STROJNISTVO.com • Poglej temo - Struzenje alu plosce

Struzenje alu plosce

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a MaticK » 11.6.2019 11:06

Pozdravljeni,

rabim nek "hladilnik" za luci. Dimenzije 606x436mm, višine 20mm, aluminij.
Naredil sem 2D skico kako naj bi izgledalo, vse je poenoteno in v ravnih linijah za lazjo izdelavo. Plosca je v enem kosu (debeline 2mm), na njej so potem izrezana rebra in palcke (višine 18mm).

Slika

Zanima me, ce bi mi kdo to lahko izdelal?
Rabil bi 1 kos da se stestira, ce se obnese še enega, v roku 3 mesecev potem še 2.
Ponudbe prosim na zs.

Hvala, lp, Matic
MaticK
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 11.11.2018 16:11

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a vili » 11.6.2019 11:26

matic:

dobro to nebo ravno struženje ampak bo moral nekdo "frezati", dobro samo malo okoli poimenovanja... :D :D , verjetno nisi strojnik..., bo pa jeba, ko bo pričel s frezanjem na končno globino, ni več togosti, majhna globina reza in podajanja..., cena bo v nebesih...???, dobro morda se motim...
Zadnjič spremenil vili, dne 11.6.2019 11:28, skupaj popravljeno 1 krat.
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 11.6.2019 11:27

¸Tole bo pa drag špas. :o
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a vili » 11.6.2019 11:29

ja kouter: to nebo šala... :evil: :evil: , za tako obdelavo iz enega kosa bo potrebno en kup prepenjanj, kolikor se malo spoznam na frezanje..., potrebno bo iti po segmentih..., če želi ravno tako obliko kot mu jo je dal "modelirnik", ti pa danes naredijo vse....
Zadnjič spremenil vili, dne 11.6.2019 11:48, skupaj popravljeno 1 krat.
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a vili » 11.6.2019 11:39

morda ti ga pa kdo "naprinta" iz kake al legure, samo mislim, da printanje al odpade, je preveč agresiven do kisika (zaščita), čista jeba, dobro morda pa gre v kakšni vakuum komori ali z zaščitnim plinom ag, he???..., kaj vem..., bo povedal cnc tehnologija..., če je še gor..., Siemens gotovo ve...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 11.6.2019 11:51

Ja,narisat ni problem,ko pa pride tehnologija obdelave /izdelave je pa jeba.Pa še vroče je :D
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a MaticK » 11.6.2019 12:07

Uf, hvala za info.. Kako naj pa poenostavim zadevo?
Ce se zmanjša višino? Ce je koncna 10mm, je potem globina reza 8mm (namesto 18mm).
Vecje/manjše razmake med posameznimi deli?
To so hladilna rebra ki so na raznih svetlobnih panelih, sem mislil, da je to bolj enostavno za izdelat glede na to, da jih imajo prakticno vsi, tudi "cheap" kitajci. Res so dimenzije za 30-50% manjše od moje..

Hvala, lp, Matic
MaticK
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 11.11.2018 16:11

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a borisk » 11.6.2019 12:24

Iglice pozabi....

Vzami standarni profil HR420, pofrezaj naokoli rebra do "pločevine" in rebra do 20mm če res potrebno, ampak raje ne. Obdelavo ti lahko naredi MALI ampak bo drago, idealno bi bilo da ti to naredi nekdo ki ima vakum mizo.

https://www.me-t.si/elektronika/hladilna-rebra.html
https://www.me-t.si/e_files/docs/76862_ ... HR-420.pdf

ČE je €€€ da se ne vidi preko, pa pokličeš v impol pa naredijo profil po meri
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: 15.12.2003 19:06

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a vili » 11.6.2019 13:27

ja kitajci jih imajo, zakaj jih nebi imeli, oni znajo vse, ampak zagotovo niso "frezana", nebi bili poceni "cheap"..., ampak, če so taka kot je tvoja risba, so ulita..., ti je dal pa boris pravi nasvet...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a MaticK » 12.6.2019 5:45

Kaj pa kaj takega, je to lazje za izdelat?

Slika
MaticK
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 11.11.2018 16:11

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a Demz » 12.6.2019 6:55

Samo na hitro si predstavi, koliko materiala boš moral odfrezati. Praktično 80% :o .
Če ti to ne da občutka - ...

Nekje v Nemčiji sem nekoč občudoval oplato iz titana, narejeno za ESA in za mednarodno vesoljsko postajo. Zadeva je bila izrezkana na nekem obdelovalnem stroju iz 50 mm debele Ti pločevine, tako da je ostala stena v debelini samo kakih 3 - 5 mm, vse ostalo je pa bilo izrezkano v obliki nekega satovja kot šestkotniki s stranico kakih 30 mm.

Torej - vse se da narediti. Samo dnarja niiiiii :o .
Zadnjič spremenil Demz, dne 12.6.2019 6:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a binko123 » 12.6.2019 6:56

Izdelat se da 1. in 2. opcijo vprašanje je cena. Ampak če je dopustna taka razlika med prvim in drugim bi ti moral ustrezat tudi kakšen standarden.
Ti so ekstrudirani ( dolžina je neomejena ) višina in širina je kar je po dolžini se odžaga nato pa se obdelajo luknje in ostale stvari. Kjer so luknje se okrog ponavadi nardijo samo poravnave za glavo vijaka.
Če boš ta hladilnik šou frezat to ne bo konkurenčno oziroma če imaš zase boš zapravil veliko več brez nekega boljšega učinka na končnem izdelku.
Odločitev pa je seveda vedno od tistega, ki plača (tebe).
binko123
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 3.11.2017 11:45

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a Demz » 12.6.2019 7:12

V osnovi sem pa hotel predvsem poudariti, da je čisto en klinc, če odfrezaš 20 mm, ali pa 10 mm (drugi predlog), v cilju da bi zadevo pocenil. V vsakem primeru je zadeva ekonomsko nevzdržna. Verjeti pa moram, da si računal hladilno površino, tako kot tudi maso materiala. Čeprav se mi zdi, da je nisi računal, že zaradi tako velike redukcije.

Če bi se šel serijsko, bi bilo za tlačno litje. Tako pa ... :o
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 12.6.2019 9:37

Pridobi konkretne ponudbe, boš videl ceno, se verjetno prijel za glavo, . . .

Če imaš možnost, naredi/sestavi iz več ekstrudiranih profilov (glej sporočilo od Borisk).
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Struzenje alu plosce

OdgovorNapisal/-a čiro1950 » 12.6.2019 21:46

V firmi smo se tudi izmišljevali nekaj podobnega, pa so v delavnici utore naredili s kolutno žago tudi nekaj cm globoko.
čiro1950
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 601
Pridružen: 23.5.2006 9:11

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron