epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-


korenje napisal/-a:favorites napisal/-a:Vsak človek je nadomestljiv, razlika je samo v času nadomestitve
Zaslužiš si odvisno od tega koliko znaš. Nekateri že v štartu 1500+, nekateri niti 700eur (tudi če je magister s povprečjem 10).
znanje in produktivnost nič ne pomenita v privat sektorju.
dobiš toliko kot se zmeniš, delodajalec bo pa gledal kako te bo ožel kolikor se da.
pri 100 zaposlenih če vsakemu odtrga 50€ pri plači na tak ali drugačen način, pa še kakšnih 200€ pri prispevkih, potem ti je jasno da se to izplača. Na letni ravni to pomeni tudi 200k€ ali več.

korenje napisal/-a:Menjat podjetje za 200€ višjo plačo ni kar tako. Sploh ker začneš spet iz nule. To je psihični šok.

nabijač napisal/-a:korenje napisal/-a:Menjat podjetje za 200€ višjo plačo ni kar tako. Sploh ker začneš spet iz nule. To je psihični šok.
A ni fajn po ene 10 letih zamenjat in začet na kakšnem novem področju z nule, da ni preveč dolgčas in da človek preveč ne ostane v neki rutini?

favorites napisal/-a:S tem ko šola bora malo ker je kvaliteta faksov močno padla. Ne pravim da so v strojništvu vrhunske plače. Ampak z enim zadostnim znanjem in željo po delu ni tak problem za normalni delovnik (brez nadur) priti v plačilni razred 1300-1800eur neto. Z malo več odgovornosti itd tudi bistveno višje.
Dober orodjar z dobrim znanjem programiranja cnc mašin in konstruiranjem orodij za normalni delovni čas tudi do 2000eur.
Imam linkedin profil pa vsak mesec dobim kako ponudbo za delo. Pa se nikjer nisem zmenil pod 1500 eur.

nabijač napisal/-a:korenje napisal/-a:Menjat podjetje za 200€ višjo plačo ni kar tako. Sploh ker začneš spet iz nule. To je psihični šok.
A ni fajn po ene 10 letih zamenjat in začet na kakšnem novem področju z nule, da ni preveč dolgčas in da človek preveč ne ostane v neki rutini?


korenje napisal/-a:Biti orodjar je eden najlažjih del. Ne vem zakaj se tako ceni pri nas...

korenje napisal/-a:Biti orodjar je eden najlažjih del. Ne vem zakaj se tako ceni pri nas... verjetno zaradi velikih serij.
Narediti nek produkt je druga zgodba, sam takih se ne ceni, pa ne zaradi dobrega dela, ampak zaradi majhnih serij. Bilo bi pa fino, če bi podjetja konstruktorje plačevale po % na izdelek, ne pa da pri izdelku, ki ima več 100 kosov serije (> 1 mio eur) gledajo, da se tvoje delo povrne že pri prvem kosu. V realnosti je pa na koncu tisti papir vreden 1000€ za +30k€ vreden produkt...

korenje napisal/-a:Biti orodjar je eden najlažjih del. Ne vem zakaj se tako ceni pri nas... verjetno zaradi velikih serij.
Narediti nek produkt je druga zgodba, sam takih se ne ceni, pa ne zaradi dobrega dela, ampak zaradi majhnih serij. Bilo bi pa fino, če bi podjetja konstruktorje plačevale po % na izdelek, ne pa da pri izdelku, ki ima več 100 kosov serije (> 1 mio eur) gledajo, da se tvoje delo povrne že pri prvem kosu. V realnosti je pa na koncu tisti papir vreden 1000€ za +30k€ vreden produkt...

grega09 napisal/-a:Glede kvalitete fakultet je pa po moje malo izkrivljeno vse skupaj. Bolj vpliva, da ni več večjih sistemov, kjer lahko mladi inženirji rastejo. Ko danes prideš v privat podjetje, je samo delo delo in efektivnost, ker drugače ni nič. V večini nima nihče časa in denarja, da bi nekaj mladega kadra počasi in kvalitetno razvil, kot je to bilo v prejšnjem sistemu. Seveda so redke izjeme. Dober inženir se gradi najmanj 10 let, pa še potem ni konec. Še posebej danes, ko se v 5 letih spremeni toliko, kot se je včasih v 20 letih... Primer iz tujine:
https://www.youtube.com/watch?v=sJm6P6qJetk&feature=youtu.be&t=903. Pa tudi zunaj ni povsod tako, malo bolj pa vedo kdo bo čez 20 let pomemben v podjetju, imam občutek...



Thoomy napisal/-a:...opažam, da neke velike izbire, predvsem za strojnike s VI/VII stopnjo izobrazbe, ni na voljo.

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov