bom počakal če se najde gdo ki bi bil prpravljen to izdelat.Če pa nebo šlo drugače se pa lahko midva slišiva.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a vili » 27.11.2015 20:37

rasin
dej narest demcu kot ti je predlagal, vse drugo bo brcanje v temo, samo a4, sem gledal malo ni finega navoja, čemu pa bo to sploh služilo, zakaj ne tudi a2, te matice je moč dobiti, a to samo nekaj drži skupaj, da ne pade na dvoje ali je tudi kaj "ornk" dinamično obremenjeno - prenaša tudi veeeeliiiikkkkeee aksialne obremenitve, m24 drži skupaj deset volov, pa tudi, če je iz repe, ta navoj smo uporablajli za pritrditev vzmetenja - bolcni na 30+ tonskih prikolicah, pa so bile matice iz repe, nikoli ni nobene odtrgalo... :lol:

aha, take matice "drži" reca
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 28.11.2015 20:01

hvala vili za info in nasvet.Tu je govora o eni predelavi oziroma izdelavi.gre se za vw trike.to je trikolesnik na podlagi vw hrošča.Izdelat hočem nekaj podobnega temu na sliki
Slika
Ker pa bodo vilice iz polnih inox palic premera 55 mm bi rad vse naredil iz inoxa za to iščem matico A4 kvalitete ker je bolj odporna na sol.Čeprav se ne mislim voziti pozimi z tem pa je vseeno verjetnost da pride v stik z slanim okoljem (morje).Fini navoj pa zato ker ob trsljajih bolje drži in se ne odvija.Saj bi dal matico z navadnim navojem pa me je malce strah da se nebi vse skup odpelo iz vpetja in adijo življenje.Kot vidiš ti 2 metici držita skupaj vilice in zadnji del okvirja.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a zakl » 28.11.2015 20:29

rasin napisal/-a:hvala vili za info in nasvet.Tu je govora o eni predelavi oziroma izdelavi.gre se za vw trike.to je trikolesnik na podlagi vw hrošča.Izdelat hočem nekaj podobnega temu na sliki
Slika
Ker pa bodo vilice iz polnih inox palic premera 55 mm bi rad vse naredil iz inoxa za to iščem matico A4 kvalitete ker je bolj odporna na sol.Čeprav se ne mislim voziti pozimi z tem pa je vseeno verjetnost da pride v stik z slanim okoljem (morje).Fini navoj pa zato ker ob trsljajih bolje drži in se ne odvija.Saj bi dal matico z navadnim navojem pa me je malce strah da se nebi vse skup odpelo iz vpetja in adijo življenje.Kot vidiš ti 2 metici držita skupaj vilice in zadnji del okvirja.


55 mm polni profil? Nisi ti resen. Si predstavljas,koliko to vaga?
zakl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 23.2.2005 20:56

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a vili » 28.11.2015 22:16

pojdi na portal "reca" nekje proti koncu kataloga imajo vse lepo razloženo glede materialov tudi o a2 in o a4, jaz ne bom tu o tem, poglej pa se odloči, glede korak navoja, ja pa imaš prav, da se ti pa nebo odvilo, pa ga lahko pa tudi zalepiš, lepil kolikor hočeš...
primer: nosilci zavornih klešč - vijaki - pri avtomobilih so na nosilce lepljeni..., je kar pizd... jih odviti...

ja projekt je pa u nulo, kar daj, boš dal en krog za pelat..., če ne , ne napišem nič več...

glede oznak a2...a4, kolikor mi je znano so to oznake trdnostnih razredov ne pa kemične obstojnosti, dobro morda se tudi motim, naj me kdo popravi, (poglej Reca)
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost