STROJNISTVO.com • Poglej temo - navojni svedri

navojni svedri

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a piki1315 » 9.1.2020 13:42

Vrežeš klasičen navoj, nato navoj zavaruješ z limom za vijake,dodatno pa še z kontra matico. za 35eur kolikor je levi sveder boš imel plačan lim,malico pa še kaj.Lp
piki1315
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 29.9.2012 18:52

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a hine » 9.1.2020 20:33

hine
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 27.9.2004 10:09

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Sebek » 9.1.2020 20:36

Kdaj se je pa vijak odtrgal? Takrat ko se je pant vijačil v vrata ali zaradi kakšnega udarca od strani?

Ker gre za M6 navoj se bojim, da je les vijak preveč stisnil da bi ga bilo z M4 možno odviti, ker če že samo vijak malo bol grdo pogledaš ga zviješ ali uničiš navoje.

Najbolje bo ostanek izvrtat ven, potem pa drugega z kakšnim močnim lepilom zalepiti.
Sebek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 22.1.2009 23:48

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a vili » 9.1.2020 20:55

sebek, to je to..., ja malo jebe...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Deutz » 9.1.2020 23:21

Rešitev !!
Izdelaj si mini kronski sveder notranji fi 6,5 mm zunanji fi 8,5mm približno (podrejaš si cevko in ročno z pilo vrežeš par zobov na eni strani) !!! Zavrtaš čez šrauf, ga potegneš ven in v luknjo zalimaš lesen čep !!! potem pa vrtaš v les fi primeren za nov pant !!
kronar.jpg
kronar.jpg (20.08 KiB) Videno 4085 krat
(pa ne kronar kot kronični alkoholičar) :oops: :P :D
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 10.1.2020 8:52

In na koncu bomo ugotovili, da je moj prvi predlog najbolj izvedljiv --> prestavi pant. Vse to odkrivanje "amerike" in kompliciranje ne vodi nikamor. Zgleda da si avtor teme rad komplicira življenje, tam kjer ni potrebe.

Zvrtaj nove luknje, prestavi pant, v stare luknje zabij lesene moznike:

http://rant-les.si/cms/tiny_mce/upload/ ... %20123.jpg

Če te moti, da se bo videlo, da je bila luknja, dodatno zapolniš režo s kitom namenjenim za zapolnjevanje špranj za les v barvi, ki ti ustreza:

https://www.merkur.si/kit-za-les-jub-ak ... ast-150-g/
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 10.1.2020 9:37

Itak pa ni boga da bi zvrtal luknjo v center vijaka brez da bi uničil les okoli njega.Brezveze. :o
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a vili » 10.1.2020 10:32

sicer niti ne vemo kje se je odtrgalo, ali v štoku ali v fliglu, dobro, če je fligl, bi šlo na, kao borverku???, dobro malo heca, če je v štoku, pa na roke, bo šlo u "3pm", samo nove luknje..., "zjebane" pa lepo zakitaš in to je to, kdo bo pa to videl..., dobro imaš (kupec) nekaj časa slab občutek, da ni nekdo naredil tako, kot bi moral, je vgradil kar nekaj..., to pa ja..., samo, če drži je v redu...

zgodba: mi je veter odtrgal garažna vrata.., je potegnilo pante iz fligla in polomilo okvir fligla, ampak sem zadevo s sosedi, "projekt NASA" 5l črnine, rešili u nulao...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 10.1.2020 11:20

Jaz za sebe ne bi nič kompliciral. Bolj so me zanimale vaša mnenja ideje.
Tale ideja od deutz je zelo dobra, če se ga odvit ne bi dalo. Če bo lastnik vrat trmast in vstrajal, da se pant ne sme prestavit.
Hvala
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Deutz » 10.1.2020 11:33

susa napisal/-a: Če bo lastnik vrat trmast in vstrajal, da se pant ne sme prestavit


Ja no... saj se ne gre za pante... najlažje je kupit nova vrata... ampak gremo najti rešitev kako sanirat polomljen vijak v trdem lesu in ne da razžagaš vrata z motorko... :P

susa, poskusi z kronarjem in poročaj o uspehu - neuspehu !! Prethodno preveri na drugih pantih natančen premer vijaka v globini navoja da ne bi izdelal preozek kronar !!
Zadnjič spremenil Deutz, dne 10.1.2020 14:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Andrejpl » 10.1.2020 11:51

susa napisal/-a: če se ga odvit ne bi dalo.
Torej vrtanje z levim svedrom ni bilo uspešno?
Andrejpl
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.5.2017 15:23

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 10.1.2020 12:08

Zakaj bi pa vrtal z levim?A desni ni dober? :o
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 10.1.2020 12:22

Če boš šlučajno vrtal s "krono" si naredi vodilo (konc lesa z luknjo zunanji fi krone), da ne bo po posegu še grše zgledalo, ko bo krona plesala po vratih in raztrgala les.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Andrejpl » 10.1.2020 12:49

KOUTER napisal/-a:Zakaj bi pa vrtal z levim?A desni ni dober? :o
Običajno je na tečajih desni navoj.
Andrejpl
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.5.2017 15:23

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a KOUTER » 10.1.2020 13:32

Ja in, če je desni na pantu.Če boš vrtal luknjo je vseeno v katero smer se sveder vrti,ker je zlomljen del pri miru.Če boš pa potem še vrezoval navoje rabiš pa levi navojni sveder.
Eno je vrtalni sveder drugo pa navojni sveder. :D
KOUTER
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: 28.1.2007 20:35

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov