Sto let star, ampak še vedno aktualen:
Štromar leze v mačkah na štango, gre nekaj popravljat po drotih.
Spodaj ga od strani opazuje mulec in liže svojo liziko.
Štromar dela - ooops, pa mu padejo klešče dol.
"Eh ja", zleze štromar dol, pobere klešče in zleze nazaj. Mulec pa : "Moj ati je tud štromar, pa kadar takole dela, ima vedno dvoje klešč s seboj. Če mu ene padejo dol - ima še vedno druge, rezervne".
Grrr!
Dela štromar naprej, mulec ga še kar gleda, "ooops !", mu pade sedaj šraufenciger dol.
Zleze dol iz štange, mulec ga gleda, pobere prekl. šraufenciger in zleze nazaj, mulec pa : " Pa dva šraufencigerja ima moj ati tudi vedno zraven."
Grrrrrr !
Sedaj je štromarja natisnilo na lulanje, zleze dol iz štange in gre tja h grmovju, mulec ga pridno gleda. Z liziko vred.
"Kwa je sedaj, boš rekel, da ima tvoj ati dva?"
"Nima dveh, ima pa dvakrat daljšega

."
"Pošluš ti, imam tudi jaz doma enega takega paglavca, pa kadar je nesramen, mu jih naložim po riti !"
"Ne bo šlo, stric. Jaz dvakrat hitreje letim

"
Delo krepeli človeka.