epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

tehnik napisal/-a:Opažam kar nekaj novih razpisov za nova delovna mesta, predvsem s področja konstruiranja. Upam, da to pomeni rast naše panoge. Vidim pa tudi, da imajo podjetja težave s pridobivanjem kadrov, ker imajo razpise objavljene dlje časa. Recimo podjetje iz okolice Medvod že 3 mesece išče konstruktera in projektanta. Ali so pogoji prezahtevni za Slo strokovnjake ali delajo raziskavo trga dela?


- izdelava kalkulacij in priprava ponudb in ponudbene dokumentacije v slovenskem, večinoma pa v angleškem ali nemškem jeziku
- Vaša temeljna naloga bo medoddelčna koordinacija za pridobivanje nujno potrebnih informacij. -
- Če bo potrebno, boste sami opravili tudi določene izmere oz. ocenili vrednosti, ki jih tehnična rešitev, ki ste jo dobili kot osnovo za kalkulacijo, ni vnaprej predpisala
- Kalkulacije boste izdelovali v exelu, ponudbe pa v kompleksnih, lepo oblikovanih wordowih dokumentih. Vsebinsko boste korektnost ponudbe preverili s projektnim vodjem, pravni del s pravnikom podjetja, komercialni del pa z vodjem oddelka.
- Poleg cenovne kalkulacije boste skrbeli tudi za izračun dobavnih rokov in vgraditev varovalk, ki zmanjšujejo komercialna tveganja oddane ponudbe. Istočasno boste izdelovali do deset različnih kalkulacij za različne potencialne kupce.
- Če ste univ. dipl. strojnik ali univ. dipl. ekonomist
- imate vsaj dve leti delovnih izkušenj na področju izdelave zahtevnih, obsežnih strojnih kalkulacij in ponudb, ki vsebujejo tudi 100 strani ali več
- dobro obvladate telefonsko komunikacijo v tujem jeziku (prednost angleščina in nemščina hkrati)
- imate občutek za vsebino in vrednost številk, logiko, ste ekstrovertirani samoiniciativni koordinator
-ste izjemno vztrajni in vedno izvrtate ustrezno informacijo


werther napisal/-a:Izjemno mlad kolektiv = ? = nihče-nima-pojma-kaj-se-da-narest-pa-tudi-zmeniti-se-ne-znajo...
Tako nekako jaz to frazo razumem skupaj z "...., ki zna oceniti vrednosti, ki jih tehnična rešitev, ki jo dobi kot osnovo za kalkulacijo, ni vnaprej predpisala".
Potem pa iščejo še enega takega, ekstrovertiranega in samoiniciativnega koordinatorja.
Kot bi prilival bencin na ogenj.

moi napisal/-a:v startupih delajo ko živali, običajno za konkretno boljšo plačo in/ ali procente firme.


Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost