STROJNISTVO.com • Poglej temo - Izdelava komada

Izdelava komada

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a temsi » 16.8.2016 9:33

Torej rabil bi izdelat 2 komada iz 30mm konstrukcijskega jekla.Skico oziroma načrt sem si sposodil na tem forumu seveda z dovoljenjem lastnika.Načrt sem malce pomanjšal ker je za moje pojme bil za kake 4 cm prevelik.Govora je o tej zadevi na priloženi sliki(priložen je originalni načrt jaz pa sem ga malce pomanjšal)
Rabil bi nekoga ki mi to naredi do končnega izdelka.Namreč do sedaj sem v naših krajih dobil samo ponudbe za posamezne obdelave.Torej najprej izrez pri enem ponudniku pa potem ta izrezan kos nest k drugemu ponudniku da se še porezka.Sedaj pa iščem nekoga ki ima zmožnost to uredit od začetka pa do končnega izdela da mi ni potrebno letat od enega ponudnika do drugega.Če gdo ve za kako podjetje ali pa da se gdo z tega foruma ukvarja z tem prosim če mi lahko sporočite oziroma svetujete koga ki bi to porihtal.
Hvala že vnaprej za vsak nasvet.
Zadnjič spremenil temsi, dne 7.9.2016 14:48, skupaj popravljeno 1 krat.
temsi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 11.7.2014 10:24

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a favorites » 16.8.2016 19:02

nobene tolerance ali potrebne hrapavosti površine?
Lp
favorites
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 468
Pridružen: 26.6.2008 18:56

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a temsi » 17.8.2016 8:02

toleranca je pri luknjah v+.O hrapavosti pa nevem če sem te razumel kaj misliš.V glavnem mora bit čim boljfino narejeno da ni neke hrapavosti.
temsi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 11.7.2014 10:24

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a favorites » 18.8.2016 8:44

temsi napisal/-a:toleranca je pri luknjah v+.O hrapavosti pa nevem če sem te razumel kaj misliš.V glavnem mora bit čim boljfino narejeno da ni neke hrapavosti.


Jz na žalost ne morem odrezati tako velike pločevine. Vprašel pa sem te zato ker je to dokaj velik faktor cene izdelave. Predviden postopek bi bil da se kos odreže (laser, vodni curek, plazma...) in nato iz strani naredi še navoj. Zakaj sem te povprašal po tolerancah in hrapavosti površine pa ker pri odrezu z temi metodami in tej debelini ne nastane povsem lepa površina. Če bi želel imeti fino oz dosegati določeno tolerančno območje bi bilo potrebno površino še dodatno poreskati. Tako da tukaj ti zna cena nihati. Predlagam ti da risbo bolje izpolniš predno pošiljaš naokoli za ponudbe.

Kam pa boš to montiral?
Lp
favorites
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 468
Pridružen: 26.6.2008 18:56

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a vili » 18.8.2016 9:00

to je del vilic za bajkerja, to se mora svetit kot pasja jajca, če daš odrezat na žico bo najbolje, bodo tudi luknje v toleranci boš moral pa še pofrezati ravni površini, ker bo pločevina vroče valjana - predvidevam, potem pa brušenje na "kozlu" in poliranje, to zadnje v vsakem primeru tudi, če boš cel kos frezal...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a six10 » 19.8.2016 14:05

Ojej, to se mora vse porezkati, edino utori v področju prečnih vijakov se odrežejo na žico.

Nesi nekam v orodjarno.
six10
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 29.8.2011 20:47

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a dami » 21.8.2016 9:35

Živjo,

Lahko v celoti izdelam te komade.

LPD
031 544 439
dami
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 22.4.2003 21:33

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a dami » 6.9.2016 19:12

Kosi narejeni:

Slika


LPD
dami
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 22.4.2003 21:33

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a urek » 6.9.2016 20:25

Lepo! Zelo lepo. Lahko vsaj malo opišeš kako si jih naredil?
urek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 380
Pridružen: 8.5.2014 17:43

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a dami » 7.9.2016 13:42

Torej:
Kosi so v celoti pofrezani na CNC centru ter ploskovno pobrušeni.
Pofrezani so tudi utori, ki služijo stiskanju vilic. Ni potrebe po žični eroziji.

LPD
dami
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 22.4.2003 21:33

Re: Izdelava komada

OdgovorNapisal/-a grega09 » 7.9.2016 14:08

Če ni skrivnost me zanima iz katerega materiala ste kose izdelali in kakšna je cena po kosu in za dva kosa. Lahko tudi na ZS. Hvala!
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost