STROJNISTVO.com • Poglej temo - Microsoft office exel

Microsoft office exel

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Microsoft office exel

OdgovorNapisal/-a vido » 24.1.2011 12:28

Pozdravljeni!

Sem začetnik pri uporabi exela, zato me zanima sledeče:
ko v okenček napišem 1.2, mi avtomatsko napiše 1.2.2011. Sedaj pa me zanima kje spremenim, da mi na želeno številko ne bi pokazalo datuma in letnice.

Za odgovor se vam zahvaljujem, lep pozdrav.
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 24.1.2011 12:32

da mi na želeno številko ne bi pokazalo datuma
Poizkusi z decimalno vejico.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 24.1.2011 12:36

desna tipka na kvadrat (celico) ----> format cell-----> izbereš kaj rabiš ----> gotovo :D
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

OdgovorNapisal/-a vido » 24.1.2011 12:58

ktm1001 napisal/-a:desna tipka na kvadrat (celico) ----> format cell-----> izbereš kaj rabiš ----> gotovo :D




Tam izberem številke, sam mi vrže potem izračunano od 1.2, neke čudne cifre. Pa tut že prej sm mel na splošno naštiman, ne vem zakaj mi datum vn vrže. Če mogoče ve kdo

Za od. se vam zahvajujem!
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

OdgovorNapisal/-a elvis » 24.1.2011 13:05

Tako je to: označi celico, kot ti je bilo svetovano (desni klik, oblikuj celice, številka, določiš tudi št. decimalnih mest in če bi rad imel za tisočicami piko), potem pa vpiši številko, ampak excel ti prepozna decimalno vejico in ne pike.
Biti to kar smo in postati to, kar smo zmožni postati, to je edini cilj življenja.
elvis
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 6.3.2006 19:04

OdgovorNapisal/-a vido » 24.1.2011 14:30

elvis napisal/-a:Tako je to: označi celico, kot ti je bilo svetovano (desni klik, oblikuj celice, številka, določiš tudi št. decimalnih mest in če bi rad imel za tisočicami piko), potem pa vpiši številko, ampak excel ti prepozna decimalno vejico in ne pike.


Super, je uspelo.

Hvala vsem za odgovore!
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

Microsoft office exel

OdgovorNapisal/-a vido » 24.1.2011 16:34

Lep pozdrav.

Zataknilo se mi je še pri eni zadevi. Napisati moram arctan pred nek račun v exel pa vem, da pride neka kratica vendar se je ne morem spomniti.

Za odg. se vam zahvaljujem!
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 24.1.2011 17:27

arctan
= ATAN(x)
Obstoja spisek ukazov in možnost iskanja - Help
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

OdgovorNapisal/-a elvis » 24.1.2011 21:16

Vido, napiši, kateri Office uporabljaš in v katerem jeziku, da te bomo znali malo natančneje usmerjati, če se ti še kje zatakna... :lol:
Biti to kar smo in postati to, kar smo zmožni postati, to je edini cilj življenja.
elvis
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 6.3.2006 19:04

OdgovorNapisal/-a vido » 24.1.2011 23:11

Hvala za pomoč, sem uspel nastaviti na številke.

Uporabljam Microsoft office 2003 v slovenščini, ker imamo takega tudi na faksu. čez 1 teden imam izpit:)

Drugače ,pa hvala za pomoč, če bom pa še kaj rabil pa upam, da se še lahko obrnem na vas:)

Lep pozdrav!
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

Težave s kvadratno funkcijo

OdgovorNapisal/-a vido » 26.1.2011 11:19

Slika


Lep pozdrav!

Po podanih podatkih sem dobil tale graf. Sedaj pa moram določiti kvadratno parabolo, ki se najbolj prilega izmerjenim vrednostim, česar pa ne znam.

Za ogovor se vam zahvaljujem, Lp.
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 26.1.2011 12:10

Bi želel, da ti to naredi kar računalnik? To zanima tudi mene. Če je excel v stanju dati zvezno povezavo vseh točk, zakaj nebi še izpisal funkcijske enačbe.

Te stvari delam peš. Če si prepričan, da je kvadratna funkcija, pa še teme ima v izhodišču, jo kar zapišeš v splošni obliki F = A * s[nad]2[/nad]. Izbereš si eno točko, skozi katero bi želel da gre funkcija, vstaviš v enačbo vrednosti točke (F, s) in izračunaš konstanto A. Za kontrolo poračunaš vrednosti F za znane s, ter primerjaš točnost z izmerjenimi vrednostmi. Včasih je treba ponoviti z drugačno obliko funkcije.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

OdgovorNapisal/-a gregors2 » 26.1.2011 12:57

Za Excel sem pozabil točni postopek. Vem da je bilo potrebno dvoklikniti na graf in nato z desnim klikom klikniti na točke v grafu. V prikazanem menuju je ukaz, ki to naredi.

V LibreOffice-u (novi OpenOffice) je podoben postopek, ime ukaza pa je "insert trend line".

Še slikica iz LO-ja

Slika
Cookinox d.o.o.
gregors2
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 21.11.2007 11:39

OdgovorNapisal/-a areje » 26.1.2011 16:06

Zdravo!
V MS Excel 2007 je postopek sledeči:
- desni klik na graf funkcije,
- v spustnem meniju izbereš "Dodaj trendo črto",
- izbereš vrsto ter stopnjo regresije,
- določiš preostale parametre (slika podaj).

Slika
Lp, Anže
areje
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 17.2.2006 21:45

OdgovorNapisal/-a vido » 26.1.2011 16:07

gregors2 napisal/-a:Za Excel sem pozabil točni postopek. Vem da je bilo potrebno dvoklikniti na graf in nato z desnim klikom klikniti na točke v grafu. V prikazanem menuju je ukaz, ki to naredi.

V LibreOffice-u (novi OpenOffice) je podoben postopek, ime ukaza pa je "insert trend line".

Še slikica iz LO-ja

Slika




Hvala!
vido
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 4.4.2010 15:11

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost