STROJNISTVO.com • Poglej temo - Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a vili » 10.10.2019 12:04

sajko:
glede tistega kar si napisal o nas strojnikih ja smo "medhen fur alesss"..., ha ha, ga postaviš kamor hočeš..., bo že stal. pa naj se znajde in, tudi se...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a korenje » 13.10.2019 0:10

AnjaG napisal/-a:Pozdravljeni. Za podjetje v Ivančni Gorici zaradi kontinuirane rasti iščem za zaposlitev strojnika z ekonomsko izobrazbo ali izkušnjami - tu pa naletim na oviro, kje najti takšno osebo :). Plača je dobra, delovni pogoji, okolje super, vse štima. A bazen ustreznih kandidatov, vsaj kolikor sem gledala do sedaj, je zelo majhen. Kakšen nasvet zaželen :).

I already tried:
- Linkedin
- FB skupina Strojniki
- FB Ads


Strojniki z ekonomsko izobrazbo laufajo s.p. in ne delajo za druge. Sploh tisti, ki so se naknadno izobraževali v tej smeri je iz tega razloga, da niso več hlapci.
korenje
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 859
Pridružen: 19.7.2005 10:50

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a korenje » 13.10.2019 0:22

favorites napisal/-a:V tujini moraš biti najprej strojnik in nato napreduješ v komercialo oz. na vodstvene položaje. Večkrat sem že slišal da tudi tuja podjetja za višja mesta iščejo ljudi z naravoslovno izobrazbo ter jih potem priučijo tistih nekaj veščin ekonomije.
Dobiti ekonomska znanja strojniku je bistveno lažje kot obratno :D

Drugače pa mimogrede dobrega strojnika tudi če nima ekonomske izobrazbe je težko dobit.

Kaj bi delal in kaj je dobra plača?


Če greš v komercialo to ni napredovanje, ampak menjava delovnega mesta.
Napreduje se v vodstvene položaje, ne pa v druge oddelke.
Dobre strojnike je težko postavit v komercialo saj so preveč vredni kot strojniki, zato se da kakšne slabše, ki so bolj vešči z usti kot s strojniškim delom. Navsezadnje je potrebno kupce prepričat da kupijo izdelek.
korenje
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 859
Pridružen: 19.7.2005 10:50

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a nabijač » 13.10.2019 6:25

Je pa dober komercialist, ki dobro pozna trg, ima ogromno povezav,... je celo večje bogastvo za podjetje kot dober strojnik. Uspešna prodaja ali pa samo pridobivanje posla, ki da dobiček je ključno. Ni dovolj izdelek le naredit.
nabijač
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 18.1.2019 10:29

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 13.10.2019 8:00

Pa smo v klasičnem začaranem krogu. :roll: Če ga ne narediš, ga pa prodati ne moreš. Čeprav je pri nekaterih prodajnikih danes vse možno. Obstajajo pa dobri prodajniki in pa štacunarji. Med njimi je razlika. Moje izkušnje so npr. pri komuniciranju s prodajniki, ko iščem kakšne standardne komponente. Točno in hitro veš, kdo je še tehnik poleg prodajnika, ker je čisto drugače se pogovarjati in stvari tečejo bolj tekoče...

V dobrem timu vsak ve kaj je njegova naloga. Naloga vodstva je pa, da na prava mesta postavi ključne in prave ljudi in jih pusti, da delajo tisto kar znajo.

Bi pa pohvalil še enkrat ta oglas za delovno mesto: https://www.karriere.at/jobs/5558237.
Zgledno in enostavno napisano. Ne pa cel roman, kaj se pričakuje in potem "bogseusmili" pogoji...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a nabijač » 13.10.2019 10:50

grega09 napisal/-a:Naloga vodstva je pa, da na prava mesta postavi ključne in prave ljudi in jih pusti, da delajo tisto kar znajo.


Tole je tudi eden od najvažnejših pogojev za zadovoljstvo na delovnem mestu.
nabijač
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 18.1.2019 10:29

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Mmeister » 13.10.2019 12:25

nabijač napisal/-a:
grega09 napisal/-a:Naloga vodstva je pa, da na prava mesta postavi ključne in prave ljudi in jih pusti, da delajo tisto kar znajo.


Tole je tudi eden od najvažnejših pogojev za zadovoljstvo na delovnem mestu.



Hahaha :D , sorry ker mi gre na smeh, samo to so sanje, mogoče jih živijo redki.
Običajno so vodstvo: egotrip direktorji, ki jim je malo mar za svoje zaposlene. In ta attitude se odraža skozi celotno firmo. Takšni buzeratorji in backstabberji se vtikajo v vse in so povsod glasni in pametni, samo tam kje bi bilo potrebno ne naredijo ničesar.
Te prekinjajo ob delu, ti nalagajo odgovornosti in roke ki jih ni možno doseči, vmes dodajajo delo ki ga ne plačajo, to sem doživel na lastni koži.

Poznam primer kjer je debil od direktorja, zaradi reklamacij, tožb bivših zaposlenih in ostalega, več na sodišču kot pa doma... žalostno ali smešno, kdo bi vedel. :lol: V bližnji okolici noben privatnik noče delati z njim. :oops:
Pretok folka skozi firmo pa je takšen da se +50% zaposlenih zamenja na leto. :evil: Kljub večim prijavam Inšpekcija ne naredi nič. :evil:
Poznam tudi folk ki dela pri temu človeku že kar nekaj časa (drugih 50%) in hvalijo drugo dobro stran njegove osebnosti... kot pravijo, ''vsake oči imajo svojega malarja''.
Mmeister
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 300
Pridružen: 9.12.2007 22:26

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a korenje » 13.10.2019 20:28

Tudi pri nas se je 50% ljudi v oddelku zamenjalo vsako leto, dokler se direktor ni umaknil. Danes delajo samo tisti, ki so direktno iz faksa in še ne vejo kako je v drugih podjetjih. Vsi dobri so šli.
korenje
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 859
Pridružen: 19.7.2005 10:50

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a jan.23 » 13.10.2019 21:07

Vsi dobri so šli, najboljši so pa ostali. :D :D :D
Lep pozdrav, Janez
jan.23
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1202
Pridružen: 12.6.2005 13:02

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Thoomy » 14.10.2019 6:17

korenje napisal/-a:Tudi pri nas se je 50% ljudi v oddelku zamenjalo vsako leto, dokler se direktor ni umaknil. Danes delajo samo tisti, ki so direktno iz faksa in še ne vejo kako je v drugih podjetjih. Vsi dobri so šli.


Se mi zdi, da je v industriji, ki je v veliki meri odvisna od zunanjih naročil (avtoindustrija) s kadrom povsod enako. Leto dve po končanem faksu še ostanejo potem pa pot pod noge in gredo v drugo podjetje ali pa povsem drugo branžo. Tudi sam sem bil eden takšnih :)
Thoomy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 29.8.2019 17:13

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a Sajko993 » 14.10.2019 8:45

Thoomy napisal/-a:
korenje napisal/-a:Tudi pri nas se je 50% ljudi v oddelku zamenjalo vsako leto, dokler se direktor ni umaknil. Danes delajo samo tisti, ki so direktno iz faksa in še ne vejo kako je v drugih podjetjih. Vsi dobri so šli.


Se mi zdi, da je v industriji, ki je v veliki meri odvisna od zunanjih naročil (avtoindustrija) s kadrom povsod enako. Leto dve po končanem faksu še ostanejo potem pa pot pod noge in gredo v drugo podjetje ali pa povsem drugo branžo. Tudi sam sem bil eden takšnih :)


Če stiskajo z ceno izdelka v 0,000001 € verjemite bodo tudi pri plači stiskali :D
Sajko993
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 207
Pridružen: 23.8.2019 7:52

Re: Zaposlitev strojnika z ekonomskimi/komercialnimi znanji

OdgovorNapisal/-a grega09 » 14.10.2019 9:34

Mmeister napisal/-a:
nabijač napisal/-a:
grega09 napisal/-a:Naloga vodstva je pa, da na prava mesta postavi ključne in prave ljudi in jih pusti, da delajo tisto kar znajo.

Tole je tudi eden od najvažnejših pogojev za zadovoljstvo na delovnem mestu.

Hahaha :D , sorry ker mi gre na smeh, samo to so sanje, mogoče jih živijo redki.
Običajno so vodstvo: egotrip direktorji, ki jim je malo mar za svoje zaposlene. In ta attitude se odraža skozi celotno firmo. Takšni buzeratorji in backstabberji se vtikajo v vse in so povsod glasni in pametni, samo tam kje bi bilo potrebno ne naredijo ničesar.
Te prekinjajo ob delu, ti nalagajo odgovornosti in roke ki jih ni možno doseči, vmes dodajajo delo ki ga ne plačajo, to sem doživel na lastni koži.

Ja, res ne veš ali bi se smejal ali jokal. :o Nihče ni rekel, da je tudi v resnici tako, kot pišemo. Če bi bilo, potem ne bi razpravljali o tem. :roll:
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov