STROJNISTVO.com • Poglej temo - Slepa matica

Slepa matica

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a jan.23 » 29.11.2015 8:20

Vili,... zakaj vedno reca?
A ti veš kako simpatično komercialistko ima tehnocom? :D
A2.jpg
https://www.wegertseder.com/pages/techdat/td4-werkstoffe-edelstahl.asp
A2.jpg (164.83 KiB) Videno 4621 krat
Lep pozdrav, Janez
jan.23
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1202
Pridružen: 12.6.2005 13:02

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 29.11.2015 11:42

Vili hvala za tvoj nasvet.Glih zaradi tega nebi rad lepil ker ko bo oz. če bo potrebno menjat ležaje bo potem kot si sam rekel "jeba".Oznake A2 in A4 so pa če sem dobro seznanjen kvaliteta materiala.A4 je odpornejši na prerjavitev(sol,kisline).Vsaj upam da sem dobro informiran.

zakl @ sem resen in vem kolko to tehta.Ta polni profil tehta 18,65 kg/m.Jaz rabim 2 x 150 cm.K temu pride še 2 x 130cm kvadratni profil 25mm (4,91 kg/m) plus zgornji most in spodnji most iz 30mm ploščatega inoxa.Tako da same vilice nanesejo cirka 90 kilogramov(cifra je tako iz glave).Mora pa biti težko ker pritiska na sprednje kolo (govora je o prazni teži) mora biti večji od 100 kg drugače ga ne moreš atestirat.Tako da ja sem resen.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a zakl » 29.11.2015 22:29

rasin napisal/-a:
zakl @ sem resen in vem kolko to tehta.Ta polni profil tehta 18,65 kg/m.Jaz rabim 2 x 150 cm.K temu pride še 2 x 130cm kvadratni profil 25mm (4,91 kg/m) plus zgornji most in spodnji most iz 30mm ploščatega inoxa.Tako da same vilice nanesejo cirka 90 kilogramov(cifra je tako iz glave).Mora pa biti težko ker pritiska na sprednje kolo (govora je o prazni teži) mora biti večji od 100 kg drugače ga ne moreš atestirat.Tako da ja sem resen.


Tega predpisa ne poznam. Se ne doseže 100 kg na sprednje kolo s samo težo pred zadnjo osjo? Koliko je ciljna teža motorja?
zakl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 23.2.2005 20:56

Re: Slepa matica

OdgovorNapisal/-a rasin » 30.11.2015 13:22

teža praznega vozila je odvisna od izdelave in od dodatkov ki so na samem vozilu.se pa giblje od nekje 390 kg pa naprej.Na samo vozilo pa ne smeš dajaz nobenih uteži ali kaj podobnega.Tako da nevem kako drugače to porihtat.Pa tudi vsi ki jih poznam da so izdelovali to vozilo so uporabljali polne palice.Mogoče bi lahko pridobil kako težo če bi napolnil same cevi okvirja z peskom vendar se mi to ne zdi nekako vredu.Poznam osebe ki so to naredile vendar meni se to ne zdi pametno.Tako da ne najdem drugega načina za pridobivanje teže kot pa z samimi vilicami.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost