Pozdravljeni, vse lepo vam želim v letu 2020. V novo leto sem zakorakal z odlomljenim tečajem v hrastovih uratih. Navoj je ostal v lesu, ki je fi 6mm. Kako, če sploh ga dobit ven. Rabil bi navojni sveder levi fi 4 mm in vijak z levim navojem. Ali se kaj od tega dobi in kje. Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur. In z njimi tudi poskusit nočem.. Zato sprašujem za kakšen nasvet, če se dobi kaj od tega kar sprašujem . Hvala
hvala, vse to kar ste navedli vem, poznam. Za take vrata bi morali bit panti fi 20 kot je napisal demz. Vprašanje je bilo drugačno. Pant se ni zlomil pri meni doma ampak pri prijatelju z mojo pomočjo in njemu se toliko smili štok, da bi vrtal nove luknje. Zato sem pomislil, če bi pant lahko odvil ven. Kdor dela ta greši zato bolje nič delat
V Merkurju vprašaj za orodje za odstranjevanje zlomljenih vijakov. To je kontra sveder s koničnim navojem, zavrtaš luknjo v steblo odlomljenega vijaka in ga zaviješ noter. Ko zagrabi, se odvije še polomija z njim. Ali pa če ti ga avtomehanik posodi. Je kar luštno orodje za v delavnico, pa ni čisto predrago, kakih 20 Ejev. Za garnituro petih različnih svedrov po velikosti.
Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur. hvala, vse to kar ste navedli vem, poznam --------- V Merkurju vprašaj za orodje za odstranj ....
Sveder levi boš najbrž v BTS comp. na Bratislavski, LJ dobil, za vijak pa v Tehnocomu vprašaj. Če tam ne bo, pol je pa majhna verjetnost, da sploh bo kje.
susa napisal/-a: Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur. In z njimi tudi poskusit nočem..
Zakaj ne poskusit ?? Vijak mogoče sploh ni trdno zavijačen v les, ali pa mogoče tudi je ?? V drugem primeru ne boš z 4mm levim vijakom nič odvil ker bo 4mm vijak takoj počil !! Na kakšni globini pa je počil ta tvoj vijak ??
Odtrgan je 3 mm v lesu, verjetno ga drži močno. Je pa res, da je materijal panta mehek. Ti konični svedri za odvijanje bodo pant na vrhu samo razcepili, ker je materijal panta tak kot je. Zato bi bilo bolje vrezati lev navoj in vijak notr. Če vrežem navoj m 5 bo pa za pant m 6 prevelik verjetno.
ja poglej si v ata KRAUT-U poglavje o navojih, potem pa pojdi naprej..., glej pojma nimam, če ti bo ostalo notri bo ostalo..., zvrtaj nove luknje v "štok" in v "fligel" in si zmagal..., kje vidiš problem..., ali višje ali nižje... in "pante" notri..., res neka " huda znanost"...
to ni bilo moje vprašanje. Dal si mi samo nasvet. Jaz bi pri sebi naredil tako. Ne veš pa skom imam opravit. A misliš, če bi se pri stranki, ki dobi nova vrata to zgodilo serviserju podjetja, grem stavit da 50% strank zahteva nova vrata. Jaz poskušam dobit idejo, ki bi mogoče delovala.
edina od idej je ta . Na sredino vijaka urezati levi navoj fi4 ali 5 in z in privitje ustreznega vijaka z levim navojem. Navojni sveder se dobi tam kjer je omenil sajko (36 eur) strojni sveder. Ročni so še dražji. Mislim da bi se s strojnim dalo vrezat. Vijak pa ni za dobit razen Kam doo FI5 x45 z glavo za izvijač. Je malo prekratek. Mogoče dobim še kakšen namig kje ga dobiti v nasprotnem primeru izdelava. Sem dovolj zakompliciral