STROJNISTVO.com • Poglej temo - Zamakanje strehe

Zamakanje strehe

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a ivans » 18.9.2017 21:30

Zaradi premajhnega naklona strehe mi le ta zamaka. Naklon strehe je le 10(st). Potrebni naklon za strešnik BRAMAC, ki je sedaj vgrajen pa je min. 20(st).
Vem, da obstaja tudi strešnik BRAMAC 7, ki potrebuje naklon strehe le 7(st). Toda zamenjava strešnikov je precej draga stvar. Ker je streha majhna - 30(m2) sem se odločil, da bom obstoječe strešnike na spojih zatesnil s SILIKONOM.

Zanima me, če je kdo med vami že poskusil zatesniti streho s silikonom in kako se je to obneslo.

Obstoječe stanje z zamakanjem strehe mi zelo "pili živce" zato bom zelo vesel vsakega vašega mnenja.

Prilagam še skico zaradi boljše predstave.

Lep pozdrav,
Ivan
Priponke
Streha.JPG
Streha.JPG (116.1 KiB) Videno 7984 krat
ivans
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11.10.2005 9:13

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a hine » 19.9.2017 6:52

Dvomim da bo silikon dolgo držal v takih pogojih.
hine
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 27.9.2004 10:09

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 19.9.2017 8:16

S silikonom bo časovno dokaj omejeno.
Za daljšo rešitev (dokler late ne strohnijo) daš pod late "folijo", ki bo zadržala meteorno vodo, kar je kritina spusti.
Za trajno rešitev pa je pločevina od slemena do kapa. Pazi na pritrjevanje pločevine, da bo možen majhen (do 1cm) premik po latah.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 19.9.2017 9:07

Silikon na vogalu ne bo dolgo držal. Bolje če bo v reži med sterešnikoma. Samo privzdigneš zgornji strešnik in stisneš silikon vmes. Količino pa preveri pri prvem zatesnjenem strešniku.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a pujs » 19.9.2017 9:26

kaj pa, če bi dodal eno vrsto strešnikov in s tem povečal prekritje?

Lahko pa na zgornjo stran strešnika, ki je skrit pod naslednjim strešnikom, narediš s silikonom ali neko maso oviro, da je voda ne more prečkati. V tem primeru je silikon vedno na temnem in ni direktno izpostavljen soncu.
pujs
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 29.9.2008 17:01

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 19.9.2017 10:05

in s tem povečal prekritje?
Veter lahko potisne vodo okrog 12 mm visoko (če nisi v področju burje), za kar rabiš pri 10°prekritja 7 cm.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a pujs » 19.9.2017 10:39

Žerjavar napisal/-a:
in s tem povečal prekritje?
Veter lahko potisne vodo okrog 12 mm visoko (če nisi v področju burje), za kar rabiš pri 10°prekritja 7 cm.


Saj prekritje 7cm pri opeki je še sprejemljivo, mar ne? če to opeka sama seveda dopušča.

Seveda je pa pločevina od slemena do kapa najbolj optimalna za mali naklon.
pujs
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 29.9.2008 17:01

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a ivans » 19.9.2017 21:42

Hvala vsem za vaše sugestije in mnenja.

Lep pozdrav,
Ivan
ivans
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11.10.2005 9:13

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a igorb » 20.9.2017 16:30

na primorskem lepijo strešnike z purpenom
igorb
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 538
Pridružen: 3.3.2005 19:19

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a CatiaMojster » 25.9.2017 10:52

Ko smo že pri strehi, kaj priporočate za najboljšo izolacijo strehe. Da je še odporno na vlago ali puščanje strehe?
CatiaMojster
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 8.5.2017 9:26
Kraj: Brežice

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 25.9.2017 12:46

Kakšna streha, ravna, strma (kot?!), kritina (bitumen, lepenka, glineni stršniki brez/z glazuro, . . . ), . . .

Bomo šlogali in napisali! :-?
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a CatiaMojster » 25.9.2017 13:46

Streha je pokrita z glinenimi strešniki z glazuro, kot nagiba je cca 30 stopinj. Trenutno je samo na strehi samo folija in podeskano.
CatiaMojster
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 8.5.2017 9:26
Kraj: Brežice

Re: Zamakanje strehe

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 25.9.2017 13:49

CatiaMojster napisal/-a:Ko smo že pri strehi, kaj priporočate za najboljšo izolacijo strehe. Da je še odporno na vlago ali puščanje strehe?
Kakšna izolacija? Toplota, vlaga, elektrika, .....
Nisem še slišal, da bi kdo streho toplotno izoliral. Se bojiš, da bo streho pozimi zeblo, ali ji bo poleti prevroče? Običajno se izolira mansardo, s tem da se vstavi izolacije med ostrešje.

Ni problem najti izolacijski materjal, ki je odporen na vlago, vodo, ... Problem je, ker je ta vlaga (voda) prisotna ob lesenem ostrešju, ki v takih okoliščinah izgubi večji del življenske dobe. Puščanje kritine je treba zajeti s sekundarno kritino, da se ne moči ostrešja razen lat. Visoko zračno vlago (+ kondenz) med ostrešjem pa se mora preprečiti z dovolj parozapornimi materjali na topli strani izolacije in dovolj paropropustnimi materjali na hladni strani. Za ugotovitev možnosti nastanka kondenza obstoja izračun.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost