@M38885
mislim da se manjkajočih dni z prijavo na zavod za zaposlovanje ne da rešit, ker na zavodu teče samo zavarovalna doba, delovna doba teče pač samo ko si zaposlen.Zaključeno število let pri
predhodnem delodajalcu je osnova za dodatek na delovno dobo ( zanimivo je da delodajalec ne upošteva celotne delovne doba ampak samo zadnjo zaposlitev). V praksi pri meni to pomeni da se "skoraj" eno leto ne šteje. In pomeni da bom vsako leto pri novem delodajalcu dobil cca 8€ manj- kar je sicer zanemarljivo. Teoretično menda obstaja dokup delovne dobe npr za 1 dan verjetno preko zpiza. Vendar mislim da potem to pomeni da je moj zadnji delodajalec zpiz in da je delovna doba pri njem 1 dan, kar ne "izboljša" moje situacije.
prosim za komentar moje laične, nepreverjene razlage če kdo točno pozna zadeve.
@vili
kakšna je teorija da povečam delovno dobo pri prejšnjem delodajalcu za nazaj sedaj en mesec po odpovedi pri delodajalcu
V bistvu bom se bom za manjkajoče dni sekiral tam nekje 2046 leta( po informativnem izračunu zpiza) če se zakon nebo spremenil vmes
