STROJNISTVO.com • Poglej temo - TIG ali MIG-MAG?

TIG ali MIG-MAG?

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

TIG ali MIG-MAG?

OdgovorNapisal/-a renerget » 24.9.2013 10:07

Za katero varjenje se bolj splača imet certifikat?
TIG ali MIG-MAG? Oziroma kaj je bolje iskano in plačano.
renerget
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24.9.2013 10:02

Re: TIG ali MIG-MAG?

OdgovorNapisal/-a petkovar » 24.9.2013 15:05

Zdravo,

Tisto varjenje ki ga najbolj oblvadaš....cerifikat nič ne pomaga, če že zdaj ni dela..
lp

Rok
petkovar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 16.8.2008 12:02

Re: TIG ali MIG-MAG?

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 24.9.2013 23:22

Tudi ni tako preprosto-pač imaš certifikat. Tudi npr za TIG varjenje imaš več certifikatov-debelina osn.materiala od toliko do toliko, vrsta vara( z dodajanjem, brez dodajanja), oblika vara, položaj varjenja-- Ne poznam nobenega, da bi imel recimo za MIG mag ves opcije ali za TIG vse. Moraš vedeti, kaj in kako naj bi varil in tak atest potem narediš-ali pa tudi ne :(
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov