STROJNISTVO.com • Poglej temo - Pošilanje težkih paketov

Pošilanje težkih paketov

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a rado7rado » 21.9.2017 14:20

Vem da ni glih tema za strojništvo pa bom vseeno vprašal če mogoče gdo ve.Rabil bi poslat nekaj jeklenih delov na kromanje.Govora je o polnih palicah premera 55 mm in dolžine 1700 mm ter še nekaj manjših delov.Teža vsega skupaj je nekje 70-80 kilogramov.A obstaja dobra in zanesljiva in cenovno ugodna dostavna služba.Hvala že vnaprej za informacije.
rado7rado
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 20.6.2013 11:40

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a PEME » 21.9.2017 16:22

Od slovenskih ponudnikov "hitre pošte" ti takšno težo peljejo samo na SŽ (slovenske železnice). Nam občasno kaj dostavijo in ni problemov. Še najbolj enostavno je če najdeš kakšnega prevoznika z kombijem in ti zapelje.
PEME
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 20.8.2015 5:31

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a rado7rado » 21.9.2017 16:25

Torej pomeni da sem bolj kot ne prepuščen svoji iznajdljivosti.
rado7rado
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 20.6.2013 11:40

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a igorb » 21.9.2017 18:50

najceneje je če narediš več manjših paketov,na zgornjem limitu teže pošiljke,prej se pozanimaš na pošti ,imajo eno tabelo teža,gabariti.
igorb
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 538
Pridružen: 3.3.2005 19:19

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a rado7rado » 22.9.2017 13:38

Saj problem niso manjši kosi ampak sta problem jekleni palici ki sta premera 55 mm in dolžine 170 cm.Naneseta pa nekje 31 kg vsaka.Torej obe skupaj sta malce čez 62 kg.
rado7rado
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 20.6.2013 11:40

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a magnum44 » 23.9.2017 7:14

Jaz take stvari najraje opravim sam. V slabih 3 urah prevozim iz Goriške v Prekmurje, pa vem, da bo materjal dostavljen in prevzet.
S prevozniki, hitro pošto... je pa tako: tisti ki to delajo dnevno, veliko pošiljk, si uredijo pogodbo, potem pa nimajo problema, niti s težo, niti z gabariti. Taki kot sem jaz, ali ti, se moramo pa znajti sami. Čisti primer neumnosti pošte: če hočem poslati težji paket, mi preko 25 kg ne prevzamejo, sam pa dobim, če mi pošlje nekdo s pogodbo, brez problema 50 kg paket ???
magnum44
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 584
Pridružen: 20.3.2009 15:31

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a pujs » 23.9.2017 13:24

Pošto slovenije je ze zdavnaj povozil čas. Prvotnega dela se branijo, važno pa je, da prodajajo čigumije in pa sveče.

Trenutno sem najbolj zadovoljen z dpd hitro pošto, kateri se ne branijo večjih in tudi ne težjih kosov. Pokliči jih in povprašaj, radi ponudijo storitev.
pujs
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 143
Pridružen: 29.9.2008 17:01

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 24.9.2017 21:06

Saj pogodbe s pošto tud ne moreš sklenit, če pakete dobivaš-čeprav plačuješ poštnino za prejete pakete, ki bi bila nižja, če bi imel sklenjeno pogodbo.Lahko pa skleneš pogodbo, če pakete pošiljaš-pa čeprav poštnino plačujejo prejemniki, ne pa ti. Tle je tud logika-tist, k plačuje,ne more pogodbe sklenit :lol: :lol:
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: Pošilanje težkih paketov

OdgovorNapisal/-a CatiaMojster » 25.9.2017 10:54

Jaz tudi mislim, da je pošto Slovenije povozil čas, sploh sedaj se ukvarjajo z vsem drugim (prodajo preko spleta, na pošti prodajajo nagrobne sveče in bonbone v isti vrsti...). Jaz če se da uporabljam UPS ali TNT...
CatiaMojster
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 8.5.2017 9:26
Kraj: Brežice


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost