STROJNISTVO.com • Poglej temo - Iščem nekaj podobnega.. (orodje za krivljenje cevi)

Iščem nekaj podobnega.. (orodje za krivljenje cevi)

Dela v hiši in okoli nje, manjša popravila...

Moderator: -M-

OdgovorNapisal/-a gregec » 9.2.2006 23:48

sedaj je narisan utor malenkost ozji od premera cevi. primer je narisan za cev fi27. utor je ozji 0.4mm od premera cevi. toliko so skrcene cevi(ne v smeri ploscatenja!), ki jih imam ze doma skrivljene po kolutu, z utorom, enakim kot premer cevi in pribljizno enakim radijem kot je narisan. zato sem preprican, da ko napne cev, se ta lepo vsede v utor in jo malo zozi in malo sploscati.
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a petosi13 » 9.2.2006 23:51

gregec napisal/-a:petosi13: kako mislis tudi spodaj. saj sta oba kolesca vpeta zgoraj in spodaj v nosilec. kot tule na stroju za tisoc evrov.. http://www.cbc.it/acc_uni_ing.htm

na rokah v katere je vpet nosilec malih valckov sta narisani dve liniji in luknja za en pin. za moj primer. na tej liniji pridejo se luknje za dodatne pozicije nosilca valckov. in ce zelimo kolut z vecjim obsegom za vecje radije. valcke pa se naredi s takim premerom, da pasejo za dolocene cevi. torej menjas kolut, valcke in U objemko.

za manjse premere cevi lahko izdelas tudi namesto valckov vodilo iz bloka.
po skici ki sem jo poslal, bi bil najmanjsi razmak med zacetkoma dveh sosednjih krivin na cevi 76mm. z zozanjem U objemke in blizanjem le te k kolutu lahko tudi manj.
razdaljo med rokama(visina distancnikov)se naredi taka, da kot bi bil najdebelejsi kolut.
debelina najdebelejsega koluta + 2x debelina nosilca valckov = razmak med notranjima rokama= visina distancnikov.


komentiral sem zaklovo skico. Kar se tice CBC je pa vse jasno.
petosi13
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 12.12.2005 18:56

OdgovorNapisal/-a gregec » 10.2.2006 0:10

kaj pa zrisana skica? mnenje?
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

Rocno orodje za krivljenje kovinskih cevi!

OdgovorNapisal/-a Boris2 » 10.2.2006 12:13

Komplet rocno orodje za krivljenje kovinskih cevi!
Cena: 65,000 SIT. tel.: 031 340 726

LP B

Slika
Boris2
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 31.1.2006 15:05

OdgovorNapisal/-a gregec » 10.2.2006 13:56

zal presvoh. hvala vseeno
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a zakl » 10.2.2006 14:26

ja, ona pripravca na linku, flex22 bi bila idealna. sam ne vem ce bi slo, da bi kriviu rostfrei cevi, 30x1m brez kakih pretiranih deformacij.a je kdo zasledu kaki cenik teh strojckov?
zakl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 23.2.2005 20:56

OdgovorNapisal/-a petosi13 » 14.2.2006 21:13

... me ni blo par dni. Gregec, sem pogledal tvojo skico, zgleda ok. A mas res namen naredit? Sem razmisljal, kako sodelovati... Vidim, da nas je nekaj kandidatov. Kaksna ideja?
petosi13
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 12.12.2005 18:56

OdgovorNapisal/-a zakl » 14.2.2006 21:23

jes sn govoru s kolegom k ma struzne avtomate pa prau da tiste valje z utori najmanjsi problem podrejat. gregec, a si ze odrezau kose?kolk te je kostalo z materialom vred?
zakl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 662
Pridružen: 23.2.2005 20:56

OdgovorNapisal/-a gregec » 17.2.2006 0:08

ma drek, ne padem pri temu cloveku nikakor vmes. stroj dela dan in noc in enostavno pravi da trenutno ni casa.
ce poznata kaksno drugo moznost za odrez sem takoj za, magar samo ¨zago¨. ostalo je lahko za prvo silo ploscato jeklo in rocno izvrtane luknje. kolute vecinoma podreja vsak strugar, valje bom nabavil prvic ko bom v sezani.
utor koluta je receno, da se najbolje obnese kar pol prereza cevi in malo poglobljen(oblika crke U).
uglavnem rabim zago, pa nisem se imel casa, da se osebno preganjam do ljudi, na mail pa ni odgovorov :-?
ce kdo prej dobi cloveka za odrez, se priporocam.
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a gregec » 17.2.2006 0:10

kaksen rednek bi verjetno ze izbrusil zago s tamalo kotno.. :lol:
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a magnum357 » 17.2.2006 8:16

veliko ljudi sprašuje po ceniku. Na prvi strani te teme, prvi prispevek, je link, kjer si naprave lahko ogledate, tudi video, kako deluje, zraven pa še tehnični opis in CENIK !!!
magnum357
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 807
Pridružen: 1.8.2005 9:40

OdgovorNapisal/-a petosi13 » 17.2.2006 10:11

ojla, jaz ne poznam nikogar z vodnim ali laserskim razrezom. Nikoli do zdaj nisem rabil cesa takega. Na roke pa tiste zage ne mors kar tako narediti. Se pa javim za narediti komade iz ploscatega jekla in podstavka ce bo treba.
petosi13
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 12.12.2005 18:56

OdgovorNapisal/-a gregec » 17.2.2006 13:49

se malo potrpite, se nekaj dogovarjam za vodni razrez, upam da bo cena ¨normalna¨. ceprav ne vem koliko to je :lol:
kadar vprasam koga, je vedno bolj rekla-kazala od par jurckov do nekih cudnih vsot, bomo videli jutri od ljudi ki se s tem ukvarjajo, morda se danes zvecer. javim..
lp
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a gregec » 22.2.2006 19:32

no uglavnem, cena zame ni sprejemljiva. v avstriji mi nek ocetov znanec na waterjet odpili DVA kompleta za 105eur, pri nas prvi za en komplet delov 33000sit, drugi pa celo!! 80000sit. k vsem prineses svoj material. :lol:
izgleda, da neka standard tarifa ne obstaja. mogoce pa ni nekih okvirjev le pri nas. Ali sem pa imel smolo. Ali kdo ve, kako se obracunava vodni razrez(in vsi drugi)? Na dolzino, cas..?
gregec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 118
Pridružen: 16.1.2006 19:42

OdgovorNapisal/-a ttjuka » 23.3.2006 13:26

Tudi mene zanima tale ročna priprava.Če imaš res izdelane skice mi jih prosim pošlji,ker bi se lotil izdelave.Jaz imam pripravo za krivljenje cevi fi6 do fi14mm,ki se vstavi v primež,
ampak to je premalo.
Morda si orodje do zdaj že nabavil,pa me zanima kako to izgleda in kako deluje.
Zadnjič spremenil ttjuka, dne 18.6.2009 21:19, skupaj popravljeno 1 krat.
ttjuka
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 29.10.2005 10:22

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost