STROJNISTVO.com • Poglej temo - stružnica prvomajska rtes-40

stružnica prvomajska rtes-40

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a kunte » 12.10.2024 17:20

Imam stružnico prvomajska RTS-40,letnik 1954. V osnovi naj bi bila to revolverska stružnica. O tej stružnici nisem našel veliko informacij in sem se obrnil na servis prvomajska za kakšno dokumentacijo. Poslali so mi ponudbo za knjigo uporabe za 117€. Poslal sem jim vprašanje ali so v tej knjigi tudi kakšna navodila za servisiranje oziroma kakšne skice in popis rezervnih delov, vendar ni odgovora. Zanima me kakšna dokumentacija je v času juge prišla z takim strojem?
LP Kunte
kunte
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 8.2.2004 10:28

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a novi mlinar » 21.10.2024 20:14

Žal so z temi navodili zelo dragi. Pa če se boste dogovorili, vam bodo poslali pvc vložno mapo z 20-25 vloženimi fotokopiranimi enostranskimi listi. Je pa v srbohrvaščini in nekatere kopije so precej zapacane.Jaz sem jo kupil za TES 3,22listov je bilo 130€ Vsebuje pa kratka navodila za delo, vzdrževanje in postavitev stroja. Meni je prinesel en njihov zastopnik na terenu in sem njemu izročil denar, on pa meni mapo. Sicer mi je dal vizitko, samo ne vem, če je še kje, bi moral malo prbrskati po predalih.
mlinar
novi mlinar
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11.9.2008 19:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a kunte » 21.10.2024 20:25

Pa je bilo vredno dati 130€? Moja stružnica je bila nekoč revolverska in kasneje verjetno predelana in je vprašanje če je vredno dati toliko za papirje.
Sem jim že dvakrat poslal email če mi lahko povejo kaj je v dokumentaciji pa ni odgovora.
LP Kunte
kunte
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 8.2.2004 10:28

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a novi mlinar » 23.10.2024 12:21

Glede na dobljeno ne. Teh nekaj fotokoij zagotovo ni vredno 1/10 tega zneska. Za me so njvečjo vrednost predstavljale tabele za pomike, hitrosti in korak navoja, ter oznake ročic, ker na stroju zraven ni bilo več plošic z oznakami. Traja pa precej časa, da odgovorijo. Najbolje, da jim pišete v njihovem jeziku, ali angleščini.
mlinar
novi mlinar
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11.9.2008 19:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a grega09 » 24.10.2024 8:52

Ja, Prvomajska iz Zagreba igra na to, da je na tem balkanskem območju veliko teh strojev in potem prodajajo navodila za malo večje denarje, ker lahko. Sicer, če kupiš stroj za recimo 5 k€, tudi teh 130€ ne bi smel biti nek bavbav, drugače je problem na tvoji strani, ne na njihovi.
Edino kjer so voluharji, je pa kvaliteta teh navodil. Lahko bi jih vsaj malo uredili, da bi bila v zgledni obliki in bi se jih dalo normalno brati.

Eh, kaj čemo, južno od nas so sami bosanci... :lol: :D
https://www.youtube.com/watch?v=r_5Slnkzekc
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a Demz » 24.10.2024 13:16

Mislil si reči - balkanci :) . Ker od vseh so ravno bosanci še nekako najbolj fajn. Sam svinjine tam doŁ ne marajo, sej zato je pa pol bosne tu, pri nas.

Na sejmu v Hannovru je bil štant od "Baykal". Od njega sta ravno odhajala dva SS-ovca in eden je vmes zinil: "Baykal aus balkan...", tako da sem ravno ujel v ušesa. V nadaljevanju se sploh nisem več upal predstavljati, od kje sem :( .

Sicer ima pa danes Nemčija že toliko auslenderjev noter, da je tudi pri njih ponarodelo: "Što južnije, to tužnije". :roll: Kar tudi potrjujejo teorije kaosa - visok standard : nizek standard - > dobiš standard malenkost višji od najnižjega. Če bo zraven murphy, pa celo v minus. To se tudi pravkar dogaja v Evropi. Ybg :roll:
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a grega09 » 24.10.2024 14:27

Ja, res je. Spet zahajamo nekam, kjer se ne bo najbolje končalo - vseeno upam na najboljše. Drugače pa, kot je v videu prikazano, balkan ni geografska lokacija, ampak stanje duha. :lol: Če zaradi nekih zgodovinskih situacij padeš v to stanje duha, je pa drug problem.

Že bolj enostavne interakcije se lahko slabo končajo. Npr. enkrat so enemu slikarju slabo ocenili slike, ki jih je narisal in se je končalo tako, da sta dve atomski bombi padli na Japonsko. :roll:
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a borisk » 28.10.2024 6:59

hja, kar se balkana tiče, je res stvar lokacije kje sprašujem o balkanu. Dunajčani ti bodo tekli da se začne pri Novem dunaju.
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: 15.12.2003 19:06

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a Demz » 28.10.2024 7:47

Sej se res.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a grega09 » 28.10.2024 9:53

Geografsko uradno je meja reka Sava. Stanje duha je pa vedno bolj razširjeno. :D
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a Demz » 28.10.2024 9:56

Geografsko uradno je meja iz vrha tržaškega zaliva v Odesso. V moji okolici poteka točno čez Boštanj in proti Brestanici :lol: ... što južnije, to tužnije. :D
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a Demz » 28.10.2024 10:23

V glavnem, spet smo uspešno zjahali eno temo :D

Ves čas sem pa hotel reči, da - tista navodila prekopirana še po diazo postopku niti približno niso vredna tega denarja. To so bile še stare tehnologije obdelovalnih strojev, izdelane z zdravo pametjo in če je kolikor-toliko mazanje, neuničljive. Torej bolje da se sam znajdeš kakor koli.

Za mojo TNP 160 B sem povpraševal za tablice na stroju - niti odgovorili niso. No, Metal Kovis iz Samoborja mi je pa odgovoril oz. poslal ponudbo, 268 Eur. Iz vsega kar smo govorili verjamem, da so zgolj odtisnjene na foliji in ne aluminijaste.

Moram narediti novo brončeno matico na supportu. Brez veze da jo iščem kot rezervni del.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a vili » 28.10.2024 10:32

samo malo se bom umešal, severna meja polotoka je sava, potem ljubljanca, najlepša reka nje, pa idrca in soča do izliva v jadran, to je ena od teorij, druga pa gre po savi, pol pa po koupi , pol pa po čabranik in do jadrana v kvarner, če sta pa pravi pa boh pomagi..., no pa se najde še kakšna, ja sem pa po eni balkanc, pa se nič ne pritožujem, po drugi pa srednje evropejc, haha, jaka muda...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a grega09 » 28.10.2024 10:58

No, še dokaz, da je balkan stanje duha... :D :P
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: stružnica prvomajska rtes-40

OdgovorNapisal/-a kunte » 28.10.2024 12:51

Sem se že odločil , da ne bom kupil navodil oziroma karkor koli se temu reče. Bom se sam znašel.
LP Kunte
kunte
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 8.2.2004 10:28

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov