epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

nabijač napisal/-a:.......
Ko bo blok ene 2035 morda zgrajen bo vse skupaj že skoraj sigurno zastarelo, ker bo znanost že našla nek mnogo bolj napreden način pridobivanja jedrske energije.
...

grega09 napisal/-a:Verjetno so bili skoraj vsi reaktorji med leti 1950 in 1990 po svetu narejeni delno ali celo primarno z vojaškimi nameni. Enkrat sem bral, da je dosti bolj efektiven reaktor na principu torija, pa nima dovolj produkta za vojaške namene in se je razvoj opustil, vsaj v ZDA. Nekaj se zdaj obuja nazaj...


Kolikor vem, je vodikova bomba (fuzija) že zdavnaj eksplodirala. Kje je problem? So znali zadrževati eksplozijo, so jo znali aktivirati, zakaj nebi danes šlo tudi kontrolirano počasi?Demz napisal/-a: . Pa - ne moreš čakati na fuzijo, če pa še ni izumljena..




Izkoriščaš svoj psevdonim in po nepotrebnem nabijaš.nabijač napisal/-a:Pri jedrski energiji se vedno pozabi na potrošnjo energije, ki jo povzroči rudarjenje in priprava goriva. Pa koliko CO2 se zaradi tega procesa tudi sprosti. Sploh ne malo. Ni tako preprosto, da se le postavi nuklearko in že imaš elektriko.

Žerjavar napisal/-a:Poraba energije za rudarjenje in predelavo rude v uporabno obliko je zajeta v ceni uporabnega proizvoda, ta pa je v ceni proizvedene el.energije, ki je iz nuklearke najnižja.

Demz napisal/-a:Mah, še 20 - 30 let od fuzije ne bo nič uporabnega.

Daj to malo pojasni. Kolikor vem, distributerji kupujejo v NEK ceneje kot v TEŠ, čeprav so menda tudi direktne dajatve državi v NEK višje kot v TEŠnabijač napisal/-a: končna cena elektrike pa je iz nuklearke višja kot iz termoelektrarne.

nabijač napisal/-a:Žerjavar napisal/-a:Poraba energije za rudarjenje in predelavo rude v uporabno obliko je zajeta v ceni uporabnega proizvoda, ta pa je v ceni proizvedene el.energije, ki je iz nuklearke najnižja.
Je res, da je le glede na ceno goriva cena elektrike iz nuklearke nižja kot iz termoelektrarne, končna cena elektrike pa je iz nuklearke višja kot iz termoelektrarne.

nabijač napisal/-a:Pa koliko CO2 se zaradi tega procesa tudi sprosti.

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost