STROJNISTVO.com • Poglej temo - bazen

bazen

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

bazen

OdgovorNapisal/-a matejn4 » 21.7.2019 13:53

Kako narediti 14 meterski okrogel obroč za bazen?
matejn4
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 16.12.2007 18:21

Re: bazen

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 21.7.2019 14:20

Veliko je odvisno od tega, kakšen obroč bi to bil. Mogoče bi opisal, kaj misliš s tem, pa bo dal kdo pameten odgovor.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: bazen

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 21.7.2019 19:17

S krivljenjem na mestu zločina. Zabiješ nekaj referenčnih palic. Nato uporabi tanjšo pločevino, naredi en obseg. In nato preko tega naslednjega. Točkovno variš. Paziš, da med plastmi ne ostaja odvečna zračnost. Tako dobiš obroč željene debeline.
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

Re: bazen

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 22.7.2019 9:01

Iz česa?????!!!!!!
Beton, plastika, les, papir, . . . Kakšna višina, kakšna podlaga, . . . . ????????

Bo potrebno bolj točno zastaviti vprašanje!!!
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: bazen

OdgovorNapisal/-a matejn4 » 22.7.2019 16:37

Višina 75 cm.
matejn4
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 16.12.2007 18:21

Re: bazen

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 22.7.2019 17:35

Ti bi v bistvu rad steno okroglega bazena višine 75cm. Najlažje tako, da dobiš pločevino široko 750 mm,zarišeš krog, zabiješ palice in pločevino zviješ v krog, na spoju pa zvariš ali skovičiš. Palice lahko potem populiš. Saj ne rabi bit 5mm debela-če bo 1mm, pa bo dosti. Na zgornji rob pa nasadiš prerezano plastično cev, al pa tisto gumi obrobo, ki jo imajo električarji za robove elektro polic, da se ne bo kdo porezal. Pločevino v traku lahko kupiš Al tam, kjer prodajajo žlebove. Dobiš jo tudi pri kom, ki kaj dela iz trakov-kakšni klimarji (pocinkana) al pa auspuharji (aluminizirana)-te bodo pa močnejše od aluminija.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov