STROJNISTVO.com • Poglej temo - Kdo bi izrisal komad

Kdo bi izrisal komad

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a papige73 » 5.10.2015 19:20

V eni temi sem že enkrat prilepil en obris komada ki bi mi ga bilo potrebno izrisat v autocadu ali podobnem programu v merilu 1:1.Prilagam sliko in pa del že narejenega komada v autocadu(dwg).Priložen načrt je v merilu 1:1.Potrebno bi bilo izrisat le spodnji del tega komada.Vem da je težko ker ni podanih mer in izhodišč za te loke vendar pa upam da se najde kdo ki bi vseeno nekako to vedel izrisat.
Slika.
Če je gdo pripravljen to izrisat me prosim kontaktiraj na zs.
Pripravljen sem tudi plačat kak pir ali pa kako normalno ceno.
Priponke
načrt.rar
(25.36 KiB) Prenešeno 82 krat
Zadnjič spremenil papige73, dne 6.10.2015 20:40, skupaj popravljeno 1 krat.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 5.10.2015 21:52

Prvi :P

Slika

torej strokovna definicija "OD OKA" :P
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a papige73 » 6.10.2015 8:45

ktm1001 @ si me ti kontaktiral na zs pod drugim imenom?Da nebom tu ponovno pisal za kontakt.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 6.10.2015 11:25

Link sem poslal, kr pod svojim nickom....

:oops:


Lahko pa tudi tukaj nalimam, če je šlo kaj narobe.
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a papige73 » 6.10.2015 18:46

Link je ok samo sem vprašal ker mi nekaj šteka.Hvala ti za trud in tvoj potrošen čas.Nekaj takega sem tudi sam izdelal ker sem obrisoval to sliko.Rad bi pa da bi to bilo bolj čistih oblik.Ne razumi me narobe ker sem ti res hvaležen ker se težko najde kdo ki se je pripravljen zajebavat z tem ampak kot sem rekel bi rad res čiste linije.
Hvala ti še enkrat iz srca za pomoč.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a vili » 6.10.2015 19:16

ja vrag je, če ne veš, "šta je pisac htio time, da kaže", (to pravijo naši...) :o , "čiste" linije, kje so pa loki, pa elipse... :roll:
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 6.10.2015 19:20

Povej kaj je to sploh...

ker to je zlo majhna stvar, brez kakih hudih naležnih povrišin, pa mogoče sploh ni treba da je nevem kolk točna. Če poznaš funkcijo izdelka, potem veš na kaj poravnati in na kaj centrirati in na kaj biti pozoren.

Nekaj točnosti gre, že na račun da je slika pod kotom slikana. Da se že tukaj mogoče lahko 0.5mm izgubi.

Sem pa tudi šel brat prejšnjo temo, če bi rad pa točno krogce na vsakem loku pa potem tangentno povezane... tisto bi pa 5x več časa delal, pa rezultat ne bi bil nevem koliko boljši. Že zaradi tega, ker bi si premere izmišljeval.

No kakor pravijo Garbage IN, garbage OUT. Mogoče, bi bilo boljše če bi original kos poskeniral kot da si ga fotografiral. (prav dejanski kos utakneš v scanner :) ). Ker že zaradi tega mi je ene 0.5 mm striglo po konturi. Pa potem je tudi debelina svinčnika nekaj pobrala.

Drugač pa, če tole niso čistejše linije od originala :P
Slika
Slika
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a papige73 » 6.10.2015 20:45

To je komad za eno predelavo trikolesnika.Kos ni majhen je dolg 93,5 cm invišina 33,5 cm na najširši točki tako da bi težko to poskeniral.Najbrž sem po pomoti prilepil manjši načrt zato sem sedaj priložil pravilno datoteko.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 6.10.2015 21:13

Torej, kot prvo potem moraš to perspektivo spremenit. (jst ne znam, oz nimam photoshopa).

Sedaj je
Slika

Rabimo pa tako
Slika


Pa bodo zadeve dosti bolj okrogle po mojem občutku. Jst sem mislu, da gre za kako matrico ali šablono 35mm :P

Potem spodaj pridejo verjetno kake cevi, da tisto bi tudi lahko kaj premeril.... zdaj so elipse, verjetno so pa v resnici krogi. itd itd...
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

Re: Kdo bi izrisal komad

OdgovorNapisal/-a papige73 » 8.10.2015 7:01

Drug teden pošljem ta obris na skeniranje v original velikosti in ga potem tukaj prilepim.tako da bo potem tako kot mora biti.
papige73
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 14.12.2013 21:33


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost