epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

gregec napisal/-a:petosi13: kako mislis tudi spodaj. saj sta oba kolesca vpeta zgoraj in spodaj v nosilec. kot tule na stroju za tisoc evrov.. http://www.cbc.it/acc_uni_ing.htm
na rokah v katere je vpet nosilec malih valckov sta narisani dve liniji in luknja za en pin. za moj primer. na tej liniji pridejo se luknje za dodatne pozicije nosilca valckov. in ce zelimo kolut z vecjim obsegom za vecje radije. valcke pa se naredi s takim premerom, da pasejo za dolocene cevi. torej menjas kolut, valcke in U objemko.
za manjse premere cevi lahko izdelas tudi namesto valckov vodilo iz bloka.
po skici ki sem jo poslal, bi bil najmanjsi razmak med zacetkoma dveh sosednjih krivin na cevi 76mm. z zozanjem U objemke in blizanjem le te k kolutu lahko tudi manj.
razdaljo med rokama(visina distancnikov)se naredi taka, da kot bi bil najdebelejsi kolut.
debelina najdebelejsega koluta + 2x debelina nosilca valckov = razmak med notranjima rokama= visina distancnikov.







Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost