epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-


Mate07 napisal/-a:Za min.plačo 620-640 ne bo noben začel delat!
Tko da velik sreče z iskanjem takega kadra.







favorites napisal/-a:Vsak človek je nadomestljiv, razlika je samo v času nadomestitve
Zaslužiš si odvisno od tega koliko znaš. Nekateri že v štartu 1500+, nekateri niti 700eur (tudi če je magister s povprečjem 10).

KrajncM napisal/-a:Mate07 napisal/-a:Za min.plačo 620-640 ne bo noben začel delat!
Tko da velik sreče z iskanjem takega kadra.
Glede na to da se gre za govora o začetnih plačah, koliko ljudi je pripravljeno požreti manjšo plačo, za obljubljene "dobre" izkušnje? Ali pa ker je lažje odmislit 100, 200, 300 evrov mesečno kot pa glavobol zaradi menjave službe, novega priučevanja, novih sodelavcev.. Pa še pogodba ni več za nedoločen čas, ti pa 2 otroka, kredit za hišo in passata na lizing. Znan slovenski recept ne?
čeprav to bolj velja ko imaš plačo nad jurja in si že dobro situiran. Pri minimalcu ti ponavadi vsak evro šteje.
@Grega saj se ponavadi ne govori o minimalcih glih, samo je pač catch da če maš ti oddelek kjer ti majo celoten kolektiv plačilni razred npr. 20-25, ne more prit novi zunanji sodelavec pa zahtevat 32 grupo ne? Čeprav je bolj verjetno da je celotni kolektiv podplačan, ker se večje firme težje prilagajo trgu. Predstavljaj si da se je povprečna bruto plača dvignila za 200 evrov zaradi izredne gospodarske rasti kot smo jo imeli 2014-2019, podjetje pa ima 1000+ inženirjev. Ni šans da to podjetje zdrži.Mentaliteta vsake kadrovske pa je itak taka, da kader že pri vratarju čaka na zaposlitev. Samo odhod kvalificiranega kadra pa priučevanje novih ljudi ni nikoli ovrednoteno. Tebe ceni šef, pa njegov šef, višje pa si samo številka za zaprtimi vrati.
Kar se pa tiče v kateri firmi sem bil pa ne bom razlagal javno. Lahko pa namignem da si ze bil v tej firmi, ko si kupoval svoj vertikalni center, ker sem ti jaz predstavljal Siemensov krmilnik

korenje napisal/-a:favorites napisal/-a:Vsak človek je nadomestljiv, razlika je samo v času nadomestitve
Zaslužiš si odvisno od tega koliko znaš. Nekateri že v štartu 1500+, nekateri niti 700eur (tudi če je magister s povprečjem 10).
znanje in produktivnost nič ne pomenita v privat sektorju.
dobiš toliko kot se zmeniš, delodajalec bo pa gledal kako te bo ožel kolikor se da.
pri 100 zaposlenih če vsakemu odtrga 50€ pri plači na tak ali drugačen način, pa še kakšnih 200€ pri prispevkih, potem ti je jasno da se to izplača. Na letni ravni to pomeni tudi 200k€ ali več.

KrajncM napisal/-a:Zdaj pa ker sklepam da ste inzenir, ima vaš delodajalec z vami na uro vsaj 15-20 evrov stroškov...
KrajncM napisal/-a:Najboljši primer je RLS merilna tehnika, ki mislim da ima nekje 100 zaposlenih pa 18k evrov dodatne vrednosti na zaposlenega (bil članek v irt3000).



Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov