STROJNISTVO.com • Poglej temo - Akrapovic - Slovenci delamo premalo

Akrapovic - Slovenci delamo premalo

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 29.8.2013 22:20

http://www.pomurje.si/aktualno/pomurje/ ... i-radgoni/

Tile ob meji, že z razliko v ceni zemlje in fiksnih stroškov privarčujejo za pol življenja prihrankov, samo da se preselijo na drugo stran mesta oz. čez mejo. ( Govorim za družine).

http://www.zurnal24.si/na-avstrijski-ze ... nek-158962

http://www.rtvslo.si/slovenija/slovenci ... erk/255561
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a igorb » 29.8.2013 23:39

lepljiviavto napisal/-a:Pozdravljeni
Verjetno ne bo nihče več slišal teh besed: zadovoljen delavec je v redu delavec in da ne hiti, delavec naredi brez hitenja dovolj v 7,5 ur ! Pa LP :D



kapo dol
igorb
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 538
Pridružen: 3.3.2005 19:19

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a Krpan » 31.8.2013 9:18

ktm1001 napisal/-a:
Alenka je pripravljena
Slika


Tale slika me je spravila na obrate..pa sem že malo pozabil....
Oni dan je bila pri ženi na obisku ena, ki dela na ministrstvu na zunanje zadeve....nekaj se menijo pa pove, da kako so oni zavedni za človekove pravice in da ni izdala soglasja za prodajo 2 mio nabojev v Egipt....zastrigel sem z ušesi...kdo pa pri nas dela naboje...pa vprašam kakšne naboje..pravi da plastične...aha arex dela plastične vadbene (maneverske) naboje....pa jo vprašam če ve da so to neškodljivi naboji in da z njimi na dva metra še komarja težko ubiješ in da so blesavi, da zavirajo slovensko gospodarstvo in da bi to naročilo pomenilo 1 mio novega denarja v državi in da bi od tega vsak 0.5 mio končalo v državnem proračunu od koder gre tudi za njeno plačo in da bodo sedaj naboje Egitpu prodali drugi, ki nimajo tako blesavih uradnikov na svojih ministrstvih :evil: :roll: :evil: :roll:

Pa mi je rekla da oni se itak ne mnorejo na vse spoznati, posebno pa ne na naboje, zato brez skrbi šivilja, ki drži puško v rokah itak ne ve kaj je to.... :evil:
Z znanjem raste dvom!
Krpan
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 579
Pridružen: 24.2.2008 8:02

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 31.8.2013 12:45

Krpan - lepa zgodba iz javne uprave. Filozofija zmagovalcev :evil: :roll:

Imam tudi jaz eno:
V dolini pod hribom parkira službeno vozilo zdravsteven inšpekcije. Avgust je. Med delovnim tednom. Iz avta izstopi družina in se odpravi proti vrhu. Ko gredo mimo planinskega doma, mati stopi v dom in pove oskrbniku: "Čez 3 ure imate kontrolo zdravstvene inšpekcije, pripravite vse, mi gremo med tem na vrh." Dom je naslednje 3 ure praktično zaprt za vse ostale planince, saj osebje hiti z urejanjem tistega, kar se pač tam na višini pod gozdno mejo sploh da. Inšpektorica se medtem povzpne na vrh, ponosno žigosa svojo knjižico, se vrne, naredi pregled, izpolni zapisnik, in se tam ob 15h počasi odpravi proti avtu.
Povedano drugače: lep družinski izlet na stroške države!
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

Prvi na Forbesu

OdgovorNapisal/-a cile » 11.9.2013 9:28

cile
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 16.4.2010 14:22

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 11.9.2013 11:31

zgoden si,

po 7 letih smo prvi z veliko prednostnjo.
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a acme12 » 12.9.2013 9:12

Največja dodana vrednost na slovenskih izdelkih je torej davek. Sedaj bo Bratuškova le še spustila mnoge tuje vlagatelje, ki pritiskajo na Slovenijo kot semenčice na jajčece. Imam občutek, da se najbolj splača nič delati. Pa fajn je, če se pišeš Strojan.

Iz vsega kar naša koruptivna politika (vse strani in vse barve) prime v roke, rata gnojnica. Naj že pride delat red "trojka", mili okupator, ET vesoljček,... ali karkoli že. Slabše ne more bit. Slovenija bo v bodoče postala svetovno znana, saj bo omenjena v vseh učnih knjigah o trženju. Žal pod temo: "Kako zaj.(pi).i državo za vsaj nadaljnih 50 let".
M.
acme12
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 452
Pridružen: 11.5.2006 20:55

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a lepljiviavto » 12.9.2013 9:41

Zdravo
Podporajo samo NE DELO ,če dijak ali študent dela med počitnicami potem za zahvalo ne dobi štipendije Pravilno ! Zakaj bi potem delal,mislim da bomo postali dežela LENUHOV !!!!! Lep delovni dan .
lepljiviavto
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 30.11.2008 6:51

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 13.9.2013 6:06

Slika
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 13.9.2013 6:41

@: ktm1001: Podaj še primerjavo števila (na miljon preb.) tistih, ki dobivajo plačo iz državne blagajne (uslužbenci, uniformiranci, zdravstvo, šolstvo, upokojenci, ...)

Bi verjel, da je tudi tam približno taka razlika.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a ALG200 » 13.9.2013 8:58

Zakaj Slovenci delajo premalo,zato ker so vrli politiki v navezi z podjetneži zlobirali takšne zakone, da je povprečen človek nemočen.Stranke so si preko svojih lovk delile ljudski plen,ki je bil prigaran v desetletjih.Redke so firme ,ki so sposobne furat kakšne večje projekte,s tem pa tudi upadanje delovnih mest, razen umetno ustvarjenih nepotrebnih delovnih mest odsluženih strankarskih veljakov in njihovih bližnjih v raznih qvazi….
Kolega je hotel delali neko poslopje, pa je občina tik pred tem spremenila zazidalni načrt v tem predelu,ter mu zavrnila, ampak tu je težje dostopen teren cca 40° nagib zgoraj in spodaj, ne zakriva pogleda nobenemu, ni sporno glede sosedov ,ter ne bi bilo nobene škode .če bi zgradil objekt tik ob obstoječem objektu , kaj sledi,firme gradbenega materiala ne bodo prodali, trgovci ne bodo dobili marž , obrtniki ne bodo delali, občina ne bo dobila za nadomestil , država DDV-ja,medtem ko naši enakopravni etični zgradijo iz davkoplačevalskega denarja cela nelegalna naselja, ter jim celo Komunala pometa po asfaltiranih ulicah,ki jih je plačal naš delaven slovenski človek,zraven jih vsaj 20 delovno sposobnih gleda, kako jim urejajo okolico. Človek lahko plača kazen sedaj ,če nabere več kot 2 kg gob dnevno, boljše da gobe propadejo, ne smejo jih izvažat, torej revež, ki je brez dohodkov si ne more tudi s tem pomagat. Če ti pride dimnikar, te opali za pregled toliko € ( zlobiran zakon ), niti pogledal ni dimnika . Na računih komunale je vedno več postavk, pa še kaj si bodo izmislili, za elektriko porabiš 0,23€ energije mesečno , vendar je račun 12€ ( spet zakonska shema )Delovni človek je vse bolj omejen z nekimi prepovedmi,zakoni ,iz svojega gozda ne smeš odpeljat več kot 5 q.m. drv za svojo uporabo brez dokumenta, ,podeželje bo vse bolj stagniralo, zato mlajša generacija tudi ne bo imela pretirane volje do dela, tako, da se bo delež zaposlenih v gospodarstvu še zmanjševal,ob vseh teh prispevkih, davkih ,bo tudi še kakšna firma preselila svoje obrate v manj obdavčene države.Nič čudnega ,da se Slovenci selijo iz Moje dežele, ter delajo hiše v Avstriji, zato smo se borili?Kaj nam pomaga Slovenščina?Danes je bolje, da znaš poleg Angleščine še Nemščino,slej ko prej bomo v neki navezi z njimi( Evropa kot zveza je vprašanje časa? )
Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.
ALG200
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 417
Pridružen: 27.1.2010 19:05

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a cile » 13.9.2013 11:47

ktm1001 napisal/-a:zgoden si, po 7 letih smo prvi z veliko prednostnjo.

Ja, sem spregledal datum :-)
Ampak nisem edini, tudi JJ hitreje klika kot misli:
http://www.had.si/blog/2013/09/11/janez ... twitterju/
cile
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 16.4.2010 14:22

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 13.9.2013 13:54

Zdaj bo treba pa ugotoviti, čigav denar je mislil

http://www.finance.si/8347165/%C4%8Cufe ... %C4%8Dunih
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Akrapovic - Slovenci delamo premalo

OdgovorNapisal/-a acme12 » 13.9.2013 19:50

Pomotoma je bleknil, da bodo pokradli denar vsem poštenim varčevalcem. To je edina možna razlaga. Bo treba dvigniti borne prihranke in jih prenesti v tujino.
M.
acme12
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 452
Pridružen: 11.5.2006 20:55

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov