STROJNISTVO.com • Poglej temo - deionizirana voda v trgovinah

deionizirana voda v trgovinah

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a clovek » 23.3.2024 9:34

https://www.dm.si/denkmit-destilirana-v ... 34934.html
Na plastenki piše destilirana voda, spodaj v specifikacijah pa deionizirana. Ne more bit res.

Kje na območju NM se da dobit par litrov takšne vode razen v lekarni?
clovek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 12.2.2017 15:32

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a Deutz » 23.3.2024 14:22

clovek napisal/-a:https://www.dm.si/denkmit-destilirana-voda-p4066447434934.html
Na plastenki piše destilirana voda, spodaj v specifikacijah pa deionizirana. Ne more bit res.

Kje na območju NM se da dobit par litrov takšne vode razen v lekarni?

...kaj misliš pod "takšne vode"..??? deioniozirano ali destilirano ???
In za kaj sploh rabiš "takšno" vodo ??
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a clovek » 23.3.2024 16:21

Ker printerja dlje časa ne bi uporabljal bi ga rad konzerviral z očiščeno vodo ki se lahko printa (ne poškoduje piezo) in dolgoročno ne povzroča rjavenja, kamna in morda še česa..
Se da vodo tolk očistit da bi bila primerna za to kar potrebujem? Reverzna osmoza?
clovek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 12.2.2017 15:32

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 24.3.2024 19:55

Tele vode, ki se prodajajo kot "destilirana voda", še zdaleč niso destilirane-to je mehčana voda. V Nm je pa v Krki (tovarni, ne reki) purificirana voda (povratna osmoza), pa ti jo naj prnese kdo, k tam dela. Če bi rad pa še bolj čisto, pa injekcijska voda-to je pa voda iz povratne osmoze, pa še destilirana potem.
Sam rjavenje pa povzroča vsaka voda, pa ni važno, kolk čista je. Glede tega je boljši alkohol (špirit)
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 24.3.2024 21:35

Kaj 90% alkohol iz lekarne ne bi bil ok?
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a Deutz » 24.3.2024 22:09

clovek napisal/-a:....Se da vodo tolk očistit da bi bila primerna za to kar potrebujem...

...lahko doma v kuhinji destiliraš manjšo količino vode iz lonca v steklenico potopljeno v hladno vodo...
Lahko uporabiš ekonom lonec (ali pa navadni lonec in pokrov z luknjo) ki ima na pokrovu ventil in namesto uteži natakneš gumijasto ali kovinsko cev ki vodi v steklenico... samo ne zadihtati (tesniti) da ne naredi BUUM :evil: ...ne gre hitro, bo pa za tvoj namen uporabno...
destilator_01.jpg
destilator_01.jpg (26.07 KiB) Videno 9508 krat
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a clovek » 25.3.2024 9:12

Alkohol je agresiven za tiskalno glavo.
Če vsaka prečiščena voda povzroča korozijo potem lahk pozabim na to.
clovek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 12.2.2017 15:32

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a clovek » 25.3.2024 9:14

Alkohol je agresiven za tiskalno glavo.
Če vsaka prečiščena voda povzroča korozijo potem lahk pozabim na to.
clovek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 12.2.2017 15:32

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a Slavcr » 25.3.2024 12:53

Po Deutzovem nasvetu dobiš pravo destilirano vodo. (Pazi na čistočo.) Pa tudi iz razvlaževalnika zraka naprimer.
Korozijo povzroča vsaka voda, če je prisoten kisik in/ali CO2; (brez pa ne). Bi glave moral nekako neprodušno zapreti. Tako nekako, kot so nove kartuše v štacuni?
V vsakem slučaju pa - če se ne bo obneslo, boš kupil nove enako, kot da bi se zasušile...
Slavcr
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 714
Pridružen: 14.8.2006 12:58

Re: deionizirana voda v trgovinah

OdgovorNapisal/-a vili » 26.3.2024 13:30

slavc:
ja res je, vsaj tako so mi povedali kemiki, da "rjavenje" povzroča samo kisik, ki je raztopljen v vodi in ne kisik iz molekule, iz vode se pa ta prosti izloči izloča pri višjih temperaturah, pri nižjih se pa v vordi topi, kecimo, ribe imajo poleti v toplih vodah kar probleme z "dihanjem", ker je voda kar revna s kisikom, oprostite, če me je spet malo zašajtalo..., ni en printer..., imam eno koniko minolto, cela gajba na prah pa ni težav...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost