STROJNISTVO.com • Poglej temo - 2 taktni motor ne vžge navodila

2 taktni motor ne vžge navodila

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a grega09 » 16.7.2019 10:17

Sem poizkusil z Briggs&Stratton Fuel fit aditivom, cca. 2 € za 100 mL, ki je dovolj za 10 L goriva. Motorka zalaufala brez problemov. :D Izgleda uporabna zadeva...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a vili » 16.7.2019 13:06

samo "MAJSTORE" , aauu...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a Duroplast » 16.7.2019 20:51

grega09 napisal/-a:Sem poizkusil z Briggs&Stratton Fuel fit aditivom, cca. 2 € za 100 mL, ki je dovolj za 10 L goriva. Motorka zalaufala brez problemov. :D Izgleda uporabna zadeva...


:wink:

Ko bi vedel koliko starih avtov so ta čistila rešila pred odpadom, ker bi bilo samo delo na sistemu dovoda goriva dražje od pleha.

Vsaj za eno stvar obstajajo "Mojčine kapljice" :D

Ne verjemi vsemu, kar piše na internetu. (France Prešern, 1845)
Duroplast
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 695
Pridružen: 30.4.2016 11:50

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a grega09 » 17.7.2019 14:44

Lepo. Se pa sprašujem ali je samo cena vzrok, da to že v osnovi ni dodano bencinom, ki jih imamo na bencinskih črpalkah... :-?
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a Duroplast » 17.7.2019 15:21

grega09 napisal/-a:Lepo. Se pa sprašujem ali je samo cena vzrok, da to že v osnovi ni dodano bencinom, ki jih imamo na bencinskih črpalkah... :-?


Pa saj v bencin in dizel že po defaultu mešajo aditive. Različni ponudniki drugač namešajo. Kdaj preberi kakšen flyer "čistilni učinek" in podobne fore...Saj vse je na konc isto, le da imaš pri OMV MaxxMotion, MOL ima EVO, Petrolu pa Q max

Ne verjemi vsemu, kar piše na internetu. (France Prešern, 1845)
Duroplast
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 695
Pridružen: 30.4.2016 11:50

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a vili » 17.7.2019 16:32

fantje: največja pihdarija pri ogljikovodikih (C - H) je zrak, oziroma kisik iz njega, ta je norc in ta povzroča traparije, kaj pa ne vemmmmm...., bo morda demz kaj napisal....
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a grega09 » 17.7.2019 16:57

Ja to že, samo vsa ta goriva se potem zapackajo, ko dodaš ta aditiv pa problem rešiš. Saj, če grem po bencin za motorko ali kosilnico grem na Petrol, MOL ali OMW. Razen, če tudi aditiv s časom ne popušča in ga je treba v staro gorivo na novo dodati, ker je originalen izgubil lastnosti. Je pa to tako samo eden izmed mnogih. Verjetno je še en kup aditivov danes v gorivih, ne vem nič veliko o tem, mogoče bo res kdo drug kaj napisal...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a vili » 17.7.2019 17:45

ja izgubil je "lastnosti", nič drugega kot oksidacija..., zrak in iz njega kisik, kje vidiš tu kak problem, ga ni...

demz: prosim, pomagaj...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a Demz » 17.7.2019 19:49

Me niiii ... ne poznam ... :-?

Sem zastarel, brezupno, pokorno javljam.
Kje se kupi ta Briggs Straton čistilo? Ker nimam pojma, zakaj je ponekod na nekih pumpah cela zmeda nalivnih pip z različnimi dizel gorivi, da bi pa detergenti bili primešani, mi še pa na kraj pameti ni kapnilo. Za oktane in cetane sem še nekoč slišal, za tale čistila za svinjarijo pa ne :o .
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a Demz » 17.7.2019 20:03

Ok, malce bolj zares.
Jaz ne verjamem, da bi oksidacija goriva med ležanjem v tanku delala takšne probleme. Bolj bo problem higiena med transporti, preden pride gorivo do motorja.

Konkretno, ravno zdajle, skozi tole poletje, rešujem sranje ki so mi ga zakuhali : nepošten dobavitelj kurilnega olja, ko nam je prodal vmes vsaj 100 litrov vode (že kake tri leta nazaj, kriva je pa ena od mojih punc ki je hotela nekaj šparat in zamenjala dobavitelja - ter naletela na tapravega, zezali smo se skozi tri leta in odpravljali probleme toda nikoli do konca, sedaj sredi marca se je pa zgodilo in imam škode za vsaj 10 jurjev :evil: !

Že res da je oksidacija prisotna, toda nečistoče so tiste ki motijo. Od težkih frakcij (ostanki olj in asfaltov) do vode, ki potem emulgira z gorivom. Ta je morda še najhujša. S čistili pa nimam nobenih izkušenj in sem ob temle dvignil vsa ušesa, kolikor jih še imam.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a grega09 » 17.7.2019 21:22

Jaz nisem veliko raziskave delal. Ko sem tu izvedel, da nekaj obstaja, sem šel čez cesto v tehnično trgovino in tam je bila med olji za 2T in 4T motorje tudi tale mala flaška (ena in edina še tam :D ):
https://www.briggsandstratton.com/eu/en_gb/products/care-products/fuel-fit.html

Tam vprašam kaj je to in me gleda prodajalec takole :o . Pa sem kupil za tista 2€ in šel pa nalil par kapljic direktno v tank. Po testu pa še kar v kanto z mešanico.

Tule tudi imajo:
https://www.opara.si/olja/26879-Osvezilec-goriva-100ml-Fuel-Fit-Briggs-Stratton-4016153558448.html?search_query=Osvezilec+goriva&results=2
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 18.7.2019 8:15

Pri teh 2T mašinah se rade naredijo nekakšne obloge v vplinjaču in še kje, še posebej, če zadeva dela samo sezonsko. Najraje v kakšnem vogalu, ob in v luknjicah, to se vidi kot rumen/rjav madež.

Nekateri svetujejo, da bi moral na koncu sezone spraznit tank in izpihat preostalo gorivo.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 18.7.2019 8:26

Če imaš pipico za bencin jo zapreš in počakaš da samo ugasne.
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

OdgovorNapisal/-a Demz » 18.7.2019 15:24

Bom šel sprobat tele moje motorke, s tem čiščenjem. To je zares nadležno, če jo moraš potegniti 5 x, namesto da bi v prvem zagrabila.

:lol: Zadeva je tudi precej resna ... tule gor ena vas nad nami, so se fantje nekaj spričkali, eden je smuknil domov po motorko in pridivjal z njo nazaj, ostali so se zaklenili noter v gostilno,dec je pa šel vrata žagat. Je meni osebno sam pravil, da : " Veš, potem 30 cm pred koncem luknje mi je pa crknila :( . Potem pa vžgala več ni! Jej, kako je bilo drago, pa še fasal sem jih ... " :lol: :lol: :lol:
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov