STROJNISTVO.com • Poglej temo - Goodride pnevmatike

Goodride pnevmatike

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 6.12.2013 14:27

Moje mnenje: 80% možnosti je, da je to ni napaka ampak posledica slabega vzdrževanja pnevmatike in vožnja z napačnim tlakom.

Najpogosteje se take težave pojavijo pri uporabi premalo polnih zimskih pnevmatik v poletnih mesecih.


Kar se pa tiče Goodride in podobnih gum: Dober gospodar pogleda rezultate kakšnega kvalitetno opravljenega testa, pogleda v svojo denarnico....in potem izbere nekaj, kar ustreza kriteriju: najboljše za moj denar. Še boljše bi seveda bilo, če bi policija imela neko svojo bazo podatkov/znanja o tem, kako se obnesejo gume in bi lahko črpali iz lastnih izkušenj. Vsem je jasno, da najdražja guma po ceniku ni vedno najdražja. Kot je seveda res tudi to, da imajo nekatere bolj športne pnevmatike precej kratko življenjsko dobo...in so zaradi tega izrazito dražje na prevožen km.
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Slavc » 6.12.2013 14:46

Pozabljate, da mora tudi policija za tako nabavo podati javni razpis. Zato se mora tudi za nakup odločiti na podlagi razpisa. In tako tudi tukaj pride do takih anomalij.
Povsem jasno je, da javni razpisi nikakor niso niti dobra niti poceni rešitev. in to ne le pri tem primeru, marveč tudi pri vseh ostalih.
Brez nič ni nič
Slavc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 726
Pridružen: 27.8.2003 17:04

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 6.12.2013 15:48

javni razpisi nikakor niso niti dobra niti poceni rešitev.
Težko verjamem. Javni razpis ni nič drugega, kot zbiranje kakršnik koli ponudb kogarkoli. Komisija za izbiro ponudnika ni obvezna izbrati najcenejšega. Posebnost javnega razpisa je v tem, da ima po odločitvi izbire marsikdo možnost vpogleda (kontrole). Praktično javnost zve, kako država razpolaga z njihovim denarjem. Zakaj pa bi tak način izbire bil drag in slab?
Tudi vsak ponudnik lahko vidi ostale ponudbe in ima možnost pritožbe na neizbiro - ta del pa nebi smel biti drag, če bi bile razmere urejene.
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Zaspanc » 9.12.2013 16:26

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=187089
Premalo napolnjene pnevmatike.

Pri službenih vozilih je šofer sam odgovoren za pregled avta pred vožnjo. Bo tale fasal kake sankcije?
Zaspanc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 616
Pridružen: 13.12.2006 8:51

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a bpod » 9.12.2013 18:11

Zaspanc napisal/-a:http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=187089
Premalo napolnjene pnevmatike.

Pri službenih vozilih je šofer sam odgovoren za pregled avta pred vožnjo. Bo tale fasal kake sankcije?

Dvomim, da je sploh kriv tisti šofer, ki se mu je to pripetilo. Je moralo biti že kar nekaj km narejenih s skoraj prazno gumo preden jo je raztrgalo. Potem pa enkrat napumpaš na pravi tlak in jo mal bolj bočno obremeniš, pa se zgodi, kar se je.
bpod
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: 2.4.2007 18:36

Re: Goodride pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Brusilec » 10.12.2013 21:26

Dvomim, da je sploh kriv tisti šofer, ki se mu je to pripetilo. Je moralo biti že kar nekaj km narejenih s skoraj prazno gumo preden jo je raztrgalo. Potem pa enkrat napumpaš na pravi tlak in jo mal bolj bočno obremeniš, pa se zgodi, kar se je.[/quote]

še nisem videl takšnega primera..
ko se voziš z prazno pnevmatiko se guma segreje in ravno to jo ubije. če se kasneje napumpa ne bo nikoli pod takšnim stresom, ker je temperatura nižja.

Sicer pa ne verjamem da je šlo za malomarnost, prej za sabotažo, če bi z objavo teh rezultatov še malo čakali, bi jih še par razneslo :)
nič nimam proti policajim, ampak tole je bilko narejeno .. no, težko najdem besede.
sam tudi nimam najbolših pnevmatik na službenem vozilu, pa mi ne pride na misel da bi pa le to zato sabotiral.
Brusilec
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 3.6.2007 8:31

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost