STROJNISTVO.com • Poglej temo - Iz pleha na ladijske plate

Iz pleha na ladijske plate

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Iz pleha na ladijske plate

OdgovorNapisal/-a miha1212 » 14.5.2015 19:41

Živjo,
imam priložnost dobiti delo v podjetju, kjer se vari jeklo debeline nad 50 mm, ker pa sem do sedaj varil le do 10 mm, me je malo strah, da ne bi bil vešč varjenju. Plehovje varim dokaj zgledno, mig, mma postopek. Mi lahko kateri malo razloži, na kaj moram paziti, šefi me strašijo, da pod 300A ne prideš...

Ali je potrebno opraviti večkratne prehode, ter koliko se prekrivajo? na polovico zvara?
Miha
miha1212
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 23.10.2012 19:15

Re: Iz pleha na ladijske plate

OdgovorNapisal/-a borisk » 15.5.2015 6:52

Pri varjenju velikih debelin se je najbolje obrniti na varilnega tehnologa podjetja, variti pa po WPS. Dandanes mora biti zaradi raznoraznih direktiv EU vse pod nadzorom (EN 1090, EN 3834 itd. ).

za 50 mm je potrebno predgrevanje ne glede na material, in multipas varjenje, in to kar precej varkov.

lp, Boris
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: 15.12.2003 19:06


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost