epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

čiro1950 napisal/-a:Tako da pričakovano povrečje okrog 7MW na pragu elektrarne na Muri po mojem mnenju ni tako zanemarljivo malo.



čiro1950 napisal/-a:Moram popraviti oceno: elektrarno na Muri bi nadomestilo 14 vtrnic pri Senožečah (na osnovi objavljene ocene letne proizvodnje).


In kaj si hotel povedati v prid ali proti HE na Muri?grega09 napisal/-a: Rastejo pa enormno davki in dajatve v zadnjih 10 letih. Sama cena el. energije se je znižala za 13%. Nekaj je zrastla tudi omrežnina, kar bi rekel da je logično, ker se na tem tudi dela - pametna omrežja, nadgradnje, itd.
In v teh davkih in dajatvah so tudi vse subvencije za vetrnice in sončne elektrarne, ki jih tako veselo mešamo v sistem brez prave tehnologije shranjevanja energije .

Žerjavar napisal/-a:.... Doba robotike zahteva nadomestitev človeške energije, ki trenutno znaša 1000000 X 100W = 100 MW , dejansko še bistveno več...

Žerjavar napisal/-a:In kaj si hotel povedati v prid ali proti HE na Muri?
Dejstvo je, da bo poraba el.energije države rastla.

Se povsem strinjam, vendar je realizacija v tej smeri praktično nemogoča. Do danes še ne poznam koristne izrabe človekove energije v raznih fitnisih, ….. na energetskih napravah, …. Vsa energija gre v toploto in posledično v poletnem času v dodatno porabo energije za izčrpavanje te toplote (klima naprave). Pa saj ne moreš zakonsko vseh ljudi obremeniti s fitnis porabo lastne energije.Deutz napisal/-a: ... vsakem Slovencu "pecikl" pod noge i vrti druže dinamo z 100% izkoristka vsaj 4 ure na dan, 4 pa naj efikasno delaju v podjetju !!!

Žerjavar napisal/-a:Prav gotovo le vplivanje na manjšo porabo ne zadošča. Doba robotike zahteva nadomestitev človeške energije, ki trenutno znaša 1000000 X 100W = 100 MW , dejansko še bistveno več.

grega09 napisal/-a:Preferiram pa jedrsko tehnologijo, ki trenutno zadosti vsemu kar rabimo, pa še zelo čista je..

nabijač napisal/-a:Ker Slovenčki nismo zreli za uporabo jedrske elektrarne - ker še po 30++ letih nismo uspeli rešiti problema odlagališča jedrskih odpadkov, pa bi že nov blok gradili.
nabijač napisal/-a:Ker je to najdražja elektrika.
nabijač napisal/-a:Ker se bo pri gradnji novega bloka za 5 miljard "investicija" itak podražila in se bo v davčne oaze, jahte in vile stricev iz ozadja prelila vsaj miljarda++.
nabijač napisal/-a:Ko bo blok ene 2035 morda zgrajen bo vse skupaj že skoraj sigurno zastarelo, ker bo znanost že našla nek mnogo bolj napreden način pridobivanja jedrske energije. To napredek po malem spremljam in se v svetu na tem res intenzivno dela.


grega09 napisal/-a:Vso izrabljeno gorivo se shranjuje tekom življenjske dobe elektrarne v le-tej. Ko bo NEK1 za odpis bomo pač postavljeni pred dejstvo, da je potrebno s tem nekaj narediti in se bo že rešilo.

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov