STROJNISTVO.com • Poglej temo - Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

OdgovorNapisal/-a Demz » 11.12.2019 7:04

Aja, @Rayko ,... kako privariti jekleno dno na dno bakrene posode - to se izvaja s ti. eksplozijskim varjenjem v preši. Ne vem če se da to narediti kar v domači delavnici.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

OdgovorNapisal/-a vili » 11.12.2019 10:28

doktor "bum bum" "litostrojčan" je to počel v "svetlem potoku" na vojaškem poligonu, tu blizu nas. pozabljeno od boga, ja je pa lepo ratalo, sem gledal te plate, ko jih je pripeljal nazaj v Litostroj, "švajsal"- pokal je pa "belo na črno"..., fi cca 3 m, kot neka dna...???,... to je neka "difuzija"..., ma pojma nimam...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

OdgovorNapisal/-a Sebek » 11.12.2019 20:50

Pojdi do najbližnjega strugarja da ti podreja en kos železa na fi tvoje džezve. To daš na indukcijo nanj pa džezvo.
Sebek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 22.1.2009 23:48

Re: Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 12.12.2019 2:27

Al pa tist kos železa not v Džezvo vržeš :D :D -je pa še najbolš izkoristek. Pa slabokrven ne boš, k bo kava z železom obogatena.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: Indukcija - poškodba / namenska ali emajlirana posoda?

OdgovorNapisal/-a vili » 12.12.2019 10:09

dobro, da nebo ravno "želejzu" pa naj notri vrže en "rosfrei", pa ne nikljev, kromov ta je, če se ne motim je magneten..., da ne bo preveč bogatil hemoglobina..., jaz ga imam kot en "mesner", ko je prišel s himalaje... :D :D :D
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Prejšnja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost