STROJNISTVO.com • Poglej temo - Kupim rabljeno jedilno olje

Kupim rabljeno jedilno olje

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Kupim rabljeno jedilno olje

OdgovorNapisal/-a ta_pravi » 24.4.2012 19:45

Kupim rabljeno jedilno olje uporabljeno pri cvrtju. Kupim večje količine.
Bilokakšne informacije in ponudbe na PM.

LP
ta_pravi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 24.4.2012 19:43

OdgovorNapisal/-a dober začetek » 10.6.2012 12:15

biodizel? :)
če nemoreš z glavo skoz zid ti bo čelada pomagala
dober začetek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.8.2010 17:01

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 10.6.2012 16:08

Zadnjič sem gledal dokumentarec, v katerem je možakar prevozil celo ameriko z Golf 1 diesel, tankal je pa v mcdonaldih :lol:


Tistim zadaj diši po krompirčku :D
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

OdgovorNapisal/-a dober začetek » 10.6.2012 20:12

kolikor sem o tem slišal mora biti olje samo od krompirja, ker nesme usebovati maščob.
ja, se strinjam,prijetno diši skozi avspuh :D
če nemoreš z glavo skoz zid ti bo čelada pomagala
dober začetek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.8.2010 17:01

OdgovorNapisal/-a Sebek » 11.6.2012 15:30

In katero olje ne vsebuje maščob? :) :)

Koliko jaz vem ne sme vsebovati živalskih maščob, ker so le te v trdnem stanju pri sobni temperaturi, kar pa bi lahko zabilo naftni filter in pa dize.
Sebek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 22.1.2009 23:48

OdgovorNapisal/-a gslobod1 » 11.6.2012 20:13

A je TA PRAVI iz DANE pri SEŽANI ? Tam sem pri mladih pobcih vidu celo rafinerijo. Olje segrejejo ,dodajo neke dodatke da izločijo smeti in trdo maščobo.Rezultat je dizel ,ki diši kot POMES FRITES. V golfa 2 bi ga brez skrbi natoču ampak v PASSATA 1.9 TDI PD l.2004 pa niti če bi moral peš po gorivo na črpalko. Drugač so pa fantje strojniki s srcem!
gslobod1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 14.5.2006 21:37

OdgovorNapisal/-a bpod » 11.6.2012 20:34

gslobod1 napisal/-a:A je TA PRAVI iz DANE pri SEŽANI ? Tam sem pri mladih pobcih vidu celo rafinerijo. Olje segrejejo ,dodajo neke dodatke da izločijo smeti in trdo maščobo.Rezultat je dizel ,ki diši kot POMES FRITES. V golfa 2 bi ga brez skrbi natoču ampak v PASSATA 1.9 TDI PD l.2004 pa niti če bi moral peš po gorivo na črpalko. Drugač so pa fantje strojniki s srcem!


In v kanti bi prinesel najmanj 5% biodizla poleg ostalih 95% nafte. Že precej let kuriš biodizla v pasatu, pa še veš ne.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

OdgovorNapisal/-a Zmago1 » 12.6.2012 15:53

Mah BD ni več noben bavbav, problem pa je ratal pridet do velikih količin odpadnega olja ker morajo veliki porabniki vračati odpadno olje pooblaščenim zbirateljem odpadkov ala interseroh itd. Vmes je sicer luft, ker se lahko pri peki pomfrija porabi 1l na 10 l olja, ali pa 3 litre olja,...ampak oddaja odpadnega olja je v principu obvezna!

lp, Z
Zmago1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 283
Pridružen: 3.10.2007 7:02

OdgovorNapisal/-a luka32 » 12.6.2012 17:14

gslobod1 napisal/-a:A je TA PRAVI iz DANE pri SEŽANI ? Tam sem pri mladih pobcih vidu celo rafinerijo. Olje segrejejo ,dodajo neke dodatke da izločijo smeti in trdo maščobo.Rezultat je dizel ,ki diši kot POMES FRITES. V golfa 2 bi ga brez skrbi natoču ampak v PASSATA 1.9 TDI PD l.2004 pa niti če bi moral peš po gorivo na črpalko. Drugač so pa fantje strojniki s srcem!

Jaz sem se z golfom PD 03 vozil brez problemov na 50% mešanico.
Vidim pa, da še niste slišali za filtriranje olja. Dobijo se zelo priročni filtri v obliki velike nogavice vse do 0,5 mikrona.
luka32
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 203
Pridružen: 27.1.2010 17:05

OdgovorNapisal/-a anderson » 18.9.2012 12:15

Biodizel ni enako kot rastlinsko olje. Biodizel je ester, pri izdelavi katerega se uporabi olje, tudi odpadno.
In ja, golf 2 dizel prav lepo gre na mešanico tudi do 3/4 filtriranega olja iz friteze. Le za zimo stvar ni primerna.
anderson
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 18.9.2012 12:00

Re: Kupim rabljeno jedilno olje

OdgovorNapisal/-a debelalignja » 5.4.2016 19:27

Kdo ve kje bi se dalo dobiti ali celo odkupiti odpadno jedilno olje..kontakt na zs..hvala, lp
debelalignja
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 5.4.2016 19:24


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov