STROJNISTVO.com • Poglej temo - Autocad skica pomoč

Autocad skica pomoč

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a papige73 » 14.11.2014 21:25

Vili @ žal imam le autocad zato sprašujem za autocad.Če mi pa lahko priporočiš kak dober modelirnik mi napiši da bom poskušal spoznat še kaj drugega kot autocad.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a ManiaC » 14.11.2014 23:15

Meni najbolj prijazen je SolidWorks, podobno tudi Inventor. Medtem ko mi NX, Catia in ProE niso ležali.

Je pa tako, da za nepopolne risbe ti noben program ne more pomagati...

Sicer pa sam 2D načrt najhitreje narišem v Acad-u (oz. Draftsightu). Medtem, ko so pa je za spreminjanje mer veliko bolj prijazni modelirniki, saj delujejo na parametričnem načinu (spremeniš mero in ti prestavi celotno risbo).
ManiaC
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1250
Pridružen: 19.2.2005 10:41
Kraj: Celje

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a papige73 » 18.11.2014 12:10

Samo še zadnje vprašanje.A je solidworks samo za 64 bitne sisteme ali obstaja tudi za 32 bitne?
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a jan.23 » 18.11.2014 12:15

SW 2015, samo 64 bitna verzija.

Starejši SW so tudi 32 bitni.
Lep pozdrav, Janez
jan.23
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1202
Pridružen: 12.6.2005 13:02

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a papige73 » 18.11.2014 12:52

Hvala jan.23
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a papige73 » 6.1.2015 12:44

Da nebom odpiral nove teme bi izrabil to svojo.Namreč zanima me (kot sem že rekel sem čisti začetnik in samouk v autocadu) kateri ukazi oziroma oblike (nevem kako se naj drugače izrazim) so uporabljeni za priloženo skico-sliko.Imam jo v merilu 1:1 vendar nevem kako se lotiti zadeve.Zgornje ravne linije niso problem je pa problem spodnja linija kjer je vsega vraga.Rabim malo pomoči prosim lepo.
Slika
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 6.1.2015 14:52

Sliko skice že imaš. Vstavi jo v Model space v ACAD. Sliko premeriš in velikost "scaliraš" v X in Y smeri na pravo velikost. Potem sliko postaviš v ozadje (klik na sliko->send to back) in rišeš po konturi. Vidim da je simetričen kos, torej rišeš polovico in zrcališ.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a baklava » 7.1.2015 10:27

Ta spodnji del so več ali manj loki (ukaz: ARC), vsaj meni se tako zdi....

LP

Denis

papige73 napisal/-a:Da nebom odpiral nove teme bi izrabil to svojo.Namreč zanima me (kot sem že rekel sem čisti začetnik in samouk v autocadu) kateri ukazi oziroma oblike (nevem kako se naj drugače izrazim) so uporabljeni za priloženo skico-sliko.Imam jo v merilu 1:1 vendar nevem kako se lotiti zadeve.Zgornje ravne linije niso problem je pa problem spodnja linija kjer je vsega vraga.Rabim malo pomoči prosim lepo.
Slika
baklava
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 306
Pridružen: 17.2.2005 8:13

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a vili » 7.1.2015 18:10

kolko daš, pa zrihtam, "nema više đabe ni kot stare babe" :D , zajebancija, ja je kar nekaj dela, ampak bi šlo, naredi si leto 15 lepo, oprostite na jezik bivših "bratskih" republik, se lepo sliši - sočno, to pa, lahko bi pa dal gor kakšno mero, pa bomo šli, dobro niso pa potrebne, ni panike
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 7.1.2015 18:40

Bo velika razlika v času izdelave teh vijug, če je to le okrasna oblika ali oblika tudi za protikomad, ki bo hkrati izdelan in se mora ujemati.
Če pa je protikomad že izdelan (koliko točno se mora ujemati?), pa bo velika je..
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a vili » 7.1.2015 18:52

ja, če je že proti kos, da se mora skladati bo malo je..., če je pa tako na prosto, pa ni nevem kaj
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a alesg » 8.1.2015 7:11

Pozdravljen,

jaz ti predlagam,da si to skeniraš inshraniš v pdf oz jpg. potemsi naložiš programček Able2Extract Professional 8.0 in si prevedeš pdf oz jpg file v dwg. Potem ga odpreš in po njej prerišeš skico, ker bo file dwg verjetno slabše kvalitete. mogoče pa bo ok pa ti ne bo potrebe prerisati.

Lp in upam da uspe!!

Aleš
LEP POZDRAV!
alesg
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 1.4.2009 8:07

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a damjan333 » 8.1.2015 8:22

Tako kot so že pred menoj napisali, bo po moje najhitreje tako, da uvoziš sliko v Avtocad, skaliraš na pravo dimenzijo, ter po sliki potegneš linije in loke.

Uporabiš lahko tudi ukaz spline, pri katerem samo klikaš točke in ti skozi te vleče krivuljo.

Večji je lok manj je točk, pri manjših lokih pa morajo biti točke bolj na gosto...

Ja po moje je to okras (za kakšno kluko od vrat ali pa za tečaje vrat...)

lp
damjan333
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 22.9.2013 11:37

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a papige73 » 10.1.2015 18:20

Malce pozno pa vseeno hvala vsem za pomoč.Ta del je malce večji (dolžina je 90 cm višina pa nekje 35 cm).Bom poskušal narediti po vaših navodilih.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Autocad skica pomoč

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 12.1.2015 7:43

Ne riši s spline ali pa z elipsami, ker nekateri cnc rezalniki teh ne prepoznajo! Uporabi krožne loke in črte.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost