epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-
-M- napisal/-a:@bpod, to je ena od možnih preventiv, ampak to je že druga tema in je tu malo "offtopic"...

koruza napisal/-a:Zame je to komplicirano. Imam rad preproste stvari.
Če na kratko opišem postopek:
Najprej moraš imeti oziroma najti rastlino , kar pomeni, da si moraš vzeti čas in ker gre tudi za vožnjo, še denar.
Potem moraš zbrati rastlino. Mogoče jo celo posušiti.
Kupiti stekleničke. Kupiti kemikalije.
Vzeti si čas in vse pripravit.
Čakat, da se tinktura naredi.
Moraš jo spravit na mesto kjer ti bo dostopna in bo na varnem.
Uporabit , to je nakapljat.
Počakat, da tinktura deluje, kar pomeni, da v tem času ne moreš nič delat.
Na koncu se tako moraš iti oprat, oziroma skopat.
Ko se okopaš imaš občutek, da ti je tinktura veliko pomagala. V resnici gre za to, da si se z nanašanjem tinkture in čakanjem spočil in se boljše počutiš zaradi spočitosti in ker si čist.
Zadnja "delovna operacija" je edino učinkovita in prisegam na njo.
Verjetno sploh nisem vsega naštel glede tega.
Gre za to, da smo ljudje in slovenci posebej tako vzgojeni, da se počitek šteje kot nedelo in lenoba.
S pripravo nekih takih zadev ne izgleda, da počivamo in je torej to družbeno bolj sprejemljivo.
Tako si ljudje vzamejo počitek, ki ga potrebujejo ne da bi bili označeni za lenuhe.
Še ena cvetka glede mentalitete dela. Resnična!!!!
V sloveniji so področja kjer izrazito ne marajo mačk. Nek moj znanec je vprašal tiste ljudi zakaj jih ne marajo. Odgovor je bil, ker nič ne delajo in ves dan samo ležijo. Pes pa menda dela ker ves dan skače okoli ljudi in laja.
Ne kapne jim, da je mačji "delovni čas" ponoči.
Na nekaterih področjih hrvaške po vojni so imeli hude probleme z mišmi, ker so s stanovalci odšle tudi mačke. Pridelek je bil na nekaterih ožjih delih dobesedno ničev. Če pomislimo še, da so glodalci ki jih mačke lovijo tudi prenašalci bolezni je nerazumno sovraštvo do mačk.






Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost