epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-




. 
Ta korita so me malo zmotila, da sem mislil na običajno mlinsko kolo, pri katerem curek vode polni korce na kolesu, ob prihodu v spodnji položaj se korci praznijo.mlinsko kolo ima 40 korit,


To razumem, da bi iz vodotoka nekaj vode speljal po kanalu do turbine (vodnega kolesa) ter nato spustil nazaj v vodotok.Vem da ne morem odvzeti 4m3, če pa npr. 0,35m3, pa bi brez problema šlo.




Tako kolo ima 20 do 35 % izkoristka, če je to kolo v vodotoku (mlin na Muri). Če je to kolo umeščeno v kanal in so špranje med lopaticami ter stenami kanala minimalne, je izkoristek znatno večji.Ker tako kolo (undershot) ima le cca 20% izkoriščenost. A se bi dalo to kolo kako izboljšati? -




Vrni se na Konstruiranje in mehanika
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov