STROJNISTVO.com • Poglej temo - Modeliranje, risbe, Solidworks

Modeliranje, risbe, Solidworks

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a vili » 21.5.2025 10:38

tehnik:
si pa frajar, da kar tako objavljaš javno tujo intektualno lastnino, še posebno risbe, a imaš dovoljenje, jaz tega nikoli ne počnem...
tu sta pa dve sliki "mojega" vibracijskega sita in centrifugalnega mlina

DSC01820.JPG
DSC01820.JPG (75.3 KiB) Videno 7005 krat


1_0561.jpg
1_0561.jpg (62.68 KiB) Videno 7005 krat
Priponke
DSC01823.JPG
DSC01823.JPG (19.54 KiB) Videno 7005 krat
Zadnjič spremenil vili, dne 21.5.2025 13:14, skupaj popravljeno 1 krat.
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 21.5.2025 10:48

Ni panike. Če kdo zna ukrasti intelektualno lastnino iz sestavnic s pogledi, vsaka čast. Sej si napisal da ti ni jasno vpetje cilindra.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a Slavcr » 21.5.2025 10:59

Tehnik, nimaš čisto prav. Zlahka se da naprimer videti koncept delovanja, zasnovo - ki je mogoče celo patentirana...
Je pa tale "cilindrasta" izvedba res nenavadna in neracionalna. Naumil jo je kak bivši projektant traktorskih prikolic? :D
Slavcr
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 714
Pridružen: 14.8.2006 12:58

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 21.5.2025 11:20

Če je neracionalna izvedba, zakaj bi jo kopirali? :D :D :D
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a borisk » 22.5.2025 7:41

Slavcr napisal/-a:Tehnik, nimaš čisto prav. Zlahka se da naprimer videti koncept delovanja, zasnovo - ki je mogoče celo patentirana...
Je pa tale "cilindrasta" izvedba res nenavadna in neracionalna. Naumil jo je kak bivši projektant traktorskih prikolic? :D



če je patentirana, jo tako vidiš v patentu. Na hitro bi rekel, da če ti lahko nekdo idejo ukrate s tem ko vidi posnetek delovanja (kipanja prikolice), pol ni vredno patentiranja, se mi zdi da so danes večje skrivnosti v tehnologiji izdelave, se pravi kako nekaj narediti iz teh lepih 3D modelov v dejansko stanje. na to nekateri konstrukterji pozabljajo ali pa nimajo povratnih informacij oziroma izkušenj.
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: 15.12.2003 19:06

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 22.5.2025 10:58

tehnik napisal/-a:Ni panike. Če kdo zna ukrasti intelektualno lastnino iz sestavnic s pogledi, vsaka čast. Sej si napisal da ti ni jasno vpetje cilindra.



Glede na to, da so sliki vidne mere, koti, .... se da to hitro kopirati, ker je zasnova že narejena.

Sliko daš v AutoCad kot ozadje, ustrezno povečaš/pomanjšaš (ker so podane mere) ter samo rišeš čez in že imaš zasnovo narejeno, ostanejo samo še detajli.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 22.5.2025 11:07

fikus_ napisal/-a:Glede na to, da so sliki vidne mere, koti, .... se da to hitro kopirati, ker je zasnova že narejena.

Sliko daš v AutoCad kot ozadje, ustrezno povečaš/pomanjšaš (ker so podane mere) ter samo rišeš čez in že imaš zasnovo narejeno, ostanejo samo še detajli.

Zadeva mora biti varna (gre za dvižno napravo). Upam, da razumeš kaj to pomeni. Kopiranje se ponavadi izvede na samem mestu, kjer vzameš v roke meter, mikrometer, ultrazvočni merilnik debeline materiala.... Prepišeš podatke vgradnih delov (motor, cilinder, hidravlični agregat....). Ampak začetek ni slika. Začetek je kaj hoče stranka.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a grega09 » 22.5.2025 12:27

Ajej, inženirji. Vedno kako bi za manj naredili in bili bolj pametni od drugih. Nihče se ne bi potrudil in poizkušal več zaslužiti s svojim delom. Potem pa smo vsi v istem dreku.

Zadnje čase me ima, da bi vse skupaj pustil in se v nekaj drugega usmeril...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 22.5.2025 13:09

Res je. Zato mi je smešno tole o intelektualni lastnini. V tujini nobeden ne gleda kaj dela konkurenca ampak vsak uporablja svojo glavo in svoje znanje. Sem imel priložnost obiskati delavnico v Italiji (v bližini Gorice), kjer izdelujejo opremo treh največjih dobaviteljev opreme iz Evrope za jeklarne. Pri tujcih je navada, da konstrukter tudi spremlja proizvodnjo izdelkov in tudi sodeluje pri testiranju opreme v delavnici. Tako imajo možnost videti tudi dele opreme od konkurence, pa nobeden ne razmišlja, da bi kopiral konkurenco. Na koncu je napis na stroju tvojega podjetja in ti odgovarjaš da zadeva deluje. Če bi bil recimo Avstrijec obremenjen z intelektualno lastnino, ne bi nikoli dal izdelati opremo na Kitajsko.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a vili » 22.5.2025 17:53

ja seveda moraš biti tudi pri montazah in tudi prej:

ena moja, pa še jih imam s prelepe krke, je pa izdelano v creo-tu, ti niso pa samo italijani pa avstrijci taglavni, ta moj partner je svetovni plejer, dobiš ga na goglu pod siapro:

036.jpg
036.jpg (142.26 KiB) Videno 6798 krat
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 22.5.2025 19:16

MHE Kaplanka na reki Krki? Lepo. Hidroenergija je res premalo izkoriščena v SLO.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a vili » 22.5.2025 19:34

tehnik:
ja na krki, a veš kje smo jo postavili???..., dobro nisem jaz postavljal je pa "moja" pleharija in mašinerija..., ja smo pa na začetku hodili tam okoli z metrom in "škrnicl" papirjem, pol je šlo pa v modelirnik...
Zadnjič spremenil vili, dne 22.5.2025 19:42, skupaj popravljeno 1 krat.
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a tehnik » 22.5.2025 19:42

Verjetno kje okrog Dvora ali Žužemberka. Tam je dovolj padca.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a vili » 22.5.2025 19:46

ja na dvoru - podzemelj, tu je krka prekrasna s svojimi lehnjakastimi kaskadami višine cca 2m, ni nobenega jezu, je samo speljan - zabetoniran kanal, ki vodi do turbine..., ja ena je pa že višje od žužemberka..., bravo...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Modeliranje, risbe, Solidworks

OdgovorNapisal/-a vili » 24.5.2025 10:47

tehnik napisal/-a: Če bi bil recimo Avstrijec obremenjen z intelektualno lastnino, ne bi nikoli dal izdelati opremo na Kitajsko.


ti, pa ne dajejo samo avstrijci delo kitajcem, tudi mi-moj partner je dal dele turbin - ohišij izdelat na kitajsko in kaj zdaj...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost