STROJNISTVO.com • Poglej temo - pogoji za odprtje delavnice

pogoji za odprtje delavnice

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a virstr » 4.6.2015 17:52

Lep pozdrav
Zanima me kakšne so minimalne zahteve za odprtje mizarske delavnice tukaj mislim na starir kot so višina stropov požarna varnost itd. Vem da je to strojniški forum, ampak vseeno, predvidevam da so pogoji podobni.
virstr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 4.6.2015 16:46

Re: pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a predator3 » 6.6.2015 10:42

Pozdravljen

Da greš v telih časih odpirat delavnico in se iti obrt -vsa čast imaš pogum in jaj..a.
Za mere ne vem želim pa ti veliko sreče lp.
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

Re: pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a kojot » 6.6.2015 11:56

Evo moj nasvet: le pogumno naprej, ne oziraj se na pesimiste v okolici, verjemi v svoje sposobnosti in uspeh, ne ustraši se če ne bo šlo vedno vse po planu, čas za podjetništvo bo za nekatere vedno napačen in za druge vedno pravi, kar pa se delavnice tiče se pozanimaj na upravni enoti-zakoni se pač non stop spreminjajo, višina stropa je nekje 2,7 m, potrebuješ wc, ponekod celo tuš, manjšo pisarno itd... Za začetek ti toplo priporočam, da registriraš mizarsko dejavnost na terenu, ker potem vsa ta navlaka s papirji odpade, ko pa boš videl če je to to, potem pa lahko začneš "legalizacijo" delavnice... Srečno
kojot
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 8.1.2007 10:48

Re: pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a virstr » 7.6.2015 14:30

Hvala za odgovore in dobre želje :)
virstr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 4.6.2015 16:46

Re: pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a predator3 » 7.6.2015 16:29

Pozdravljen

Dobre želje ti želim iz srca vendar se prej pozanimaj še o ostalih stvareh kar se tiče obrti.
Razni davki pa akontacije pa prispevki itd.-res pesimistično toda obrt imam že 25 let-prevzel po očetu ki je začel l.1961 in ti lahko povem da tako velikega sranja kot je danes ne pomnim pa sem dal že par kriz skozi.Vseeno veliko uspeha pri poslu in pogumno.

lp :-?
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

Re: pogoji za odprtje delavnice

OdgovorNapisal/-a ALG200 » 11.6.2015 11:34

predator3 napisal/-a:Pozdravljen

Dobre želje ti želim iz srca vendar se prej pozanimaj še o ostalih stvareh kar se tiče obrti.
Razni davki pa akontacije pa prispevki itd.-res pesimistično toda obrt imam že 25 let-prevzel po očetu ki je začel l.1961 in ti lahko povem da tako velikega sranja kot je danes ne pomnim pa sem dal že par kriz skozi.Vseeno veliko uspeha pri poslu in pogumno.

lp :-?

Kar v redu si napisal, z leti bo tudi sam spoznal , kaj je med vrsticami ali v drobnem tisku....
Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.
ALG200
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 417
Pridružen: 27.1.2010 19:05


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost