STROJNISTVO.com • Poglej temo - Struzenje alu plosce

Struzenje alu plosce

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 15.6.2019 18:00

Ni tak problem te utore porezkati, problem je zato, ker ostane osnovna plošča zelo tanka. Pri rezkanju so kar konkretne sile, zato je treba imeti obdelovanec nekako vpet, kar je pa pri tolikšni površini težko. Na magnet jo ne moreš dati, v poštev pride kakšna vakuumska miza mogoče ( ne poznam, ker delam vedno z jeklom), kjer pa kakšne velike sile ne pridejo v poštev, zato moraš rezkati z malimi odvzemi, kar pa traja, zato je drago. Svoje naredijo še termični raztezki zaradi vnosa toplote z odrezavanjem. Če bi to bla plata, kjer ostane spodaj 20 mm mesa, je to čist druga pesem. Samo zato so ti takoj vsi rekli, da bo drago. Noben problem ni na 50mm plati porezkat tri utore 10mm globoko, tu je pa čist druga pesem-najbrž 90 % odvzetega materiala, pa nobene osnove, kjer zadevo vpneš. Zato se take stvari ne delajo z rezkanjem iz polnega.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a MaticK » 15.6.2019 19:03

Ok, razumem kje je problem, hvala.
Sicer nimam pojma kako izgledajo mize za take zadeve, ali se obdelovalec privije/priveze ali kako to gre, samo da se pa npr na zgornjo stran alu plosce polozi dve leseni deski z razmakom za 1 kanal in potem preko njih fiksira alu na mizo, izreze tisti 1 kanal, nato deski premakne za 1 kanal levo/desno in ponovi zadevo?
Oz ali je lazje drugace, da se pusti npr 4-5mm osnove (ker je verjetno dovolj mocno za tako obdelavo), naredi te utore (verjetno bi se delalo na vsako liho/soda število utor (ali pa še vec presledkov) zaradi vrocine ob delu), ter nato pobrusi spodnjo stran na 2mm?
Ne vem, laicno in na glas razmišljam, ne vem kakšne so tu moznosti.
MaticK
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 11.11.2018 16:11

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a vili » 15.6.2019 19:11

ja, sem ti napisal, s prepenjanjem, ampak to so €€€+, dobro, če ti niso problem je v redu... ali pa kot pravi sajko kaka vakuum miza, morda bi to naredili kaki "Tišlerji", ti vpenjajo z vakuum mizami..., kaj vem...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a Duroplast » 15.6.2019 19:28


Ne verjemi vsemu, kar piše na internetu. (France Prešern, 1845)
Duroplast
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 695
Pridružen: 30.4.2016 11:50

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost