Koristi od zbornice imamo vsi obrtniki. Naredili so jo naši predniki, ko je bilo obrtništvo še greh, zato da so lahko sploh funkcionirali. Tudi zdajšnja oblast se ne obnaša nič bolje! Prisluhne samo najmočnejšim, kot so Petrol, Telekom, Krka, Revoz, Gorenje, ... mi kot zelo majhne celice s samo nekaj 100 K EUR / leto prometa smo čisto nepomembni nebodigatreba v njihovi luči. Kot združeni v zbornico smo lahko vsaj sogovornik, posamezno pa nimamo šans! Čeprav nas je skupaj krepko več kot Krke, Gorenja, Revoza, Rotomatike, ...
Tako je to !
Se pa zelo strinjam, zbornica se je v zadnjih 10 - 15 letih krepko izrodila, tako kot kompletna javna uprava s svojimi službami tudi. Pri nas pač ni kazenske odgovornosti za svoja dejanja in nedejanja v službi, kajne !? Razen za sp-je !

Tam pa je odgovornost !!!
Trenutno država dela na tem, da bi odstranila neželjenega in težkega sogovornika. Dela tudi na tem, da bi se polastila njegovega premoženja. To je Slovenija, mi kot državljani in aktivni obrtniki in davkoplačevalci pa to kar dopuščamo, namesto da bi uvedli odgovornost za svoje delo
za vse!, ne samo za nas, obrtnike!
Brez OZS se bo še težje pogovarjati z državo. Je pa treba OZS krepko reorganizirati, ker je postala res sama sebi namen. Upam, da samo trenutno.
Delo krepeli človeka.