STROJNISTVO.com • Poglej temo - Cnc izrez

Cnc izrez

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a rasin » 29.11.2013 16:25

Rabil bi izrez nekih delov iz debelejšega jekla (30mm) ki pa bi moglo biti zelo natančno.Sem že preiskal vse v severovzhodni Sloveniji oziroma bol natančno rečeno pomurje pa mi vsi ki sem jih našel ponujajo zunanji izrez brez obdelave ostalo pa bi mogel iskat drugje.Gre za izrez neravnih zunanjih linij ter izrez 4 lukenj.Pa me zanima kje bi mi to lahko natančno uredili.Najraje Mariborsko območje če je le mogoče ker se nebi rad vozil predaleč.Če pa ve gdo za kak ugoden izrez sem se pa pripravljen peljat tudi dlje.
Upam da mi boste vedeli pomagat.
lp
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a kauc » 30.11.2013 14:58

Pozdravljeni!

Če te zanima razrez s strojem Flow mach 3 water jet, kontaktiraj na zasebno ali pa se oglasi pri nas na firmi Niros. Lahko režemo do debeline 180 cm, in sicer vse materiale, kar želiš.
kauc
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 23.1.2013 18:14

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a rasin » 30.11.2013 16:59

Hvala za pomoč.Imaš zs
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a magnum44 » 30.11.2013 17:06

kauc napisal/-a:Pozdravljeni!

Če te zanima razrez s strojem Flow mach 3 water jet, kontaktiraj na zasebno ali pa se oglasi pri nas na firmi Niros. Lahko režemo do debeline 180 cm, in sicer vse materiale, kar želiš.

verjetno ena ničla preveč ?
magnum44
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 584
Pridružen: 20.3.2009 15:31

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a Amater1 » 30.11.2013 19:43

magnum44 napisal/-a:
kauc napisal/-a:Pozdravljeni!

Če te zanima razrez s strojem Flow mach 3 water jet, kontaktiraj na zasebno ali pa se oglasi pri nas na firmi Niros. Lahko režemo do debeline 180 cm, in sicer vse materiale, kar želiš.

verjetno ena ničla preveč ?


Verjetno je "C" preveč!
Amater1
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 2.1.2009 8:48

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a kauc » 30.11.2013 20:15

Amater1 napisal/-a:
magnum44 napisal/-a:
kauc napisal/-a:Pozdravljeni!

Če te zanima razrez s strojem Flow mach 3 water jet, kontaktiraj na zasebno ali pa se oglasi pri nas na firmi Niros. Lahko režemo do debeline 180 cm, in sicer vse materiale, kar želiš.

verjetno ena ničla preveč ?


Verjetno je "C" preveč!

se opravičujem! 18 cm ;)
kauc
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 23.1.2013 18:14

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a rasin » 11.12.2013 14:04

Še vedno rabim pomoč oziroma informacije kje se da naredit kvaliteten in natančen razrez debelejšega jekla (30mm).Dal sem neka povpraševanja pa v tem času nobenega odgovora.Tako da je tema še naprej aktualna in rabim pomoč.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a ManiaC » 11.12.2013 14:14

Jaz ponavadi dam za razrez v Fortis MB (lokacija bivšega TAM-a). Res pa je da takih debelin še nisem imel.

lahko pa povprašaš info@fortismb.si
ManiaC
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1250
Pridružen: 19.2.2005 10:41
Kraj: Celje

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a magnum44 » 11.12.2013 14:55

rasin napisal/-a:Še vedno rabim pomoč oziroma informacije kje se da naredit kvaliteten in natančen razrez debelejšega jekla (30mm).Dal sem neka povpraševanja pa v tem času nobenega odgovora.Tako da je tema še naprej aktualna in rabim pomoč.

beseda razrez mi ne pomeni NIČ, oziroma razumem kot razrez večjega kosa na več manjših.
Priloži skico - načrt, da vidimo za kaj gre. Vsak kos je možno izdelati po različnih postopkih, če hočeš veliko natančnost, je to vsekakor CNC rezkanje. (skoraj) vse se da narediti (sem pa na tvojo žalost v zahodni Slo, vendar danes imamo pošto...)
magnum44
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 584
Pridružen: 20.3.2009 15:31

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a Triplus » 11.12.2013 15:35

rasin napisal/-a:Še vedno rabim pomoč oziroma informacije kje se da naredit kvaliteten in natančen razrez debelejšega jekla (30mm).Dal sem neka povpraševanja pa v tem času nobenega odgovora.Tako da je tema še naprej aktualna in rabim pomoč.


Pozdravljeni,

pri nas Vam lahko to odrežemo na plazmo, z dokaj kvalitetnim rezom. Odvisno od vaših zahtev in oblike kosa. Za kaj več pa je potrebna skica risba.

Lahko popšljete zasebno sporočilo pa da vidimo.

Lp
Triplus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 133
Pridružen: 1.2.2010 6:28

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a vili » 11.12.2013 17:29

ce gre za kosa, za katere sem ti poslal risbi, potem daj odrezat s plazmo z nadmerami in nato sfrezat, brez frezanja nebo slo, vsako rezanje plazma, laser, voda je za tvoj kosa bol tako-tako, frezanje po enem od razrezov bo edina resitev
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a rasin » 11.12.2013 18:47

vili @ tako je gre se za tisti kos.Pri nas v pomurskem koncu sem prečesal vse kar sem vedel pa je vse bolj tako tako.Se pravi da bi mogel dat izrezat nekoliko večje.Koliko bi bilo treba dodat da se potem to sfreza?
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a vili » 11.12.2013 20:28

laser 30 mm boš dobil težko, če ja, potem 2...3 mm, voda gre, samo zelo počasi morda 2...3 mm na steno, plazma pa cca 3...5 mm, daj odrezat v varstroj, potem pa nekomu na cnc, da ti pofreza in to je to, še enkrat brez frezanja ne bo šlo, potem pa še brušenje in poliranje, saj gre za bajka ali ne in se mora svetit kot pasja jajca, kolikor se spomnim imaš še tolerančne luknje..., freza obvezno, sem mislil, da že letiš :D, če ne bo šlo drugače ti odrežem plamensko iz 40 mm pol pa daj nekomu na cnc, da ti pofreza, lahko tudi z vodo samo bo drago kot hudič :evil:
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Cnc izrez

OdgovorNapisal/-a rasin » 11.12.2013 20:40

hvala ti za pomoč.Jaz bi si tudi želel da bi že bilo vse končano ampak žal včasih ne gre kot si želimo.
rasin
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 3.8.2013 12:18


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost