STROJNISTVO.com • Poglej temo - Viljamovka

Viljamovka

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 26.10.2022 12:49

V Prlekiji je to "žganica". Kuha se predvsem slive, tropine in grozdje (brajde); redkeje hruške, jabolka, breskve in češnje.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Deutz » 26.10.2022 13:32

vili napisal/-a:Bizelanci !!! :wink:

vprašanje, kako se pa pravi vaši ŽLAHTNI KAPLCI... :D :D

... pa sej sem prilimal zakonodajo ...!! ...Bizeljčan !!
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Demz » 26.10.2022 13:46

Tista tvoja zakonodaja ima gremlina, se je računalnik čisto uprl in je noče odpreti. Kwa pa vem... včasih mu verjamem.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a lesy1 » 26.10.2022 14:41

vili napisal/-a:vprašanje, kako se pa pravi vaši ŽLAHTNI KAPLCI... :D :D


Pri nas ji rečejo žegnana voda :D :D :D

LPL
lesy1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 565
Pridružen: 21.5.2005 10:54

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Deutz » 26.10.2022 17:12

Demz napisal/-a:Tista tvoja zakonodaja ima gremlina, se je računalnik čisto uprl in je noče odpreti. Kwa pa vem... včasih mu verjamem.

Uuuupssss... zdaj pa se tudi meni Gremlinčki pojavljajo... hm.. grem še enkrat preverit na ..pisrs.si !
(...hm... ja... prilimal sem link za .pdf prikaz pravilnika in ga se od tukaj ne upa odpirat, direktno iz pisrs.si pa ga normalno odpre.)
Tukaj je povezava do pravilnika v pisrs.si in jo odpira normalno ! :
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV9648
...se opravičujem za nevšečnosti... (Gremline... :D :D )
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Demz » 26.10.2022 17:49

Ja,to pa ja! Bizeljčan je blagovna znamka. :) . In to dobra. Nisem pa si mislil, da šele iz leta 2009 - sem imel v mislih vsaj deset let prej, ko se je šlo za cviček itd.

Da se pa vam reče "bizelani" ... pa prvič slišim. Ampak ok, tu je treba bit previden. V Radečah imamo tudi brunk, za Lisco imajo lokavčane, tu v Sevnici pa Boštanj pa krajnce in štajerce. Ko si nov v gostilni, je še najbolje imeti jezik za zobmi, dokler se ne utečeš :lol: . Sicer te naučijo po šnelkurzu, prime takoj :lol: . Drugi dan že vse obvladaš.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Deutz » 26.10.2022 21:41

Demz napisal/-a:Ja,to pa ja! Bizeljčan je blagovna znamka. :) . In to dobra. Nisem pa si mislil, da šele iz leta 2009 - sem imel v mislih vsaj deset let prej, ko se je šlo za cviček itd.

Da se pa vam reče "bizelani" ... pa prvič slišim. Ampak ok, tu je treba bit previden. V Radečah imamo tudi brunk, za Lisco imajo lokavčane, tu v Sevnici pa Boštanj pa krajnce in štajerce. Ko si nov v gostilni, je še najbolje imeti jezik za zobmi, dokler se ne utečeš :lol: . Sicer te naučijo po šnelkurzu, prime takoj :lol: . Drugi dan že vse obvladaš.

..ha..ha ...po šnelkurzu !!
Boh vari povedad "bizelani" ampak bizelanci...!! :evil: :P ...itak šnelkurza pa več nikomur ne prvošijo ker samo v mobitele buljijo in pivo pijejo (v gostilni)... :-?
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: Viljamovka

OdgovorNapisal/-a Demz » 27.10.2022 5:36

ker samo v mobitele buljijo in pivo pijejo (v gostilni)... :-?


Sam to je pa res :cry: . Tale mlada generacija nam bo čisto sistem uničila. Svetujem, da se še naprej držite tradicije z Bizeljčanom in da ne bi slučajno padlo kakemu novodobnemu županu na pamet, da bi šel plasirat kakšen "Bizelj" ali podobno zvarungo v zelenih pollitrskih flaškah :-? . Je Bizeljčan neprimerno boljši itd. Poleg tega za švasanje takih zvarkov rabiš precej velik bakren kotel, to ima pa tam okoli kerinovega grma bolj kratko življenjsko dobo. Je klasičen hrastov sod neprimerno boljši :D .
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost