STROJNISTVO.com • Poglej temo - Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a AnjaG » 7.10.2019 9:52

Pozdravljeni. Za podjetje v Ivančni Gorici zaradi kontinuirane rasti iščem za zaposlitev strojnika z ekonomsko izobrazbo ali izkušnjami - tu pa naletim na oviro, kje najti takšno osebo :). Plača je dobra, delovni pogoji, okolje super, vse štima. A bazen ustreznih kandidatov, vsaj kolikor sem gledala do sedaj, je zelo majhen. Kakšen nasvet zaželen :).

I already tried:
- Linkedin
- FB skupina Strojniki
- FB Ads
AnjaG
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 7.10.2019 9:44

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 7.10.2019 10:02

Strojniki imajo ponavadi tehnično izobrazbo in ne ekonomske. :D

Kot si rekla, se pa včasih najdejo takšni, ki imajo tudi izkušnje v komerciali / prodaji. Jih je pa malo, ker se večini s tem pri nas ne da ukvarjati...

Ena izmed hib našega gospodarstva. V nabavi in prodaji v podjetju, kjer izdelujejo tehnične produkte, potrebuješ pa na teh pozicijah ravno takšne ljudi. Ker na žalost večina ekonomistov do penzije ne razloči razlike niti med ležajem in zobnikom, če se lahko malo hecam... :D

LinkedIn bi bil v takšnem primeru tudi moja prva izbira. Če praviš, da ne najdeš, potem je težava...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Sajko993 » 7.10.2019 10:03

AnjaG napisal/-a:Pozdravljeni. Za podjetje v Ivančni Gorici zaradi kontinuirane rasti iščem za zaposlitev strojnika z ekonomsko izobrazbo ali izkušnjami - tu pa naletim na oviro, kje najti takšno osebo :). Plača je dobra, delovni pogoji, okolje super, vse štima. A bazen ustreznih kandidatov, vsaj kolikor sem gledala do sedaj, je zelo majhen. Kakšen nasvet zaželen :).

I already tried:
- Linkedin
- FB skupina Strojniki
- FB Ads


A smem vprašati zakaj rabiš izkušnje na ekonomski smeri ?

Nabava materiala ter podobnih stvari ?
Sajko993
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 207
Pridružen: 23.8.2019 7:52

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a nabijač » 7.10.2019 10:18

Kakšno stopnjo strojniške izobrazbe pa se pričakuje? Poizkusi dat oglas na moje delo,...

Po moje veliko diplomantov tehniških fakultet po diplomi ugotovi, da bodo na strogo tehničnem področju težko delali in se znašli in zato nekateri od teh zavijejo tudi v bolj komercialno smer. Je pa res, da so danes vsi uporabni strojniki zaposleni in zelo težko menjajo službo, ki so je navajeni tako da jim moraš ponuditi nekaj precej bolj privlačnega kot imajo v sedanjih službah pa bodo kar hitro prišli.
nabijač
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 18.1.2019 10:29

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 7.10.2019 10:40

Pa če si v komericali in nabavi, boš veliko lažje zamenjal službo, ker tako počneš vsepovsod podobne stvari. :roll:
Ko greš pa v tehniki malo na drugo področje, pa to ponavadi zahteva nekaj več dela...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a favorites » 7.10.2019 15:57

V tujini moraš biti najprej strojnik in nato napreduješ v komercialo oz. na vodstvene položaje. Večkrat sem že slišal da tudi tuja podjetja za višja mesta iščejo ljudi z naravoslovno izobrazbo ter jih potem priučijo tistih nekaj veščin ekonomije.
Dobiti ekonomska znanja strojniku je bistveno lažje kot obratno :D

Drugače pa mimogrede dobrega strojnika tudi če nima ekonomske izobrazbe je težko dobit.

Kaj bi delal in kaj je dobra plača?
Lp
favorites
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 468
Pridružen: 26.6.2008 18:56

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Mmeister » 8.10.2019 13:44

Kaj pa so zahtevana ekonomska znanja?
Sem tudi že iskal kot strojnik prodajniška delovna mesta pa ni bilo ravno dobrega odziva.
Sam trenutno zbiram, iščem ponudbe, pišem naročila, iščem izvajalce in se ukvarjam z nadziranjem dela, itd sicer pa delam v vzdrževanju v večjem proizvodnem obratu.
Mmeister
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 300
Pridružen: 9.12.2007 22:26

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 9.10.2019 17:32

grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a nabijač » 9.10.2019 19:18

@AnjaG: mogoče bi se lahko malo potrudila in aktivno sodelovala v temi, ki si jo odprla in mogoče bi ti z nekaj truda uspelo kar tukaj najti primernega kandidata.
nabijač
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 18.1.2019 10:29

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a korenje » 9.10.2019 23:03

AnjaG napisal/-a:Pozdravljeni. Za podjetje v Ivančni Gorici zaradi kontinuirane rasti iščem za zaposlitev strojnika z ekonomsko izobrazbo ali izkušnjami - tu pa naletim na oviro, kje najti takšno osebo :). Plača je dobra, delovni pogoji, okolje super, vse štima. A bazen ustreznih kandidatov, vsaj kolikor sem gledala do sedaj, je zelo majhen. Kakšen nasvet zaželen :).

I already tried:
- Linkedin
- FB skupina Strojniki
- FB Ads


"dobra plača" je subjektivno mnenje. povej številko.
korenje
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 859
Pridružen: 19.7.2005 10:50

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a nabijač » 10.10.2019 7:32

@Korenje: Številke se v sloveniji strogo skrivajo, v evropskih državah pa je to javen podatek: OGLAS V TUJINI
nabijač
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 18.1.2019 10:29

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Sajko993 » 10.10.2019 7:40

nabijač napisal/-a:@Korenje: Številke se v sloveniji strogo skrivajo, v evropskih državah pa je to javen podatek: OGLAS V TUJINI


Skrivajo se številke zaradi straha da nebo preveč ljudi vedelo da ponujajo premalo, ker potem se nebi nobeden zaposlil tam, ker bi že vnaprej vedel da ne bo pelalo :D, in potem dobijo takega za kolikor številko ponujajo hhh.
Sajko993
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 207
Pridružen: 23.8.2019 7:52

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a vili » 10.10.2019 8:12

se mi zdi, da se mora "anja" še marsičesa naučiti..., sem pisal zasebno, pa niti ne odgovori, dobro je zasedena...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 10.10.2019 8:15

Sajko993 napisal/-a:Skrivajo se številke zaradi straha da nebo preveč ljudi vedelo da ponujajo premalo, ker potem se nebi nobeden zaposlil tam, ker bi že vnaprej vedel da ne bo pelalo :D, in potem dobijo takega za kolikor številko ponujajo hhh.


To je res. Bi bilo lepo, če bi se tudi pri nas naučili nekaj osnov bontona.

Samo imam pa občutek, da se kar nekaj tehničnega kadra išče v smislu prodajni inženir. Vsakič ko odprem kakšne oglase, kaj takšnega vidim. Vidim hud smisel v takšnem kadru, kjer se izdeluje produkte, ker kot že rečeno nekdo mora imeti znanje, da jih lahko potem proda. Samo večino pa je takšnega kadra tam, kjer so razna zastopništva, itd.
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Sajko993 » 10.10.2019 10:00

grega09 napisal/-a:
Sajko993 napisal/-a:Skrivajo se številke zaradi straha da nebo preveč ljudi vedelo da ponujajo premalo, ker potem se nebi nobeden zaposlil tam, ker bi že vnaprej vedel da ne bo pelalo :D, in potem dobijo takega za kolikor številko ponujajo hhh.


To je res. Bi bilo lepo, če bi se tudi pri nas naučili nekaj osnov bontona.

Samo imam pa občutek, da se kar nekaj tehničnega kadra išče v smislu prodajni inženir. Vsakič ko odprem kakšne oglase, kaj takšnega vidim. Vidim hud smisel v takšnem kadru, kjer se izdeluje produkte, ker kot že rečeno nekdo mora imeti znanje, da jih lahko potem proda. Samo večino pa je takšnega kadra tam, kjer so razna zastopništva, itd.


Za prodajo izdelka se ukvarja komerciala, prodajni strojni inženirji so večinoma za prodajo orodij za mehansko obdelavo itd., kakor jaz zastopim kot strojnik z dodatnim znanjem ekonomije oz. z malo privdiha je pomoje kot da si npr. tehnolog, vodja proizvodnje, konstrukter in imaš pokrito pač še dodatno od nabave materiala, priprava ponudb, nabava potrošnih sredstev, nabava rezervnih delov, ocenitev cene lastnega proizvoda (kar pa itak že počnemo). Ker če hočeš pa da ti bo računovodinja oz. računovod (ekonomska smer) kontra stvari delal je pa krepka pa čeprav so tudi v drugih strokah ljudje ki se spoznajo na stvari. Kot je že nekdo zgoraj omenil, lažje dobiš strojnega inženirja ki mu ekonomska stran ni bila še nikoli tuja, ker če tako pogledaš dejansko ^^pravi strojni ing.^^ mu ni tuje ne elektro ne gradbeno ne strojni ne ekonomski del. Dejansko smo dečki za vse, pa če je treba svet na glavo prevrnt :D.

Kot si pa že zgoraj povedal, tega bontona pri nas ne bo, ponavadi podjetja ki ne napišejo okvirne plače ponujene odpadejo s strani resnih delavcev oz. inženirjev. Ker neka osnova za neko delo mora biti podana, če ne ni čudno če imaš na delovnih mestih ing. ki ti delajo za 800 €, samo tak ti bo po 1 -2 letih odšel k bo našel bolj plačano delo v trenutku pa čeprav samo z 1-2 leti izkušenj.
Sajko993
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 207
Pridružen: 23.8.2019 7:52

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost