Napisal/-a ALG200 » 13.9.2013 8:58
Zakaj Slovenci delajo premalo,zato ker so vrli politiki v navezi z podjetneži zlobirali takšne zakone, da je povprečen človek nemočen.Stranke so si preko svojih lovk delile ljudski plen,ki je bil prigaran v desetletjih.Redke so firme ,ki so sposobne furat kakšne večje projekte,s tem pa tudi upadanje delovnih mest, razen umetno ustvarjenih nepotrebnih delovnih mest odsluženih strankarskih veljakov in njihovih bližnjih v raznih qvazi….
Kolega je hotel delali neko poslopje, pa je občina tik pred tem spremenila zazidalni načrt v tem predelu,ter mu zavrnila, ampak tu je težje dostopen teren cca 40° nagib zgoraj in spodaj, ne zakriva pogleda nobenemu, ni sporno glede sosedov ,ter ne bi bilo nobene škode .če bi zgradil objekt tik ob obstoječem objektu , kaj sledi,firme gradbenega materiala ne bodo prodali, trgovci ne bodo dobili marž , obrtniki ne bodo delali, občina ne bo dobila za nadomestil , država DDV-ja,medtem ko naši enakopravni etični zgradijo iz davkoplačevalskega denarja cela nelegalna naselja, ter jim celo Komunala pometa po asfaltiranih ulicah,ki jih je plačal naš delaven slovenski človek,zraven jih vsaj 20 delovno sposobnih gleda, kako jim urejajo okolico. Človek lahko plača kazen sedaj ,če nabere več kot 2 kg gob dnevno, boljše da gobe propadejo, ne smejo jih izvažat, torej revež, ki je brez dohodkov si ne more tudi s tem pomagat. Če ti pride dimnikar, te opali za pregled toliko € ( zlobiran zakon ), niti pogledal ni dimnika . Na računih komunale je vedno več postavk, pa še kaj si bodo izmislili, za elektriko porabiš 0,23€ energije mesečno , vendar je račun 12€ ( spet zakonska shema )Delovni človek je vse bolj omejen z nekimi prepovedmi,zakoni ,iz svojega gozda ne smeš odpeljat več kot 5 q.m. drv za svojo uporabo brez dokumenta, ,podeželje bo vse bolj stagniralo, zato mlajša generacija tudi ne bo imela pretirane volje do dela, tako, da se bo delež zaposlenih v gospodarstvu še zmanjševal,ob vseh teh prispevkih, davkih ,bo tudi še kakšna firma preselila svoje obrate v manj obdavčene države.Nič čudnega ,da se Slovenci selijo iz Moje dežele, ter delajo hiše v Avstriji, zato smo se borili?Kaj nam pomaga Slovenščina?Danes je bolje, da znaš poleg Angleščine še Nemščino,slej ko prej bomo v neki navezi z njimi( Evropa kot zveza je vprašanje časa? )
Strojnik,ki ga zanima tudi elektronika,ter kak zakrit senzorček.