Napisal/-a janez03 » 8.3.2006 18:51
Predvidevam da na mopedu imaš akumulator 12V, sicer z elektronskim po shemi zgoraj ne bo nič.
Tole vezje ti razbremeni platine velikih tokov in s tem povezane obrabe oz. zažiganja kontaktov. Pri nižjih obratih daje boljšo iskro kot platine (platine se pri majhnih obratih prepočasi odpirajo posledica je nižja napetost in slabša iskra). Pri velikih obratih pa se tok skozi "špulo" prekine prej kot je dosežen optimum za polno energijo iskre, zato je iskra pri visokih obratih slabša. Tale shema se pri visokih obratih obnaša enako kot samo platine. Obstajajo tudi izboljšane verzije z (elektronsko) podaljšanim kotom zapiranja platin, ki se bolje obnesejo tudi pri velikih obratih. Pri zgoraj omenjeni shemi namesto BOSCH1012 lahko uporabiš tranzistor BUX37 namensko razvit za elektronski vžig ali ekvivalent.
L.p.; Janez
Pomagaj si sam in forum ti bo pomagal.