STROJNISTVO.com • Poglej temo - Kadri

Kadri

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Kadri

OdgovorNapisal/-a tehnik » 14.5.2015 21:28

Opažam kar nekaj novih razpisov za nova delovna mesta, predvsem s področja konstruiranja. Upam, da to pomeni rast naše panoge. Vidim pa tudi, da imajo podjetja težave s pridobivanjem kadrov, ker imajo razpise objavljene dlje časa. Recimo podjetje iz okolice Medvod že 3 mesece išče konstruktera in projektanta. Ali so pogoji prezahtevni za Slo strokovnjake ali delajo raziskavo trga dela?
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a borisk » 15.5.2015 6:09

tehnik napisal/-a:Opažam kar nekaj novih razpisov za nova delovna mesta, predvsem s področja konstruiranja. Upam, da to pomeni rast naše panoge. Vidim pa tudi, da imajo podjetja težave s pridobivanjem kadrov, ker imajo razpise objavljene dlje časa. Recimo podjetje iz okolice Medvod že 3 mesece išče konstruktera in projektanta. Ali so pogoji prezahtevni za Slo strokovnjake ali delajo raziskavo trga dela?



ponavadi nastavijo razpis za 3 strokovnjake v eni osebi :-? drugače pa je vidno počasna rast predvsem pri izvoznikih, pa tudi domači trg se počasi prebuja.
borisk
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: 15.12.2003 19:06

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a moi » 15.5.2015 8:24

po 3 mesece ze 3x.
tam je problem predvsem, da rabiš štempl. pa seznanjen moraš biti z kodo za tlačne posode (asme al katero pač majo)

me pa zanima, kakšnega specialca iščejo v etri. Spet imajo oglas.

Slika
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 15.5.2015 15:46

Slika
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a tehnik » 15.5.2015 16:57

Ja, kot izgleda podjetij, ki bi dopuščala uvajalno obdobje, (če res nisi padel iz maternice takšen kot ga rabijo), počasi zmanjkuje.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a janz » 15.5.2015 19:24

me res zanima kako bi ti lastniki se znajdli v "konkurencnih" drzavah severno od Karavank in drugje...
no kloniranje bo mogoce res omogocilo da bo kemik, strojnik in kvantni fizik vsak prispeval del gena neki zenski ki je najboljsa na podrocju financ menedzmenta in marketinga potem pa bo rezultat (generacija otrok) omogocila da bo gospodarstvo v Dolini Sentflorjanski spet na zeleni veji... :evil: :roll:
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 15.5.2015 19:39

Mah že samo tak oglas.... pri teh zahtevah, še akrapovič ne bi dobu šihta.

http://www.strojnistvo.com/komercialni- ... t-m-z.html

3 jeziki, tehnično znanje, značajske lastnosti za direktorja, delo na terenu, komunikacija z ene 5 v firmi (ki so ponavadi zmeraj med sabo skregani) in potem še s strankami. Pa [cenzurirano], ni hudič, da se tak ne more še malo konstruirat naučit in ima svojo firmo. To je v rangu 70k€ bruto na leto v tujini. Tule, bi rekli pa ene 900€, pa se je potrebno izkazat za več :D

- izdelava kalkulacij in priprava ponudb in ponudbene dokumentacije v slovenskem, večinoma pa v angleškem ali nemškem jeziku

- Vaša temeljna naloga bo medoddelčna koordinacija za pridobivanje nujno potrebnih informacij. -

- Če bo potrebno, boste sami opravili tudi določene izmere oz. ocenili vrednosti, ki jih tehnična rešitev, ki ste jo dobili kot osnovo za kalkulacijo, ni vnaprej predpisala

- Kalkulacije boste izdelovali v exelu, ponudbe pa v kompleksnih, lepo oblikovanih wordowih dokumentih. Vsebinsko boste korektnost ponudbe preverili s projektnim vodjem, pravni del s pravnikom podjetja, komercialni del pa z vodjem oddelka.

- Poleg cenovne kalkulacije boste skrbeli tudi za izračun dobavnih rokov in vgraditev varovalk, ki zmanjšujejo komercialna tveganja oddane ponudbe. Istočasno boste izdelovali do deset različnih kalkulacij za različne potencialne kupce.

- Če ste univ. dipl. strojnik ali univ. dipl. ekonomist

- imate vsaj dve leti delovnih izkušenj na področju izdelave zahtevnih, obsežnih strojnih kalkulacij in ponudb, ki vsebujejo tudi 100 strani ali več

- dobro obvladate telefonsko komunikacijo v tujem jeziku (prednost angleščina in nemščina hkrati)

- imate občutek za vsebino in vrednost številk, logiko, ste ekstrovertirani samoiniciativni koordinator

-ste izjemno vztrajni in vedno izvrtate ustrezno informacijo
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a janz » 15.5.2015 21:15

in kdo so ti superjunaki ki iscejo druzbo novega superjunaka?!
pisuka ce res obstaja si lahko zmisli 6 al pa clo 7 mestno vsoto plus 1 mesec fraj na leto! pr nas ga prec uzamemo tud ce govori sam vzhodno tadzikistanscino... :roll:
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a werther » 16.5.2015 20:48

Izjemno mlad kolektiv = ? = nihče-nima-pojma-kaj-se-da-narest-pa-tudi-zmeniti-se-ne-znajo...
Tako nekako jaz to frazo razumem skupaj z "...., ki zna oceniti vrednosti, ki jih tehnična rešitev, ki jo dobi kot osnovo za kalkulacijo, ni vnaprej predpisala".

Potem pa iščejo še enega takega, ekstrovertiranega in samoiniciativnega koordinatorja.
Kot bi prilival bencin na ogenj.
Bolje pozno, kot nikoli.
werther
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 162
Pridružen: 9.12.2002 14:04

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a moi » 16.5.2015 22:39

ena je etra, drugi pa brinox
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a honhn » 17.5.2015 8:09

werther napisal/-a:Izjemno mlad kolektiv = ? = nihče-nima-pojma-kaj-se-da-narest-pa-tudi-zmeniti-se-ne-znajo...
Tako nekako jaz to frazo razumem skupaj z "...., ki zna oceniti vrednosti, ki jih tehnična rešitev, ki jo dobi kot osnovo za kalkulacijo, ni vnaprej predpisala".

Potem pa iščejo še enega takega, ekstrovertiranega in samoiniciativnega koordinatorja.
Kot bi prilival bencin na ogenj.

hehe, ravno tole z mladimi kolektivi sem si že sam velikokrat rekel. Se mi pa zdi, da je to ratala kar neka moda pri oglasih. Kar malo napišejo zraven, čeprav mene bolj odbije kot pritegne, ker si predstavljam nek "start-up spin-off mladi in lepi" firmo, ki bi radi prišli do hitrega denarja, brez kakšnega dolgoročnega cilja.
honhn
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 13.3.2014 12:47

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a moi » 17.5.2015 12:04

v startupih delajo ko živali, običajno za konkretno boljšo plačo in/ ali procente firme.
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a janz » 17.5.2015 13:34

moi napisal/-a:v startupih delajo ko živali, običajno za konkretno boljšo plačo in/ ali procente firme.


poznas kak tak primer v slo? V tujini je to praksa sam v slo pa se nisem slišal za tak primer iz prve roke.
Al to vsi skrivajo in nočejo povedat tega...
janz
janz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 343
Pridružen: 2.9.2004 13:43

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 17.5.2015 16:46

ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kadri

OdgovorNapisal/-a moi » 18.5.2015 8:50

goat mug je zbral en kup keša
un bo pa itak outsourcal vse na kitajsko = orenk profit.

Successfully raised $458,071 USD with 10,617 backers
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost